POPRAVILO nedelujočega nuvija

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
250W je v dveh različnih serijah in imaš na prvi strani 2 FW za serijo 2xxW.
Probaj še z drugo in ti bo šel postopek skozi.
Predvidevam,da si sedaj flešal z 2xxW zato sedaj probaj z 2xxW 737 in ti ne sme napisat da ni na voljo nove posodobitve.
Javi,če je šel postopek skozi.
Backup dobiš na ZS.
 

boys

Zelenc'
9. nov 2012
6
0
1
Ljutomer
Žal ni šlo skoz z nobenim od teh dveh, vedno napiše - no updates are available for your product. Bom zjutraj še enkrat probal.

Hvala za backup sem dobil.
Lp.
 

boys

Zelenc'
9. nov 2012
6
0
1
Ljutomer
Prišel je dalje kot v prejšnjih poskusih naredil je loading na koncu pa napiše:
The GARMIN device is not responding. Please ensure the following and try again:
1. The garmin device´s interface option is set to GARMIN or Hoste mode.
2. The cable is conecteted to the corect serial port.
3. The GARMIN device is turned on
 

boys

Zelenc'
9. nov 2012
6
0
1
Ljutomer
Imam win7 x32.
Do napisa eresing še nisem prišel.
Pri meni prvo napiše sovtwear mising, pol loader loading...,nato pa pride do 99% pol pa napiše

The GARMIN device is not responding. Please ensure the following and try again:
1. The garmin device´s interface option is set to GARMIN or Hoste mode.
2. The cable is conecteted to the corect serial port.
3. The GARMIN device is turned on

na garminu pa še dalje piše loader loading...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Slabo kaže z tvojim nuvijem,glede na to da ti prvo napiše software missing in šele nato Loader Loading je ponavadi znak,da je čip na nuviju šel rakom žvižgat.
Lahko probava sicer še nekaj naredit ampak prvo moram 100% vedet kateri HWID imaš na nuviju.

Prenesi si ta paket in ga razpakiraj na namizje Klik

Navodila imaš v paketu.
 

boys

Zelenc'
9. nov 2012
6
0
1
Ljutomer
poskusil sem pa mi ne naredi nič.
Pre boot - to je mišljeno da vklopiš garmin in držiš tipko za vklop v levo? Kaj bi se moralo pojavit?

Jaz sem naredil tako da sem držal tipko v levo in nato priključil kabel v garmin nato pa pritisnil tipko get GPS ID, G7 pa mi je napisal COM timeout
 

boys

Zelenc'
9. nov 2012
6
0
1
Ljutomer
Popotnik najlepša hvala za ves tvoj trud in čas, ki si ga žrtvoval za rešitev nuvija, kljub temu da je šel čip, Očitno bo moral kolega nabavit novega. Hvala še enkrat.
 

siga

Zelenc'
7. maj 2012
6
0
1
Tudi ja z bi prosil za pomoč.
Sodelavec me je prosil, če mu lahko posodim nuvija 255 in naložim sveže zemljevide. Seveda, ni panike...

Zgodilo se je...
Napravo sem registriral na Garmin strani in pognal posodobitev programske opreme.
Sledil sem postopku posodobitve, vse je izgledalo OK, vendar se je vseeno zalomilo... garmin po posodobitvi ne deluje več.

Takoj po vklopu naprave izpiše GARMIN, ter spodaj desno loading maps, nato se samodejno izklopi - niti ne začne nalagati map (zelena črta). Če vstavim v napravo SD kartico z zemljevidi začne nalagati zemljevide in približno na 1 cm zelene črte se izklopi.

Če napravo priključim na avto - polnilec se samodejno vkaplja in izklaplja v nedogled. Prav tako, če ga priključim na USB kabel.
Enako se zgodi, če ob vklopu držim prst v spodnjem desnem delu zaslona - garmin se vklopi, izpiše "Do you realy want to erase..." in nato se samodejno izklopi v cca 2 sekundah.

Kaj mi je storiti?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Nič bat vse boš porihtal.

Iz prve strani te teme si prenesi Za popravit nuvije 2x5 in razpakiraj na namizje.

V navodilih, ki so priložena preskoči tisti del o formatiranju in o backupu, ostalega se pa drži kot pijanec plota
smile-1.gif


Ko boš flešal z vsebino mape za popravit in ko boš imel dostop do nuvija, takrat izbriši iz nuvija vsebino teh map Voice, Text, GPX (iz mape gpx vzami ven current.gpx in ga daj na pc ostalo vsebino izbriši)
Iz mape Garmin odstrani gupdate.gcd in vse karte (karte si daj na Pc v backup)

Ko si to naredil obvezno flešaj v pre boot z vsebino mape original

Sedaj se ti bo nuvi normalno vklopil

Priklopiš ga nazaj na Pc in zaženeš webupdater in si preneseš text in voice ( če ti jih ne bi preneslo mi javi in ti pošljem)

Potem nuvija ponovno zaženi in če bo vse delalo daš nazaj še karte in to je to.

p.s.
Dajaš pa nazaj postopoma datoteke zato, da vidiš, če bi ti zopet zaštekal, da veš kaj je poškodovano.
Voice, text, gupdate.gcd in gpx izbrišeš zato, ker so ti v 99% krivi za omenjene težave.
Če bi ti pri flešanju napisalo " no update vailable" potem imaš Mtk in za tega ti moram naredit skupaj drugačen paket.
 

siga

Zelenc'
7. maj 2012
6
0
1
@popotnik hvala ti za navodila in pomoč. Kapo dol res
smile-1.gif

Včeraj zvečer sem se ga lotil. Ratalo mi je flešat napravo z vsebino mape "za popravit"
Napravo mi je zaznalo kot izmenljiv disk, naredil sem backup vsebine in pobrisal zahtevano.

Nato pa je garmin zmrznil na logotipu Garmin - probal sem vse možno, vendar se ni hotel izklopiti, da bi ga lahko zagnal v pre-boot.
Nato sem ga sformatiral na FAT32, naložil vsebino nazaj (razen kart, gupdate.gdc, vsebine map Voice, Text in GPX)

Garmin je še vedno ostal globoko zamrznjen na logotipu garmin.

Pustil sem ga čez noč, zjutraj je bil ugasnjen - zgleda, da mu je zmanjkalo štroma. Danes popoldne nadaljujem, če bo ubogal...

Sporočim, kaj bom ušpičil
smile-1.gif


Hvala še enkrat in lp.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Si flešal z vsebino mape Original potem, ko si ga sformatiral in dal nazaj backup?
Obvezno moraš flešat na koncu v pre boot z vsebino mape Original, ker drugače se ti ne bo vklopil.

Glede na to, da se ti je izpraznila baterija ga preden boš karkoli delal pusti polnit vsaj pol ure.
Potem ga ponovno zaženi in flešaj v pre boot z vsebino mape original in nuvi bi se moral normalno vklopit.
Če se ne bi vklopil, ga formatiraj na FAT, ker če se ne motim imajo ti nuviji FAT v osnovi.
 

siga

Zelenc'
7. maj 2012
6
0
1
Evo, pa mi je uspelo! Problem je bil, da je Garmin po flešanju z mapo "za popravit" zaštekal - na zaslonu je bil napis Garmin in nič se ni dalo narediti. Garmin je normalno zaznalo kot flash drive, ugasniti se ga pa nikakor ni dalo, da bi ga lahko spravil v pre-boot mode in flashal z mapo original. Takrat sem ga sformatiral in na novo naložil backup. Nato sem ga pustil čez noč, da se je izpraznila baterija. Naslednji dan sem ga priključil na polnjenje, vendar je prav tako obstal na logotipu Garmin. Še enkrat sem ga pustil nekaj ur, da se je samodejno izklopil. Nato sem ga poskusil zagnati v pre-boot in uspelo je, tudi za flashanje je bilo ravno še dovolj energije. Po polnjenju baterije se je Garmin normalno zagnal. Sledila je le še posodobitev firmweara preko web-updaterja in nalaganje svežih zemljevidov.
V glavnem deluje!!!
Sploh ne vem, zakaj je crknil. NIhče ni nikoli nič šaril po njemu- naloženi so bili še originalni zemljevidi iz leta 2007. Izgleda, da ga je šokiralo, ko sem ga po tolikšnem času prvič hotel posodobiti
smile-1.gif


@popotnik najlepša ti hvala za tehnično pomoč in navodila.
 

Tome

Zelenc'
2. feb 2013
10
0
1
Pozdravljeni!

Imam problem z nuvijem 205 kateri ko ga vžgeš gori na ekranu samo napis garmin. Ko ga vklopiš se za par sekund pokaže garmin in potem ugasne. Probal sem naložt tiste datoteke vendar ne pomaga!

Kaj naprej!

Aja na garminu je pa tole
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če si flešal z vsebino mape za popravit, si dobil dostop do mass storage.
Potem si nuvija formatiral in na njega dal vse iz backupa razen gupdate.gcd in kart.

Si potem flešal tudi z vsebino mape Original?
 

Tome

Zelenc'
2. feb 2013
10
0
1
Seveda da sem dal tudi z mape original in z webupdaterjem tudi naložu novo verzijo gor ma ne dela!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Imaš še vedno dostop do mass storage tudi po tem, ko si flešal z vsebino mape original?

Sodeč po tvoji zgornji sliki nimaš datotek pravilno na nuviju.
Mapa Diag je izven mape Garmin.
Upam, da imaš to kar imaš zgoraj na sliki v mapi Garmin in ne kar tako na nuviju.
Manjka ti tudi mapa Text