POPRAVILO nedelujočega nuvija

chrush

Zelenc'
24. sep 2014
4
0
1
Pozdravljeni,
imam nüvi 465 in naredil sem precej neumnih potez.
1) Nimam nikakršnega backupa
2) Sem ga formatiral in nato z web updaterjem prenesel, kar je pač bilo zanimivega, ampak ni bilo slovenščine (text) ampak samo slovenščina (voice). Ker mi je pred posodobitvijo delal tudi text, sem mislil, da mogoče nisem dobro formatiral in sem uporabil diskpart na win7 in s tem formatiral. Od takrat naprej se naprava kontinuirano po dveh sekundah zaganja znova.
3) Naredil sem tako kot je v postopku za Za popravit nuvija 465T
4) Ko pridem in izvedem korak pojdi v mapo Original in flešaj v preboot z vsebino te mape, se po končanem flashanju ponovno začne zaganjati vsake 2 sekundi.

Kaj lahko še naredim? Prosim za pomoč.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ko boš formatiral s prep usb, ki ga najdešv v prvem postu te teme na napravo daj samo mapo Garmin in v njej garmindevice.xml
Flešaj z vsebino mape original
Zaženi webupdater in posodobi vse kar ti ponudi, če ti slo texta ne bo preneslo javi in ti ga pošljem.
 

chrush

Zelenc'
24. sep 2014
4
0
1
Popotnik hvala za hitro pomoč. Zadeva zdaj deluje, tako kot mora. Predvidevam, da sem naredil napako pri tem, ko sem formatiral z diskpartom in naredil aktivno particijo. Bolj me pa zanima, zakaj mi že pri navadnem formatiranju ni hotelo ponovno ustvariti datoteke garmindevice.xml, ker mi je do sedaj vedno uspelo pri vseh garminih, ki sem jih nadgrajeval, tudi že pri temu.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Navadno formatiranje včasih ne formatira naprave kot bi jo moral, recimo 10x jo vredu 11 je ne, prep usb pa vedno opravi svoje delo kot mora
wink-1.gif


Če flešaš napravo z datoteko za popravit potem xml NE ustvari, ustvari jo šele takrat, ko flešaš z original.

Sem pa že naletel tudi na napravo pri katerih je sploh ni hotelo samodejno naredit po formatiranju, ampak sem moral naredit prazno xml in jo je nato po ponovnem zagonu napolnilo.

Sedaj ne vem, če ti je preneslo text ali ne ampak za vsak slučaj imaš tukaj kompletno mapo text za 465 Klik
 

chrush

Zelenc'
24. sep 2014
4
0
1
Je mi preneslo tudi text. Hvala vseeno. Jaz sem pa po formatiranju, ko mi ni hotelo ustvariti .xml datoteke prenesel datoteko iz drugega garmina in tudi text mapo in sicer iz verzije nüvi 750. .xml datoteko sem nekako priredil tej 465-ki in je nekako delovalo, ampak se jenato jezik sčasoma spremenil nazaj v angleškega. Na webupdaterju mi ni hotelo najti nobenih update-ov, v garmin express pa mi je našlo, to kar sem želel in mi jih je tudi preneslo in namestilo, ampak potem vseeno te mape ni bilo na garminu. V glavnem še enkrat hvala, zdaj deluje vse, tako kot mora.
 

shdfghd

Zelenc'
8. nov 2014
6
0
1
Lep pozdrav. Imam težave z garminom nuvi 1300. Zaradi problemov z logotipom sem naredil hard reset po navodilih ter namestil update z webupdaterjem. Po update-u mi pa kart ne najde (ni kartografskih podatkov!). Pomoč?
 

shdfghd

Zelenc'
8. nov 2014
6
0
1
Ob pregledu folderjev nikjer ne najdem map (samo system, garmin, gpx, help, keyboards, remotesw, text, vehicle in voice. Znotraj teh map tudi ni nič podobnega, je pa res da sem amater.
 

shdfghd

Zelenc'
8. nov 2014
6
0
1
nič podobnega, samo gmaptz.img 604kb , gupdate.gdc 16.142 kb, locales in traffic provider. Potem so tu še mape extdata, diag, garmin, logs, sqlite. V mapi garmin je samo garmin device
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Potem nimaš mape in jo boš moral ponovno prenest.
Čudi me, da bi ti jo reset zbrisal.

Glede na tvoj opis ti v mapi .System manjka gmapbmap.img.

Zraven mape Garmin, Voice, Text...... nimaš mape Map?

Če ti je karta prej delala je še edino, da jo imaš na SD kartici.
Preveri ob strani kjer je reža, če je ta prazna ali je not slučajno SD.

Če si imel karto na napravi je bila le ta zelo stara, ker 1300 ima samo 2Gb internega spomina kar pomeni, da je bila na napravi karta velikosti največ 1,5Gb, razen če si imel samo AdriaRoute karto na napravi.
 

rskerb

Pripravnik
28. dec 2010
34
0
6
Pozdravljeni,

skušal sem posodobiti karto na garmin nuvi 1200. Karte sem imel na SD kartici. Po naložitvi novih kart ne vidim več obrisov hiš in ulic mi tudi ne napiše na garminu, na cilj me drugače pripelje. Podobno se mi je zgodilo lani in mi je popotnik pomagal rešiti zadevo, da sem samo zbrisal staro karto. Zdaj sem poskušal podobno a mi vseeno ne dela. Na kartici imamo trenutno naloženo samo eno karto CNE 2015.20NT
Ima kdo rešitev?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na SD imaš eno karto, kaj pa v sami napravi?
Kje na SD imaš karto v kateri mapi in s kakim imenom?

Probaj dat karto v mapo Map na SD in jo preimenuj v CN2015.20.img

p.s.
Upam, da si prenesel navadno CN in ne slučajno unicode verzije.
 

rskerb

Pripravnik
28. dec 2010
34
0
6
Iz pašnika sem naložil City navigator Europe NT 2015.20 unlocked

V Garminu in na SD kartici imam tole.

[IMG]http://imageshack.com/a/img661/3892/mqGeqS.jpg

gGYyca.jpg
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Na kartici ne vidim mape map v kateri mora biti CN2015.20 in mape garmin v kateri je gmap3d. Tako naredi. Na SD kartici naredi mapo garmin in v njo daj oba slednja fajla. Nato pa fajl CN2015.20 preimenuj v gmapsupp.img in poročaj, če dela.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
gmap3d in CN.img sta lahko obe v mapi Map in jih bo videlo.
Bolj me skrbi to, da imaš pri karti končnico .img medtem, ko pri gmap3d končnice .img nimaš
Daj pod možnosti mape prikaz končnic in preveri, če ima gmap3d končnico img, če je nima ji jo daj in ti mora potem videt bajte.

p.s.
Iz mape .System izbriši gmapprom.gma in gmapprom.unl datoteki, ti znata včasih delat probleme.