( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Evo zadevo (modificirano) sem sprobal in deluje skorajda brezhibno. Zakaj skorajda ? Ker imam še največ težav z bloothom med nuvijem in gsm. Dejansko se povežeta za zelo kartek čas (nekaj sek) in oba skorajda istočasno "mrkneta". Telefon se nato sam od sebe zažene, medtem, ko nuvi ostane "negiben" in ga moram z vklopom spet spraviti k življenju. Pri 3790 teh težav nisem imel in je povezava delala brezhibno, tudi kakovost zvoka je bila zavidljiva. Gsm je sicer že malo v letih - SE K530i), a software je redno update, in kot rečeno s 3790 je to funkcioniralo.
 

venton

Zelenc'
7. mar 2010
16
0
1
confused-1.gif
Popotnik ---- Si pobrisal stare zvoke od 37xx jn preko webupdater naložil nove za 34xx.

Pobrisal stare zvoke od 37xx in ko sem preko webupdater hotel naložiti nove za 34xx,ni našel nobene posodobitve.Zato sem naložil zopet stare in ko sem preko webupdater posodobil,pa je našel nove posodobitve za 34xx za slovenski govor.Sedaj pa dela OK.hvala

cheer.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Updates & Downloads
nuvi 34xx (GCD File) software version 6.40

as of May 11, 2012

(77.59 MB)

Change History
Changes made from version 6.30 to 6.40:

Improved map and content transfer speeds.
Improved software stability.
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Pozdravljeni. Glede na to, da ste samo modifikacijo 37xx v 34xx dodelali že skoraj v perfekcijo verjamem, da se nekje nahaja tudi pregled katere file po opravljeni modifikaciji FW, ki so ostali od 37xx je potrebno v 34 xx izbrisat.... ne bi bil pa rad prehiter....Sicer mi zadeva deluje, predvidevam pa, da je tega "nepotrebnega" se kar nekaj. Izbrisal sem sicer samo ASR, ki je zasedal en cel Gb ki pa je kot tak itak brezpredmeten, ker ni na voljo za SLO. Kako pa je z ostalimi mapami - kaj se lahko brez škode briše, ker je v tej modificirani izvedbi nepotrebno? Med množico sicer nazornih screenov o 3490 prav tega pregleda ne najdem. Ob naslednji posodobitvi CN bo najbrž tudi že premalo prostora za novo verzijo (se že bližamo 8 Gb), ne bi rad shranjeval CN-a na SD, če to ni potrebno.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ko si naredil modifikacijo, pa še sedaj naredi update naprave na zadnji FW preko webupdaterja.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik marc pravi:
Navi_boy, kaj pa .srd datoteke, ki so v ASR mapi, pustim ali brišem?

Če boš .srd fajle izbrisal, ti jih bo webupdater nonstop ponujal. Jaz jih imam, da mi ne teži, itak zasedejo samo 23mb.

Okoli FW 6.40...edina pravilna odločitev, ker tolikokrat, ko se mi je naprava samodejno resetirala ( izklop / vklop ) v teh dneh, se mi še ni na nobeni napravi zgodilo. Do pet sem še štel, potem sem pa nehal.
uf-1.gif

Bo treba nazaj na 6.30.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Iz spodnjega linka si lahko preneseš iz Garmin strani FW 6.30:

http://www.garmin.com/software/nuvi34xx_GCDFile__630.gcd

Po prenosu samo spremeni v GUPDATE.gcd in daš na nuvija in ob ponovnem zagounu te bo vprašalo,če želiš namestit starejšo verzijo.

POZOR:
To vam bo izbrisalo priljubljene zato si naredite backup mape GPX.

Če pa imaš čas po 20 uri pa bom naložil nazaj staro verzijo z popravkom za Č.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Po novem na uradni strani več ne piše "use webupdater tu install this file" ampak po novem piše "use myDashboard to install this file"

Nuvi 34xx

p.s.
Dobil skop odgovor od Garmina in sicer:

FW-ji so bili umaknjeni zaradi najdene napake v njem.
Mydashboard pa je baje zato,ker je z njim veliko lažje delat ampak webupdater še vedno deluje in ga zaenkrat nimajo namena umaknit.
Na voljo pa so tudi novi USB gonilniki za Garmin.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Updates & Downloads
nuvi 34xx (GCD File) software version 6.60

as of June 20, 2012

(77.59 MB)

Changes made from version 6.50 to 6.60:

Fixed an issue with 2D landmarks not displaying by default for some locales.
Fixed an issue with backwards Arabic map labels.
 

myking

Pripravnik
14. mar 2011
78
0
6
Pozdravjeni!

Imam težavo in vas naprošam za pomoč.
Garmin nuvi 3790 sem predelal v 34xx. Po dolgotrajni uporabi, sem ga danes formatiral in na njega takoj po formatiranju naložil nov Firmware 6.60 (prej je bil 3.30). Po instalaciji sem naredil se update, kar mi nato naredilo zopet mape v sistemski mapi .system. Dogodilo pa se mi je to, da po nadgradnji več ni slovenskega jezika menujev. Slovensko vodenje je , menuja pa ni.
Prosim vas za pomoč kako naj zopet pridem do slovenskih menujev. Če napravo updejtam, mi ga ne ponudi...

Zanima me tudi, ali je po formatiranju naprave potrebno zopet omogočanje funkcij z datotekami xml ali to ni potrebno. hvala za pomoč.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
nuvi 34xx (GCD File) software version 7.00

as of July 17, 2012

(77.63 MB)

Changes made from version 6.60 to 7.00:

Fixed several route-calculation errors.
Fixed several navigation-related errors.
Fixed several search-related errors.
Fixed several map display errors.
Fixed several ASR errors.
Fixed several SmartPhone Link errors.
Fixed several locale-specific keyboard and display-related errors.
Fixed an error that caused the device to shutdown in certain locations when routing with the Argentina MPC map.
Fixed a route recalculation error that caused the device to stop responding.
Fixed several traffic-related errors.

FW je umaknjen iz garminove strani.
 

myking

Pripravnik
14. mar 2011
78
0
6
Pozdravljeni!

Najlepša hvala za odgovor in pomoč. Imam še eno vprašanje. Zanima me, zakaj mi garmin, kljub priključeni anteni ne prikazuje prometnih informacij.Avntena priljučena, ikonca pa je na zaslonu kljub temu siva, ob kljiku nanjoi pa mi javi naj priklopim anteno.
hvala