Strojno pospešeno dekodiranje filmov v mkv

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Priznam da se s temi problemi ne ukvarjam več,na Pc-ju si pogledam kakšen DVD,ostalo pa gledam preko Xtreamerja,predvajalnik ki z lahkoto prevaja filme v full HD kvaliteti. Na tem mestu ne bi navajal njegove še ostale kvalitete,ampak moj dobre tri leta star računalnik je imel pri tem že občutne težave,ki sem jih nekaj časa reševal tudi z konverterjem,ki je film v mkv predelal v dvd (je kar trajalo),ki ga je potem bilo možno gladko pogledat,kar za mkv ne morem trditi (zaustavljanje slike,itd).
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
Posnel sem nekaj filmčkov s PANASONIC TZ, zdej bi pa rad konvertiral v manjšo velikost, kako se to da?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
total video converter does the trick
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Hmm, imam Radeon Mobility 4200.
Ima UVD2 enoto za dekodirane videa.
dxvachecker potrdi, da podpira MPEG2,VC-1 in h.264.

WMV9 torej ne pospešuje? Ker predvajajo se komaj.


h.264 so negledljivi.

To je z wmp12.

VLC je podoben, ko v prefs vklopim HW accel, se pri h.264 vidi razlika, ampak še vedno krepko šteka.

OS je win7, zaenkrat brez SP1 (ga zdaj instaliram).

Kaki nasvet, da neodkrivam toplo vodo?

CPU je AMD N36L (dual core, 1,3 GHz)

PS: Po vseh updatih je bolje, a še daleč od zadovoljivega...
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Zadnji driverji (AMD zadnje case v 11.x dodaja pospesitve predvajanja videa, ceprav to je ze precej star chipset in bi moral biti do konca podprt) ?

FullHD ali se bolj optimisticna locljivost ?

Poskusi WMP z razlicnimi kodeki - ce je zdaj ravno na meji (da vsakic opazis razliko ob zamenjavi gonilnikov), potem morda obstaja tudi kaksen kodek, ki je precej bolj ucinkovit na tvoji platformi - codec packi imajo ponavadi po vec kot en kodek za take stvari, sploh ce je nov format, pa ni nujno da ima vsak codec pack tocno isti codec za dolocen format. Ce imas voljo za poskusanje ...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Gre za WMV9, tako da igranje s kodeki odpade.

Malo čuden filing, če upoštevamo, da DXVA obstaja že iz časa Windows 2000.

Stanje:
- Na Windows 7 boljkone vse (vsak testiran video formata 1080) šteka (predvaja, a ne s polno hitrostjo)
- Ubuntu 11.04:
-- vgajeni player (Totem al kaj je že) ne zna nič. Niti demuxat. kodekov ne zna downloadat (AAC in AVC, a ni to včasih delalo ?)
-- VLC - predvaja WMV9 tekoče !!!! je prvih nekaj sekund videa je popačeno
frown-1.gif


h.264 nikakor ne dela tekoče.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Gre za WMV9, tako da igranje s kodeki odpade.

Jaz imam pri VMW9 (K-lite codec pack) na izbiro WMV9 in libavcodec. Ker nimam nobenega takega videa, ne morem primerjati kateri je boljsi (oziroma ali sploh oba delujeta).
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Jz sm pa zdaj opazil pri tem MPC-HW da mi zdaj po novem spet več procesorja je. Pred kratkim mi je tam do 20%, zdaj pa 30, 40 ali 50%. Spreminjal nisem nič, tako da nevem, kaj bi lahko bilo narobe. Ima kdo kakšno idejo?


Sm zdaj dal se display stats, pa mi piše DXVA : not using DXVA.
Imam Output naret na EVR custum pres, realmedia in quicktime video na directx9, audio render pa system default.
Kartica je Ati mobility radeon HD 4330 (Windows Vista)
 
Nazadnje urejeno: