POPRAVILO nedelujočega nuvija

tomko

Zelenc'
20. feb 2010
3
0
1
sem ga poslal na garmina (servis) in dobil povratno informacijo, da je šla matična plošča. Tako da se ga ne da popravit. Slabe vole k je bla cena dobrih 600 eur, po dobrih 4 letih pa tole. So ponudl možnost nakupa drugega (660LM) po ceni 430 eur. Mislim da ne bo nič iz tega. preveč denarja za par let občasnega delovanja. Glede na to da sem slišal že od nekaj uporabnikov zuma, da se jim je po tolkih letih pokvaru.
Škoda da se ne da dobit rezervnih delov..
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Spremljaj nemški ebay, se da dobit Zumota, ki mu je odpovedal ekran, ima izpadle gumbe na ohišju ali s kako "lepotno" napako za nek pameten denar, in potem sestaviš iz dveh enega delujočega.

Sicer v Šenčurju tako ali tako vsak pokvarjen Garmin takoj proglasijo za "mrtvega" ter ponudijo zamenjavo z doplačilom, v rokah kvazi strokovnjaka pa marsikateri aparat oživi.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na ebay išči isto napravo, ki deluje vendar ima zlomljen ekran ali kake druge poškodbe, tebi je važno le, da se naprava vklopi in nato menjaš ploščo.

Če imaš kakega prijatelja, ki se ukvarja z elektroniko pa ti lahko preveri na plošči katri čip je za regulacijo napetosti in tega menjaš in bo naprava ponovno delovala.
 

gponikvar

Zelenc'
5. apr 2014
2
0
1
Če pc ne zazna Garmina, kljub temu da se ta takoj prižge ko mu priklopim kabel in obstane la na logotu, je tu še možna kakšna rešitev?
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
mislim da imaš odgovor v prvem postu te teme
wink-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Pred kratkim je uporabnik naletel na problem, ko na nuvi 760 piše ob zagonu " vklapljam bluetooth " in seveda bluetooth ni možno uporabljat in prav tako ne naprave dokler je na silo ne ugasneš in ob ponovnem zagonu NE smeš omogočit bluetooth, če bi napravo rad uporabljal.

Skratka, našel rešitev za ta problem, če bo slučajno kdo naletel na njega
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.890
5.452
113
Morm ga najprej najdt...sm ga dal tok v hladno rezervo da sploh ne vem kje je
smile-1.gif


Mam zadnj ? 5.40fw...nisem zaznal tega problema..
 

iKvalita

Pripravnik
23. jan 2011
51
0
6
Imam sledečo težavo.
Garmin Nuvi 250W sem formatiral (po pomoti seveda, namesto SD kartice), in nimam varnostne kopije.

Garmin se skozi restarta (non stop), ne morem ga niti izklopiti razen z tipko reset.
Šel sem čez opisane postopke ga “posodobiljal” v preboot način. Vendar vedno brez uspeha.

Skozi me je spustil samo z BLK835 .

Ko sem selz skozi (popravilo garmina), sem lahko nanj kopiral datoteke (ki sem jih pobiral nekje po spletu), vendar vedno brez uspeha.

Prosim za Backup nuvija 250W, če ga slučajno kdo ima…
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Zakaj si jih pobiral po netu?

- Flešaj z vsebino mape za popravit, da dobiš dostop do naprave
- formatiraj nuvija z prepusb in nato na njem naredi novo prazno mapo z imenom Garmin
- flešaj v preboot z vsebino mape original in ko se ti nuvi vklopi ti bo v mapi garmin naredilo garmindevice.xml
- zaženi webupdater in posodobi vse kar ti ponudi
 

iKvalita

Pripravnik
23. jan 2011
51
0
6
Sem šel po alinejah.
- sem flešal z mape za popravit (BLK835)
- se mi nuvi pojavi v mojem računalniku in lahko nanj kopiram
- formatiral nuvija na FAT (privzeta dodelitvena velikost)
- nuvija ne morem izklopiti (razen z tipko reset)
- flešam iz mape original
- nuvi se ponovno samo vklaplja in izklaplja, ne poveze se vec v USB način, niti Webupdater ga ne vidi
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik iKvalita pravi:
Sem šel po alinejah.
- sem flešal z mape za popravit (BLK835)
- se mi nuvi pojavi v mojem računalniku in lahko nanj kopiram
- formatiral nuvija na FAT (privzeta dodelitvena velikost) Si ga formatiral s prep usb programom?
- nuvija ne morem izklopiti (razen z tipko reset) Si pred tem naredil na nuviju prazno mapo z imenom Garmin?
- flešam iz mape original
- nuvi se ponovno samo vklaplja in izklaplja, ne poveze se vec v USB način, niti Webupdater ga ne vidi
 

iKvalita

Pripravnik
23. jan 2011
51
0
6
Hvala Popotniku za njegov nesebični trud. Pomagal mi je rešiti zadevo, tako, da nuvi spet deluje popolnoma normalno!
smile-1.gif
 

navigacijasos

Zelenc'
15. maj 2014
11
0
1
Tudi trotl jaz sem formatiral garmina 60csx in se mi sedaj več ne predstavi kot usb ključek kakor tudi ne vstavljena sd kartica. Garmin webupdater ga zazna in pravi da ni na voljo novejse posodobitve in tudi dodatnih drugih posodobitev ne. Rad bi nalozil ponovno karte in imel še kakšen drug jezik kot angleški. Iz besede trotl izhaja tudi to da nimam kopije naprave. Se da kaj narediti?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Prvo naloži usb gonilnike, ki jih najdeš na prvi strani te teme.

Potem si prenesi ta paket in ga razpakiraj na namizje: Klik

prvi flešaj z vsebino mape za popravit, da dobiš dostop do naprave in nato naredi backup naprave

Napravo formatiraj in daj nazaj backup, NE smeš pa dat nazaj img, voice in gpx

Sedaj flešaj z vsebino mape original in naprava se ti bo normalno povezala s Pc in zaženi webupdater in posodobi napravo.
 

navigacijasos

Zelenc'
15. maj 2014
11
0
1
Sem naredil po postopku do tretje točke, ko sem flešal z mapo za popravit in sedaj se mi garmin sploh več ne vklopi ampak, ostane zaslon kar bel. Ko ga ga hočem izklopit mi pa bel zaslon samo utripa. Računalnik ga ne vidi