( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

myking

Pripravnik
14. mar 2011
78
0
6
Mene pa zanima, čestgeopazili, da garmin po prenovi iz 4790 v 34xx ne teži več z tistim Preračunavanjem, ampak takoj oziroma hitreje najde nadomestno pot...?
 

alinko

Pripravnik
12. avg 2009
163
2
18
Pozdravljeni!
Opažam sedaj ko je nuvi 3790 predelan v 34xx da se smerna točka (avto) premika na daljši čas in tako skače in isto je z karto jo bolj počasneje obrača (spreminja) kot pa je to bilo na 3790 da je bolj tekoče šlo. Sedaj me pa zanima če je to kdo drug opazil ali pa se to dogaja samo pri meni. Hvala.
Lp.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Bravo, končno eden
aplauz.gif


Res je, zato sem čakal, če to samo meni dela, da se še oglasi kdo drug. Ikona vozila poskakuje in tudi prihaja do zaostajanja za cca.20 m. Ampak pazi, to dela vedno na enem in istem mestu na zemljevidu. Ko pa dela tekoče, pa dela vse ok. Je moteče, ampak še vedno prideš brez problema od točke A do B.
Ni se za bati, tudi tuji forumi so opazili to stvar in ugotovili, da je kriv FW. Nemčija ima relis te naprave komaj čez nekaj dni in ostala Evropa tudi, zaenkrat so samo trije FW, je pa pričakovat, da se bo kmau to spremenilo. To ugotovitev in problem sem že javil na garmin.com in garmin.uk.
Na garmin.si pa niti nisem pošiljal, ker sem dobil od njih enega izmed najbolj bedastih odgovorov, kar jih lahko napiše nekdo, ki je uradni zastopnik za garmin pri nas, zato se z njimi niti nisem trudil. Pa to je že druga tema.

Za omenjeni problem sem pa našel mogoče "začasno" rešitev in to je, da se naprava čim manj resetira oz. dela na njej hard reset. Ko sem spedenal 37xx v 34xx, sem skoraj vsak drugi dan delal hard reset in to je napaka. Treba je pustiti, da se naprava sama kalibrira in potem tega trzanja ni več toliko.Po nekaj vožnjah boš opazil razliko.
 

alinko

Pripravnik
12. avg 2009
163
2
18
Ja to sem opazil že nazačetku ko sem posodobil vendar sem tudi čakal če bi se kdo pojavil pred menoj
wink-1.gif
nikoli nisem resetiral naprave in imam že en lep čas gor posodobitev in je stalno isto poskakovanje
 

alinko

Pripravnik
12. avg 2009
163
2
18
Pozdravljeni!
Zanima me naslednja zadeva: Kje se da kako drugače (če se da) izključiti zvok za omjitve na cestah razen z utišanjem celotnega zvočnika v seriji 34xx? Hvala za odgovor.
Lep pozdrav.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sedaj mi je z obilo težav le uspelo posodobiti Garmina iz 3790 na 3490.

Vsaj desetkrat sem moral flashati, da mi je končno iz software missing, potem naložilo software.
Uspelo je šele takrat, ko sem vse skupaj v nasprotju z navodili odklopil in ga predno sem zabrisal v kanto vseeno poskusil še enkrat priklopiti, potem je pa delalo.

Nato mi Garmina spet ni zaznal računalnik in sem se nekaj časa ukvarjal še z Garmin logotom.

Nato pa še v tretje s popravkom iz raeunam v računam.

Bi se dalo Garmin logo spremeniti recimo v nek drug logo(recimo, da bi napisalo Fikusov Garmin ali pa namesto tega samo Pozdravljen,...)?

Novih funkcij je obilo, kar je res zelo dobrodošlo, tudi resolucija je odlična, kar prinese res lepo sliko.

Žal pa je prikaz TOPO karte glede na model 13xx zelo klavrn in zato se mi zdi ta Garmin čisto neuporaben saj je brez topo karte prikaz zemljevidov enako slab kot pri pametnih mobitelih(s tem, da imaš tam po potrebi na voljo še satelitsko sliko, ki poseka tudi topo karto).

Zelo me moti tudi to, da ne znam zakleniti zaslona(tako kot pri starih modelih, da potem še vedno vidiš karto, le pritisniti ne moreš ničesar-se to še da)?

Skratka zanimiva igračka ampak za 230 evrov kolikor stane je stokrat pametnejši nakup odličnega pametnega telefona, ki nudi praktično vse to in še malo morje drugih stvari.

Sama navigacijska naprava kot je Garmin je po mojem preživeta in bodo morali iti v smer pametnih telefonov ali pa jih ne bo več.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Delajo v smeri za pametne telefone,dobil sem informacijo,da bo po novem letu veliko novosti glede android telefonov,očitno podo naredili navigacijo tudi za njih.Avstralci jo že kar nekaj časa uporabljajo,le da morajo biti vedno povezani na net.

Naredi si sliko kakšno bi rad imel na nuviju in mi jo pošlji na ZS pa ti naredim logo skupaj
wink-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Ali je pregled na zaslonu kaj manjši pri seriji 3xxx, kot pa pri 5" velikosti (1490T). Zdaj sem namreč navajen na 5", pa me zanima če je kdo prešel na manjši zaslon in kako je zadovoljen. Še vedno se namreč dobi 3790 na petrolu.
 

jriznar

Pripravnik
2. jun 2008
146
2
18
Ptuj
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Delajo v smeri za pametne telefone,dobil sem informacijo,da bo po novem letu veliko novosti glede android telefonov,očitno podo naredili navigacijo tudi za njih.Avstralci jo že kar nekaj časa uporabljajo,le da morajo biti vedno povezani na net.

Naredi si sliko kakšno bi rad imel na nuviju in mi jo pošlji na ZS pa ti naredim logo skupaj
wink-1.gif

Samsung ACE (android) dela z IGO-tom in novimi kartami kot urca po hitrosti izrisovanja map prekaša celo mojega NUVIJA 1490T
 

janezpesec

Pripravnik
6. jan 2008
487
0
16
Za iphone v Ameriki obstaja ze kar nekaj casa tako da bi bil skrajni cas da naredijo kaj tudi za android. Je pa vsaj meni neuporabno ker zahteva podatkovni prenos.
 

Stypen

Zelenc'
7. jan 2012
18
0
1
Ojla.
Najprej naj pohvalim vse mojstre ki so modifikacijo naredili in pri njej sodelovali.
Razlog zakaj sem jaz modifikacijo izvedel je ta da mi je nuvi (3790T) kar naenkrat nehal prikazovati JCV, ker sem pogosto na terenu me to da imam garmina high class pa kaj ne dela spravlja ob živce. Sem klical na servis pa se oglasi ženska ki po mojem garmina še ni videla.
Sedaj pa sem zadevo modificiral in imam nekaj problemčkov:
1. nikjer ne najdem voice command
2. JCV ali photoreal še vedno ne dela
3. v mapi .sistem\diag ni mape html kjer bi lahko pogledal Supported Features
4. nimam opcije MP3
5. v plasteh zemljevida imam samo kraji ob cesti,promet in dnevnik potovanja

To so hitre ugotovitve če bo še kaj javim LP

P.S. Ko sem garmina hotel spraviti v preboot način sem potreboval 4dni ker sem ignoriral čarovnika v windowsuXP ki mi je javljal novo napravo čeprav sem garmina že registriral in uporabljal z myGarmin Agent.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
1. voice command pridobiš, ko namestiš vse, kar je v mapi " vključitev dodatnih funkcij "
2. nimaš pravih verzij za tvojo verzijo kartografije
3. ker nisi naredil postopka 1
4. naredi postopek 1
5. naredi postopek 1
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Saj je mapa " vključitev dodatnih funkcij" z vso vsebino zraven v paketu. Vso vsebino iz te mape skopiraj v mapo GARMIN in ponovno zaženi napravo.