Kaj narediti ( otrok )?

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Najin bo čez tri dni star 5 mesecev, dete zdravo, raste, pridobiva na teži, se obrača is trebuha na hrbet in obratno ko nor....dela vragolije, zraven se pa smeji ko
evil.gif
,torej razvojno napreduje ( mogoče še celo prehiteva ). Ampak...

Zvečer ga ne moreva spravit k spanju. Ravno sedaj, mamica pri njem, ga tolaži, otrok "ne mrda"
smile-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Probaj mu dat še malo za jest.

Naš je bil zvečer enostavno bolj lačen, kljub vsem obrokom, ki jih je normalno jedel. Eno dozo mleka, pa kolikor poje poje. Pol pa zZzZZz celo noč
grin1.gif
 

xcape

Pripravnik
14. feb 2009
320
0
16
Si morda probal se malo z njim ukvarjat, cca. 30 minut pred spanjem. Malo igranja, ga pustiš naj se prevrača, uglavnem nekaj da se bo utrudil. Potem pa flašo in gasa spat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.703
3.588
113
Kdaj si ga dal spat, oziroma kaj počne 4 ure prej? Ker polnoč ni večer ampak noč. Če je suh, ga ne zvija in ni lačen potem izsiljuje (razen če niso zobje, ampak to se vidi po drugih znakih) in nimaš kaj počet pri njem. Poskrbi da bo imel mir (ga pustiš pri miru) in red (spat vsak dan ob isti uri, brez izjem). Da ne bo kdo narobe razumel, zlatega pravila, ki bi veljalo za vse otroke ni. Sem pa ravno prejšnji teden poslušal kako je ena jamrala da mali do enih ne zaspi, pol pa reče da ga je ob enajstih zvečer kopala (ko bi (pomoje) moral že najmanj ene 4 ure odspat). Še 1x, otrok zvečer rabi predvsem mir in red.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.880
1.331
113
Mojemu bratrancu sem dal Mercedes C w204 AMG v posteljo, merilo 1:24 in zaspi kot top. Roka pa varno na strehi avtomobila. Spi do jutra, kot top. To je bila moja rešitev, ker ga starši niso nikakor spravili v posteljo.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Kdaj si ga dal spat, oziroma kaj počne 4 ure prej? Ker polnoč ni večer ampak noč. Če je suh, ga ne zvija in ni lačen potem izsiljuje (razen če niso zobje, ampak to se vidi po drugih znakih) in nimaš kaj počet pri njem. Poskrbi da bo imel mir (ga pustiš pri miru) in red (spat vsak dan ob isti uri, brez izjem). Da ne bo kdo narobe razumel, zlatega pravila, ki bi veljalo za vse otroke ni. Sem pa ravno prejšnji teden poslušal kako je ena jamrala da mali do enih ne zaspi, pol pa reče da ga je ob enajstih zvečer kopala (ko bi (pomoje) moral že najmanj ene 4 ure odspat). Še 1x, otrok zvečer rabi predvsem mir in red.

zmaga.gif

Drugače pa povej kakšno rutino imate pred spanjem, pa koliko kaj popoldne spi?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Bi se še nekako strinjal z zapisanih, razen tega, da otrok pri 5 mesecih še ne izsiljuje.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.360
379
83
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Mojemu bratrancu sem dal Mercedes C w204 AMG v posteljo, merilo 1:24 in zaspi kot top. Roka pa varno na strehi avtomobila. Spi do jutra, kot top. To je bila moja rešitev, ker ga starši niso nikakor spravili v posteljo.

Dobra izbira. Če bi mu dal M3, bi do jutra razgrajal, cvilil in na ves glas navijal oglašujoče se igrače.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Kaj pa naj bi pa izsiljeval no?

Nekaj mu manjka, na starših pa je, da to ugotovijo. Potreb prav veliko ni, lakota, žeja, zamazana plenica, tukaj ne gre za izsiljevanje pri 5 mesečnem otroku.
Če je zadaj zdravsten problem, tudi ne.

Če misliš drugače pa me razsvetli, sprejemam tudi mnenja drugače mislečih
smile-1.gif
.

Je pa res, kot sem že opisal, da pri našem, ki je imel podobne simptome, je bilo potrebno enostavno dodat malo mleka, pa mal se pocrklat. Je pa res, da do sedaj razen zamašenega noska še nismo bili soočeni z kakšnimi zdravstvenimi težavami.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Uff oprosti ampak tole pa zelo zmotno misliš. Otroci že zelo zelo kmalu znajo izsiljevati. Kako? Ja z jokom.
rolleyes-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.760
2.362
113
Pomurje
Uvesti red in disciplnino, predvsem najprej pri starših, nato pri otroku.

1. Vedno ob isti uri spat.
2. nevzdržno izsiljevat je začel pri 6 mesecih
3. vred sem pobral babice, ki so vedno govorile bogi otrok in ga vlačile okrog
4. mama je naredila urnik, spanja. 19.30 spat, sledi dretje 3 minute in potem v sobo pogledat kaj je, če ni nič, vrata zapret, počakat 5 min in spet notri, pogledat kaj je (nič govorila), vrata zapret počakat 10 minut itd. Najdlje se je drl 1 uro, seveda brez solz, kar vedno pomeni izsiljevanje.
Vmes sva bila na balkonu, ker to ni bilo za poslušat, pa mati se je že cmerila, jaz pa tudi skoraj.
5. po enem tednu terapije so se pokazali prvi rezultati. Jokanje samo pol ure oz. vsak dan krajše.
6. po dveh tednih je sicer še vedno zaspal z jokom, ampak je to trajalo cca 3 min.
7. pri 18mesecih je sledilo odvajanje od nočnega hranjenja, kaj to predstavlja otroku, ki je imel pri 6mesecih 11kil si lahko mislite.
ponovila sma točko 4. le da je tu trajalo precej dlje, mesec in več. Joka včasih po 2 uri, ponavadi od 2 do 4 zjutraj. Na začetku sva še hodla gledat kaj bi rad, potem pa babyfon na off in naprej spat. Sem pa ga vsako jutro pogledal, če to jokanje brez cartanja mogoče pušča kakšne podsledice, ampak ni bilo videti, je skakal kot norc po postelji in se režal v stilu Jankoviča celo jutro.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
zmaga.gif

Bravo.
sicer midva nisva imela tako dolgotrajnih procesov, saj je že po nekaj dneh, ko je jokala kakšne pol urce ali do ene urce, hitro ugotovila, da nima smisla. Po tem sva jo od nekdaj samo še odnesla spat, prebrala knjigico, vedno ista rutina ob enakem času in hitro zaspi kot angelček. Danes, ko ima dve leti, se rada crklja, tako da me prosi, če jo božam po rokici (po prebrani knjigici in že ugasnjeni luči), jo začnem božati in lepo rečem, da naj zapre oči in zapančka. Po 5tih minutah največkrat zaspi. Če slučajno noče zapreti oči (torej, da bi zaspala) jo pač neham čohati in hitro ve, da mora zapreti oči, da nadaljujem
evil.gif
Pri nas hudo dobro to funkcionira. Oba sva si vtepla v glavo, da moraš vztrajati pri tem kar delaš in so rezultati slej ko prej vidni.
Je pa na začetku hudo, ko se ti otrok dere ampak, če dobro veš, da mu nič ne manjka, bodo hitro obupali, rezultat pa je fantastičen, pa ne samo kar se tiče spanja ampak tudi pri ostalih zadevah. Pač se načijo, da izsiljevanje ni način.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.703
3.588
113
Pri teh stvareh (odvajanje sesanja prstov, dude, menjava sobe, postelje,....skratka spremembe režima) je tako da postopoma ne gre. Npr. ko je treba menjat posteljo, prej je spal v posteljici z ograjico, potem ga daš pa v taveliko, je prvi večer seveda panika, uležeš se zraven da zaspi, to ponoviš naslednji večer ali dva in voila. Si pečen za vse naslednje večere za nedoločen čas. Ker mali se te ne bo naveličal ampak hotel vedno več (recimo isti režim še opoldne,....). Odrezat je treba čez noč, potrpet dva večera in tretji dan je že po novem. Lažje tako za otroka kot za starše, čeprav prvi in drugi dan mogoče ne izgleda tako.

Glede ure odhoda v posteljo si vsak naredi kot njemu (in otroku) ustreza, ampak če ne drugega je fajn met zvečer tistih par uric zase. Razen če ne hodiš spat ob dveh, treh,....zjutraj.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Se strinjam. Midva sva odrezala pri dudi. V bistvu niti še nisva resno končati z dudo, ker je bilo še relativno zgodaj ampak smo bili na morju in smo dobesedno v enem dnevu izgubili obe dudi, katere smo imeli s seboj. Zvečer sva ji pač razložila, da smo dudo izgubili (ker smo jo res) in je pač po 10tih minutah pogovarjanja videla, da je pač res ni, tako da je zaspala brez in še cel dopust ter do danes. Pred tem pa brez dude niti pod razno ne spat
evil.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Uvesti red in disciplnino, predvsem najprej pri starših, nato pri otroku.

1. Vedno ob isti uri spat.
2. nevzdržno izsiljevat je začel pri 6 mesecih
3. vred sem pobral babice, ki so vedno govorile bogi otrok in ga vlačile okrog
4. mama je naredila urnik, spanja. 19.30 spat, sledi dretje 3 minute in potem v sobo pogledat kaj je, če ni nič, vrata zapret, počakat 5 min in spet notri, pogledat kaj je (nič govorila), vrata zapret počakat 10 minut itd. Najdlje se je drl 1 uro, seveda brez solz, kar vedno pomeni izsiljevanje.
Vmes sva bila na balkonu, ker to ni bilo za poslušat, pa mati se je že cmerila, jaz pa tudi skoraj.
5. po enem tednu terapije so se pokazali prvi rezultati. Jokanje samo pol ure oz. vsak dan krajše.
6. po dveh tednih je sicer še vedno zaspal z jokom, ampak je to trajalo cca 3 min.
7. pri 18mesecih je sledilo odvajanje od nočnega hranjenja, kaj to predstavlja otroku, ki je imel pri 6mesecih 11kil si lahko mislite.
ponovila sma točko 4. le da je tu trajalo precej dlje, mesec in več. Joka včasih po 2 uri, ponavadi od 2 do 4 zjutraj. Na začetku sva še hodla gledat kaj bi rad, potem pa babyfon na off in naprej spat. Sem pa ga vsako jutro pogledal, če to jokanje brez cartanja mogoče pušča kakšne podsledice, ampak ni bilo videti, je skakal kot norc po postelji in se režal v stilu Jankoviča celo jutro.
467716-post_slo.gif

Dober nasvet, enakega smo se poslužili tudi mi pri naših dveh nadebudnežih. Trajalo je sicer le par dni, je pa bilo za naju z ženo kar stresno, saj se otrok dere na polno. Čez pet minut greš v njegovo sobo, da vidi, da si v bližini. Naslednji obisk čez 10 minut, potem 20, 30.
Drugače pa so naši začeli izsiljevati tam okoli 3 meseca starosti. Vsak starš, ki vsaj malo pozna svojega otroka, lahko razloči vrsto joka. Ali mu res kaj manjka ali pa izsiljuje.
p.s.: Se spomnim, da sem pred leti nekje prebral, da otroci največkrat jokajo zaradi žeje (kadar ne izsiljujejo), tak oda je smiselno preveriti, če mu manjka vode. Mleko zna biti precej sladko (sploh umetno, ki ima večjo hranilno vrednost), zato so še vseeno žejni.