( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
sam imam Windows Vista in mi med lastnostmi Updaterja sploh ne ponudi možnosti xp sp3 ampak le xp sp2
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Jaz imam glih zarad teh nekompabitilnosti med programi en starejši PC z XP. Še ni bilo težav z povezljivostjo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz sem ze na dobri poti
smile-1.gif
... (korak 17.)
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Glej, da boš poročal o novostih.
Je na Petrolu tale 3790 kar ugoden v trenutni akciji, pol pa na predelavo.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ok, malo sem se izgubil vmes, bom poizkušal povedat po svoje, bom opisal moj postopek, ker vidim, da je problem pri zaznavanju nuvija.

1 - najprej sem naredil komplet backup naprave, ne pozabit tudi na mapo .system
2 - ko je backup narejen, OBVEZNO ostrani .gcd fajl iz mape .system. Še enkrat, OBVEZNO je, bom potem napisal, zakaj
3 - nuvija sem odklopil od PCja in počakal par sekund ( nuvi mora biti ugasnjen, POMEMBNO !! )
4 - nato sem nuvi34xx_GCDFile__350 fajl povlekel v Updater in ta se je zagnal. Ko se zažene, si pripravite piko na USB
5 - nuvija sem priklopil na PC in še predno se zažene logo / napis GARMIN, je že treba pritisniti in držati zgornji levi kot. Priporočam, da ko nuvija priklopite na PC, pogledate na zaslon malo pod kotom, ko se vidi, da se je backup zaslona zasvetil. Takrat je pravi trenutek, da pritisneš v zgornji levi kot in držiš, šele nato se ti prikaže napis GARMIN.
6 - nato se na napravi prikaže zelen napis "software" in v updaterju se vam prikaže napis naprave pod USB, kjer ste si prej pripravili piko.
7 - ko je updater zaznal napravo, sem še vedno držal prst v kotu in hkrati pritisnik OK v updaterju
8 - nato se je začela prva nadgradnja, ki nekaj preveri, nato pa začne nameščati SW od 34xx.
9 - ko je postopek končan, updater javi, da je bilo uspešno in šele takrat lahko odklopite napravo iz PCja.
10 - pusti napravo pri miru, da si izvede samonamestitev SW, tako se bo potem sama zagnala


Tak je bil moj postopek, ampak ne v prvem poskusu, cel dan sem porabil zato. Zakaj ? Ker nisem odstranil gcd fajla iz mape .system. Ko sem izvedel nadgradnjo, je updater vedno javil, da je uspešno namestil SW od 34xx, ko sem napravo odklopil, je pa napisalo "software missing" ali software loading". Tudi po eno uro sem pustil napravo, pa se ni zgodilo nič. Nato sem preprosto napravo izklopil z pritiskom na gumb za vklop.Držiš par sekund in naprava se ugasne. Ampak pozor, posledic ne poznam, to sem naredil na lastno odgovornost !! In pet minut kasneje in po parih očenaših, da že nisem vse skupaj poslal v Garminovičeva nebesa, sem napravo spet vklopil in se je zagnal kot 3790. Posledic ni bilo. Šele ko sem odstranil gcd fajl iz mape .system, je šlo vse brez problema. Vse skupaj pa traja 5. minut.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
tale .gcd file sem zbrisal, sedaj se je pa spet pojavil. Že spet ga brišem
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Po posodobitvi mi sedaj nuvija ne pokaže kakor omrežni pogon, ampak kakor "Drugo".
Sedaj vidim znak od Nuvija in znotraj tega sta dva diska. Na disku "Internal Storage" ne morem oz. ne vidim systema.
Ali ga mogoče 34XX serija nima?
Drugače pa izgleda zelo lepooo. Upam, da bo tudi na cesti tako.

lp
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Funkcija STORITVE NA IZVOZU , kjer dobite informacije o restavracijah, počivališčih, prenočiščih in bencinskih črpalkah na poti, ko se vozite po avtocesti. POZOR ! Dela samo z evropsko kartografijo, tudi za Slovenijo.

Moj primer je na relaciji Dunaj - Munchen, vse ikone, ki jih vidite, so aktivne s pritiskom na njih









Funkcija ZADNJE MESTO prikaže, kje ste nazadnje parkirali



Funkcija WHERE I"Ve BEEN ( prevoda še ni ) prikaže, kje ste se nazadnje vozili. Sled prikaže na zemljevidu, izbirate lahko tudi datum vožnje




Ikona na zemljevidu, ki prikazuje "srček" ni mesto za ljubljenje
aplauz.gif
Tako prikazuje shranjene destinacije



Ko izbereš destinacijo in daš predogled, lahko izbiraš med najhitrejšo, najkrajšo in eko pot. Izbira se izvede z tisto malo puščico v kvadratku, za vsako pot se rob kvadratka obarva drugače


Pa še nekaj iz prometne rubrike;

Ko zmanjka TMC signala


Ne vem, kako je bilo prej, ampak mislim, da je novost tudi ta, da pokaže približni čas zamude, če je zastoj




Primer, ko zazna nesrečo na avtocesti, kot je bila danes. Čeprav je promet potekal nemoteno, je vseeno pokazalo obvestilo v rubriki PROMET NA POTI









In še razlaga barvnih označb in prometnih znakov v SLO jeziku. Nuvi 34xx ima nekaj več označb, ne samo zeleno, rdečo in rumeno









Sem pa opazil še eno označbo na napravi. Ker je bila zgoraj prikazana nesreča na avtocesti pri S. Bistrici, jaz sem se pa peljal po vzporedni lokalni cesti, se je zgoraj na napravi pojavila oranžna statusna vrstica in v njej je bil znak za nesrečo in tudi pisalo je, da je prometna nesreča pred mano, čeprav navigiranje ni bilo vklopljeno in se nisem peljal po avtocesti proti nesreči.
Bil sem prepozen, da bi naredil screen
bonk.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Je tudi vmes pri meni enkrat bilo tako, da je bila tema... Sem dlje casa drzal tipko za izklop... pa vmes malo pocakal in veckrat poskusil... vmes se prikljucil spet na kabel... in enkrat se je potem prizgal
smile-1.gif
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Moče se ti je izpraznila baterija.
Priklopi na PC in malo počakaj. Tudi pri meni je bilo tako, da ga sinoči nisem več obudil. Danes pa se je pobral.
lp
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Sem pa našel eno slabo stran posodobitve. Prej mi je Map Surce na nuvi3760 uvozil pot, sedaj pa mi ga ne prepozna.
BaseCamp pa ga lepo najde. Ali ostalim dela uvoz poti? Mogoče pa to samo meni ne dela.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Ok, malo sem se izgubil vmes, bom poizkušal povedat po svoje, bom opisal moj postopek, ker vidim, da je problem pri zaznavanju nuvija.

1 - najprej sem naredil komplet backup naprave, ne pozabit tudi na mapo .system
2 - ko je backup narejen, OBVEZNO ostrani .gcd fajl iz mape .system. Še enkrat, OBVEZNO je, bom potem napisal, zakaj
3 - nuvija sem odklopil od PCja in počakal par sekund ( nuvi mora biti ugasnjen, POMEMBNO !! )
4 - nato sem nuvi34xx_GCDFile__350 fajl povlekel v Updater in ta se je zagnal. Ko se zažene, si pripravite piko na USB
5 - nuvija sem priklopil na PC in še predno se zažene logo / napis GARMIN, je že treba pritisniti in držati zgornji levi kot. Priporočam, da ko nuvija priklopite na PC, pogledate na zaslon malo pod kotom, ko se vidi, da se je backup zaslona zasvetil. Takrat je pravi trenutek, da pritisneš v zgornji levi kot in držiš, šele nato se ti prikaže napis GARMIN.
6 - nato se na napravi prikaže zelen napis "software" in v updaterju se vam prikaže napis naprave pod USB, kjer ste si prej pripravili piko.
7 - ko je updater zaznal napravo, sem še vedno držal prst v kotu in hkrati pritisnik OK v updaterju
8 - nato se je začela prva nadgradnja, ki nekaj preveri, nato pa začne nameščati SW od 34xx.
9 - ko je postopek končan, updater javi, da je bilo uspešno in šele takrat lahko odklopite napravo iz PCja.
10 - pusti napravo pri miru, da si izvede samonamestitev SW, tako se bo potem sama zagnala


Tak je bil moj postopek, ampak ne v prvem poskusu, cel dan sem porabil zato. Zakaj ? Ker nisem odstranil gcd fajla iz mape .system. Ko sem izvedel nadgradnjo, je updater vedno javil, da je uspešno namestil SW od 34xx, ko sem napravo odklopil, je pa napisalo "software missing" ali software loading". Tudi po eno uro sem pustil napravo, pa se ni zgodilo nič. Nato sem preprosto napravo izklopil z pritiskom na gumb za vklop.Držiš par sekund in naprava se ugasne. Ampak pozor, posledic ne poznam, to sem naredil na lastno odgovornost !! In pet minut kasneje in po parih očenaših, da že nisem vse skupaj poslal v Garminovičeva nebesa, sem napravo spet vklopil in se je zagnal kot 3790. Posledic ni bilo. Šele ko sem odstranil gcd fajl iz mape .system, je šlo vse brez problema. Vse skupaj pa traja 5. minut.

Pod točko 7 je napisano ''ko je updater zaznal napravo, sem še vedno držal prst v kotu in hkrati pritisnik OK v updaterju''.
Zanima me , kdaj odmakneš prst od naprave.

Hvala in LP
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Po prvi nadgradnji lahko spustiš oz. ko vidiš namestitveli slide, da se začne pomikat.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Takole pa izgleda, ko se približuješ oviri na cesti. Navigiranje nisem imel vključeno, tudi mytrends ni delal, pa je vseeno zaznalo, da sem na avtocesti in da se pred mano nekaj dogaja.
In končno...KONČNO so dodali tisto, za kar sem Garminu težil celo leto, pa verjetno nisem bil edini...
cheer.gif
Dodali so zvočno opozorilo, ko pride do spremembe na cesti. Tako da res veš in pogledaš na zaslon.

Vrstni red slik je takšen, kot jih je naprava prikazovala;








 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Omejitev hitrosti, ki jo popravite, se shrani v mapo .SYSTEM / SQLITE / SpeedCorrection


Torej, je od sedaj naprej možno pošiljanje pravih omejitev hitrosti na Garmin, da jih popravijo v naslednji verziji.