POPRAVILO nedelujočega nuvija

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Po posodablanju Garmina mi Windows teži s tem sporočilom. Ga naj ubogam?



garmin-1.jpg




Namreč, včasih se mi takšno sporočilo prikaže pri CF in SD karticah s fotografijami, zaradi prehitrih menjav iz čitalca. In če gre Windows to popravljat, praviloma to zašuštra in je v končni faz potrebeno formatiranje.

Ne bi rad imel generalko na Nuviju, če to ni zares potrebno. Njegovega delovanja pa še nisem imel prilike sprobati, tako da ne vem, če je datotečni sistem dejansko v defektu.
sprasujem se.gif
 

jriznar

Pripravnik
2. jun 2008
146
2
18
Ptuj
tudi meni se je to dogajalo pa sem menjal kabl od računalnika do čitalca kartic pa je problem rešen,toraj je lahko usb kabel če je zunanji čitalec kartic
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
OK in hvala.
zmaga.gif


MMG, tudi meni se je zdelo, da bi bilo tako, kot če bi mesar šel nekomu zdravit možgansko kap.
grin1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ne vem zakaj windows to ponudi čeprav je vse vredu,vem pa da ti potem določene datoteke premeče na vsa mogoča mesta na nuviju in potem,če imaš srečo ti samo šteka ali določena funkcija ne deluje,če pa sreče nimaš se ti pa obesi na Garmin zaslonu.

Tako,da vsem toplo priporočam,da se izogibajte temu pregledu in če ste kadarkoli v dvomih o čem vprašajte tako kot je @QBR,bolje tako kot pa da potem visimo pol ure na ZS in rešujemo kar se rešit da
smile-1.gif
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Citat:
Uporabnik jriznar pravi:
tudi meni se je to dogajalo pa sem menjal kabl od računalnika do čitalca kartic pa je problem rešen,toraj je lahko usb kabel če je zunanji čitalec kartic

Po mojih izkušnjah pride do tega, če prehitro izvlečeš kartico iz čitalca, ko komunikacija med kartico in PC še ni povsem dokončana. Ali pa, če nerodno vtikaš/iztikaš USB priključek. Takrat se namreč konektor nekontrolirano prekinja in stika, ter tako povzroči zmedo z napetostjo v kartici ali napravi s svojim pomnilnikom.
In ja. Lahko je kriv tudi zmahan priključek na USB kablu.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kabel nima veze pri tem sporočilu. Do tega pride, če prekmalu odklopiš napravo, ko še komunicira z računalnikom. Ne klikat na "poglej in popravi", ker bo potem še slabše. Da se tega sporočila znebiš, pomaga clear nonvol na napravi. Da pa do tega sporočila ne pride, je pa potrebno počakat še par sekund, predno se naprava odklopi od računalnika.
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:

Da se tega sporočila znebiš, pomaga clear nonvol na napravi.

To je pa spet nekaj novega. Lahko kaj več o tem, kaj in kje je ta: "clear nonvol"?

Pomeni to izklop baterije?
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Pomaga tudi bolj znan format naprave. Seveda ne smeš prej pozabit na backup vsega, kar je na napravi. Po formatiranju pa naložiš vse nazaj.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če narediš format naprave,potem ti ostanejo vsi podatki,če narediš clear nonvol potem jih nekaj izgubiš.
Ko delaš backup naprave pa ne pozabi na mapo .System.

Je pa priporočljivo,da ko kupiš nuvija,da prvo stvar,ki jo narediš ko ga priklopiš na Pc je BACKUP.
Je pa tudi priporočljivo naredit backup regije 41 v kateri so shranjene vse tvoje nastavitve.
 

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Pa sem mislil, da že skoraj vse vem. Hvala za info.
redface-1.gif


Probal, stisnil "Clear NonVol" ampak ne zaleže. Sicer me pa niti ne moti preveč, ker do naslednjega posodabljanja, garmin itak ne bo videl računalnika.

MMG, Popotnik, v tistem skritem meniju, ki se odpre, je kar dosti solate. Je o tistih funkcijah že kaj opisanega? Pač, da ne iščem preveč.
 

Linka

Zelenc'
6. nov 2012
3
0
1
Zdravo,

sem nova na forumu, zato se opravičujem, če pišem v ne pravo temo.

Na Garminu- Nuvi 1390 mi je počil zaslon. Naprava sicer dela, ne morem pa tipkati npr. imen krajev ipd. Vprašala sem na servis (na garmin.si) in so mi rekli, da se popravilo ne splača, da mi pa ponudijo 50 eur dobroimetja, če kupim novo napravo preko njihove spletne strani.
Zanima me, če se popravilo res ne splača, če mogoče ni tako, se priporočam za kontakt s kom, ki se bavi s temi zadevami. Jaz sem na tem področju totalni laik
redface-1.gif

Hvala
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Dobrodošla na forumu
cool-1.gif


Preko ebay te pride zaslo za tvojega nuvija slabih 20€ in če mene vprašaš se ga vsekakor splača popravit.
Naročiš pa tega za tvoj nuvi Zaslon 1390
Edino traja nekje 3 tedne da ga dobiš po pošti.
V tej temi je tudi video kako se nuvi odpre,zaslon pa potem samo zamenjaš ne smeš pa pozabit iz starega zaslona odstranit gume,ki je okrog displeya in ga dati na novega,ker drugače ne bo fiksno sedel v ohišje.
Sama menjava pa vzame tam nekje 10 minut časa rabiš pa torx 5.

p.s.
Nisi napisala od kod si zato ti težko rečem na koga se lahko obrneš,če sama ne boš znala menjat,če si kje iz okolice MB se lahko obrneš na mene
wink-1.gif

 

Linka

Zelenc'
6. nov 2012
3
0
1
Najlepša hvala za odgovor
smile-1.gif

Bom kar kupila zaslon in ga poskušala menjat, če ne bo šlo, bom poiskala kakšnega mojstra. Sem pa iz okolice Sežane
wink-1.gif

Lahko še vprašam kaj je "torx 5"?
redface-1.gif
 

boys

Zelenc'
9. nov 2012
6
0
1
Ljutomer
Pozdravljeni vsi skupaj sem nov na tem forumu in bi prosil za pomoč pri garminu nuvi 250W, imam pa identičen problem kot ga je imel danijel008. Backup-a nimam saj naprava ni moja, pa tudi kolega ga nima ker je garmina dobil v takem stanju (rečeno mu je blo da je potrebno zamenjat samo baterijo pa bo delal). Baterijo sem zamenjal, pa vendar dalje od napisa garmin ne pride, računalnik ga ne prepozna, če pa grem po popotnikovih navodilih z updater.exe pa mi napiše" no updates are available for your product ".Nevem kako napre in ali se da sploh kaj naredit, glede na to da je z popotnik-ovo pomočjo danijel008 rešil zadevo mi morda le še ostaja kanček upanja.

Prosim lepo za kakšen nasvet.