( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Vsa serija 37xx je ista. Katerikoli model iz te serije predelaš v 34xx, dobiš isti efekt.
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Pozdravljeni, želim se lotiti predmetne modifikacije,a me zanima, če se da zadeva udejaniti brez čitalca SD oz. ustreznega adapterja. Berem vaša navodila modificiranja (Popotnik, NAVI_boy) in po napisanem (torej kdaj SD vstavti v nuvi) vsaj sklepam da ne...Namreč po težavah, ki jih imam že na začetku - torej ko kopiram "Systemske mape" na SD, se mi zadeva vedno znova ustavi, ko pride do kopiranja "gmapprom". Sicer pa, ali je sploh neobhodno potrebno backup "datotek, ki so dejansko zemljevidi" saj z modifikacijo dejansko posegaš le v obstoječi SW naprave .... Brez tega, da uspešno naredim varnostne kopije pa se zadeve ne upam lotiti. Prosim za kakšno mnenje.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Načeloma ti ni treba delati tistega postopka z kartico, če nimaš kasneje namena nazaj na 37xx. Ko pa delaš backup vsega na napravi, se ti pa ustavi, če hočeš prenesti fajle, kot so zemljevidi, 3d objekti, osnovni zemljevid, itd. Najprej naredi backup vseh ostalih map, na koncu pa še mapo .system in to tako, da ne skopiraš mapo kot celota, ampak izberi vsebine v tej mapi brez zemljevidov, 3d objektov, itd. Ko boš vse to naredil, pa na koncu preneseš še ostalo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kart ne rabiš dajat v backup,važne so ostale mape in datoteke v njih.
Nuvija priklopiš na Pc in potem kopiraš njegovo vsebino na trdi disk.
Potem vstaviš prazno SD kartico v nuvija in narediš še backup regije 41.
FW flashas tako kot piše v navodilih,logo pa lahko potem flashas preko SD kartice,je hitrejše in bolj enostavno
wink-1.gif
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Hvala obema za napotila, a nekaj še ne razumem. Nekako mi je uspelo vse backupe naredit (od NVM do skritih sistemskih map). Ne razumem pa naslednje - kakšen backup regije 41 naj bi še naredil?
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Ja pojavila se mi je NVP bin daoteka z nekaj več kot 6.200 KB. Upam da je prava. Mhm.... V glavnem, zraven je še datoteka garmin s podmapami updater, 1101 (last.id in ldr - obe sta bin datoteke). Upam da je to-to?
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
To je to. Nekam si shrani na računalnik, najbolje tam zraven, kamor si delal backup naprave.
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Hvala vama še enkrat. Zvečer ali pa jutri pa se lotim še ostalega, torej same modifikacije.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Ko boš imel zadevo predelano, pa v topicu o 3490 poišči slike screenov, kaj moraš imeti pri 3490 in kaj moraš izbrisat, ker je ostalo od 37xx.
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Popotnik in Navi_boy zdaj imam pa problem logo inštalirat. Namreč ne prepozna mi updater pri namestitivi loga preko usb. Prvi del namestitve GCDFile... je bil uspešno izveden, in ker mi je ostala slika garmina na zaslonu sem zato nadaljeval kar z namestitvijo loga. Zdaj mi sicer na zaslonu kaže sliko neko povezavo naprave s PC (vendar tokrat rumene barve). V mass storage povezava ni prikazana, na garminu pa kot rečeno je, slika povezave, ki je običajno bela je tokrat rumena. Prosim kaj mi predlagata, kje naj bi bil probem?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Prvo drži gumb tako dolgo da se nuvi izklopi in potem probaj vklopit nazaj in bi se ti moral normalno vklopit za navigiranje.
Potem naredi clear non vol in nato priklopi na PC.
Logo probaj flashat preko SD kartice.
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Sploh ne reagira na hard reset. Ni problema da se ne vklopi, to se izvede, z "novo" programsko opremo, kot je videti, vključno z nalaganjem kart. Problem je, da v mass storage ni videt, da prepozna napravo, zato posledično tudi do SD ne morem. In v nadaljevanju torej da bi lahko logo namestil na SD in preko tega na napravo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če te prav razumem se ti nuvi normalno vklopi,ko nimaš povezanega na PC?

Če je tako potem sledi navodilom za mass storage

Potem probaj če ti ga bo Pc zaznal.

Če ne bo imaš v tem skritem meniju tudi funkcijo Non vol in tukaj stisni na clear non vol in ti bo naredilo hard reset.
 

mboy1

Zelenc'
19. apr 2012
22
0
1
Uspešno sem prišel do cilja
wink-1.gif
. Hvala Popotnik in tudi tebi Navi-boy. Kaj bi jaz in tričetrtine sotrpinov na tem forumu brez takšnih entuziastov.
Dejstvo je, da ko sem se dokopal do mass storaga v skladu s tvojimi navodili Popotnik, je bila pot do cilja odprta... V 34xx je dostop do mass storage le malo drugačen in nisem takoj "miselno preklopil", da je programska oprema v napravi že 34xx...in ne več 37xx. Tudi webup je opravil svoje delo in brez težav namestil vse posodobitve, ki jih je bilo res zelo veliko število. V naslednjih dneh delovanje sprobam še v praksi in upam da bo vse delovalo kot mora
wink-1.gif
.
 

venton

Zelenc'
7. mar 2010
16
0
1
Tudi meni je končno uspelo predelati 3760 v 34xx.Največ težav sem imel,da pridem v preboot mode.Pri meni je bilo malo nad črko G.Hvala Popotnik in Navi-boy za odlična navodila.Sedaj sem naložil tudi novo CNE NT 2013.10.Ne dela pa mi JCV.Zanima kateri JCV je pravi za Nuvi 37xx v 34xx in kje ga lahko dobim.
Druga težava pa je glasovno vodenje.Če si izberem določen kraj in pojdi,mi izgovori le tri do štiri besede,nato pa utihne.( npr: čez 500 m in nato tišina)
Prosim za pomoč
confused-1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
To si komaj nadgradnjo naredil. Sedaj najprej izbriši mapo G2S in fajl v mapi SQLITE, ki je velik okoli 140mb. Potem priključi nuvija na PC in ga preko WebUpdater programa nadgradi na zadnjo verzijo FW za 3490. Verzija je 6.30. Ko boš vse to naredil, pa naredi hard reset naprave. Kasneje to ne bo več potrebno. Nato pa pobriši vse fajle, ki so ti ostali od prejšnjega zemljevida in si poišči novo verzijo evrope 2013.10 NTU. Seznam vsega potrebnega najdeš tukaj.