( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ja še vedno prideš preko baterije v servisni meni
wink-1.gif
 

Kacek

Pripravnik
31. jan 2010
51
0
6
Imam eno vprašanje, če kdo ve odgovor...naredil sem tole modifikacijo. Med drugim je sedaj gor tudi EcoRoute HD. Me zanima, če se to da kako uštimat nazaj na standarden EcoRoute (kot pri 3790), ker moj avto še ni OBD II complient. Če prav je ta funkcija bolj tko tko, mi je za kake zadeve prav prišla, sedaj pa ne morem uporabljati.
Pa še eno vprašanje....pri meni ne dela prens rut narejenih v Mapsource ali Basecamp-u. Javi sicer, da je prenos uspešen ,samo v napravi jih pa ni. A to tko dela al nekaj ni vredu?

Hvala za info
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Ko greš v načrtovane poti, moraš pot najprej iz spomina naprave naložiti v sam razdelek načrtovana pot. Pri 2460LT je to tako da stisneš nova pot, pa te vpraša, če jo hočeš naložiti. Potrdiš in to je to.

Poskusi, vsaka naprava ima drug sistem - saj ne moreš nič pokvariti, če pritiskaš na vse mošnosti, ki jih imaš.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Kacek pravi:
Imam eno vprašanje, če kdo ve odgovor...naredil sem tole modifikacijo. Med drugim je sedaj gor tudi EcoRoute HD. Me zanima, če se to da kako uštimat nazaj na standarden EcoRoute (kot pri 3790), ker moj avto še ni OBD II complient. Če prav je ta funkcija bolj tko tko, mi je za kake zadeve prav prišla, sedaj pa ne morem uporabljati.
Pa še eno vprašanje....pri meni ne dela prens rut narejenih v Mapsource ali Basecamp-u. Javi sicer, da je prenos uspešen ,samo v napravi jih pa ni. A to tko dela al nekaj ni vredu?

Hvala za info

Prenos poti iz MS dela, sem preveril in tudi na napravi jo prikaže.
Pri ecoroute je pa res čudna zadeva, da zahteva povezavo z OBD II. Sicer nastavitve lahko vseeno narediš.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Se popravljam, res ni mogoče vnesti nastavitev za EcoRoute brez OBD II .
Ker je 34xx nova zadeva, dopuščam možnost, da bo to v kratkem popravil nov FW. Doslej so izšli komaj trije FW. Bo treba počakat.
Jaz te funkcije ne pogrešam. Ali pa obstaja kaka finta, da ne preverja za OBD II povezavo, ampak gre preprosto naprej. Bo treba ugotovit.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Saj ni nobena znanost. Na Garminovi strani poiščeš support in potem manuals. Greš naprej po korakih in imaš na voljo čisto vse naprave in različne jezike.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Drugače so vsa ta navodila na voljo za SLO jezik že na napravi. Nekaj dodatnih navodil prinese še posodobitev naprave preko WebUpdaterja.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Kacek

Pojdi v mapo Garmin na nuviju kamor si razširil xml za omogočit funkcije.
Tam boš našel tole:

DeviceConfig_ecoRouteHDReq_Enabled.xml

Vse kar moraš naredit je da spremeniš iz Enabled v Disabled

Torej potem mora zgledat takole:

DeviceConfig_ecoRouteHDReq_Disabled.xml

Po ponovnem zagonu nuvija ti po delal standardni EcoRoute
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Tam, ko razširiš te fajle in narediš ponoven zagon, jih naprava avtomatsko izbriše, ko naredi konfiguracijo. Tako da v mapi GARMIN ostanejo standardne datoteke.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Izvoz poti še nisem naredil, sem včeraj vse izbrisal. Uvoz pa dela.

Popotnik, če pri ekoroute nastaviš na DISABLED, se pojavi tole;
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sedaj pa daj v mapo Garmin

DeviceConfig_ecoRouteStandard_Enabled.xml

pa bi moralo delat.

Torej če se ne motim je pravilni postopek ta:

V mapo Garmin daš:

DeviceConfig_ecoRouteHDReq_Disabled.xml

DeviceConfig_ecoRouteStandard_Enabled.xml

in po ponovnem zagonu bi moralo delat standarden EcoRoute.

Javi če bo delovalo.

p.s.

Lahko pa probaš dat tudi to na Disabled:

DeviceConfig_ecoRoutePurchaseReq_Enabled.xml
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
UPDATE;

Paket vsebuje vse potrebno za nadgradnjo 37xx v 34xx !!

- ponovno napisana vsa navodila
- omogočen EcoRoute brez zahteve po OBD II povezavi

Tukaj pa popravljena mapa "vključitev dodatnih funkcij", ki omogoči EcoRoute brez zahteve po OBD II
Za tiste, ki ste že nadgradili na 34xx, samo vsebino mape skopirajte v mapo GARMIN na nuviju in ponovno zaženite napravo.

 

Kacek

Pripravnik
31. jan 2010
51
0
6
@NAVI_boy
@popotnik

Zadeva deluje...pa še podatki so notri od včeraj, ker v štartu mi je pustil vpisati profil vozila. Hvala obema za pomoč. Edino še z uvozom rut moram raziskati v čem je keč.
3790 je z software-om v3.60 z 3.70 mi sem mel pa spet težave....tudi točnost je, v primerjavi z prejšnjimi nuviji, ki sem jih imel, veilko slabša...ampak to je za drugo temo

LP