( modificiranje ) 37xx v 34xx serijo

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Drži prst spodj desno na ekranu. vklopi nuvija, prikaže se napis Garmin, pa kar drži do vprašanja, če želiš ponastaviti vse podatke. Tako je vsaj pri novejših nuvijih.
Če je pa prst v zgornjem levem kotu se pa vklopi kalibracija zaslona.
pa ne takoj obupat, je treba držat cca 20-30 sekund.

Model 37xx in 34xx nimajo kalibracije zaslona, ker se to naredi avtomatsko pri vsakem zagonu naprave. Prst v zgornjem levem kotu narediš takrat, ko želiš v preboot menu, torej za nalaganje preko updaterja.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Sem mislil, da je za 3xxx serijo enako kot za 2xxx.
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zanima me kaj je v mapi G2S-če pobrišem ne opazim kakšne spremembe?

Pa zanima me v katere mape dam mp3 datoteke in kam video datoteke-ter katere formate videa podpira?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
To je datoteka za traffic trends. Takole je pojasnil Popotnik:
G2S in .db : zapomni si vaša potovanja in vam nato samodejno ponudi najbolj optimalno pot. (2xxx in 3xxx)
.System/G2S
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
G2S nima veze z tvojim potovanjem. Vem, ker sem bil nekaj dni brez vsebine v mapi G2S in brez .db v mapi Sqlite, pa je mytrents vseeno delal. G2S pride z novo verzijo CityNavigatorja. Kolikor sem bral, vsebina v G2S vsebuje podatke drugih udeležencev v prometu, ki jih zbira Garmin. Zato uporabnik Fikus ne opazi nobene spremembe, ker nimajo veze glede na njegovo vožnjo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Treba je ločit:

myTrends™
With myTrends, when you save your regular destinations in your “Favorites,” your nüvi Garmin will, over time, begin to figure out where you’re going even without your telling it! It provides time of arrival and relevant traffic information. So whether you’re driving to and from work or a regularly scheduled weekly event, your Garmin Nuvi will help you get there on time.

trafficTrends™
With trafficTrends, your nüvi Garmin GPS automatically learns daytime trends for traffic flow to improve your routes and better predict your estimated time of arrival based on time of day and day of week. And you get free trafficTrends™ updates every time you connect your device to myGarmin.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nisem kritiziral tvojega posta, ampak sem pač jasno napisal kaj je kaj in kako deluje, saj do zdaj je bilo vsakokrat povedano bolj v splošnem smislu. Sicer je to itak bolj prispevek za Garmin wiki, kot pa za dotično temo..
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
G2S&.db :NüRoute technology&trafficTrends

NüRoute technology with trafficTrends historical traffic and myTrends G2S (GarminAdjacencytoSSID) and .db files

Experience nüRoute™ Technology with trafficTrends™ and myTrends™
With trafficTrends™ and myTrends™ no subscription are necessary, no added costs, your nüvi GPS just does it.
With myTrends, when you save your regular destinations in your “Favorites,” your nüvi Garmin will, over time, begin to figure out where you’re going even without your telling it! It provides time of arrival and relevant traffic information. So whether you’re driving to and from work or a regularly scheduled weekly event, your Garmin Nuvi will help you get there on time.
With trafficTrends, your nüvi Garmin GPS automatically learns daytime trends for traffic flow to improve your routes and better predict your estimated time of arrival based on time of day and day of week. And you get free trafficTrends™ updates every time you connect your device to myGarmin.

G2S Path: ".System\G2S"
trafficTrends" files .db Path: ".System\SQLite\"

for compatible devices that use traffic receivers
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

Pa zanima me v katere mape dam mp3 datoteke in kam video datoteke-ter katere formate videa podpira?

Nuvi 3490 podpira naslednje formate za video:

Supported video formats are:
.avi, .mp4 (H.264 video codec only!), AAC audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
.asf (WMV1, WMV2, WMV3 video codec), MSAudio1, MSAudio2, MSAudio3 audio codec (48000 Hz, 16 bit), resolution up to 720*480.
.wmv (WMV video codec), wma audio codec, resolution up to 720*480.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala za nasvete.
Sedaj mi MP3ji delajo brezhibno, Videi pa so žal precej slabo podprti, tako, da mi lepo dela samo par stvari.

Imam pa en čuden problem, ki bi ga prav rad odpravil saj me edino to pri tem Garminu res zelo moti.

Če nanj naložim CNE NTU ter zraven še Adriatopo, da imam lep zemljevid s hišami in ostalo topografijo mi v tem primeru NE DELA zvok???
Vijolična črta me vodi lepo pravilno, ni pa nobenega glasu, ko pa izklopim Adriatopo in imam samo CNE mi pa zvok normalno začne delati in, če potem kasneje vključim nazaj še AT mi zvok do izklopa spet dela, nato pa je ob vsakem vklopu to treba ponoviti.

V čem bi lahko bil problem?
Stestiral sem na dveh Garminih pa je na obeh isti šit in brezhibno dela izključno samo CNE NTU.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Novi modeli so delani v smeri podpiranja in uporabe CN zemljevidov, ki jih Garmin trži. Z vsako serijo je slabša uporaba raznih kombinacij. Če imaš CN in AR vsako uporabljaš posebej pa lepo dela. Kombinacija CN + AT ali AR + AT pa štrika.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
To, da kombinacije zemljevidov delujejo vedno slabše je glavni razlog, da so mi novi Garmini vedno bolj zanič.

Zame je Garmin za v kanto, če ne morem ob cestni karti imeti naložene še Topo karte s hišami in ostalo topografijo.

Vsakemu namesto nakupa 3790, stokrat bolj svetujem nakup res odličnega Garmina 1390T, ali pa kar nakup pametnega telefona, kjer imaš pa na voljo res odličen zemljevid s satelitskimi posnetki iz Google Eartha, cena je pa ista kot za Garmin 3790.

Ampak pri 3790, predelanem v 3490 je še posebej zanimivo to, da ob hkratnem vklopu CNE NTU in AT, prikaz deluje odlično(razen, da so izohipse precej grdo debele), žal pa v tem primeru ne dela zvok-čeprav pri simulaciji dela brezhibno, pri vožnji pa ne???
Ravnotako zvok dela, če na začetku imaš vklopljen samo CNE, ko pa klikneš pojdi pa lahko vključiš tudi AT in potem zvok čudežno dela brezhibno.
Če bi vsaj to kombinacijo med CNE in AT, se dalo nekako zrihtati bi bil ta Garmin 3790/3490 vsaj za silo vreden nakupa.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
G2S nima veze z tvojim potovanjem. Vem, ker sem bil nekaj dni brez vsebine v mapi G2S in brez .db v mapi Sqlite, pa je mytrents vseeno delal. G2S pride z novo verzijo CityNavigatorja. Kolikor sem bral, vsebina v G2S vsebuje podatke drugih udeležencev v prometu, ki jih zbira Garmin. Zato uporabnik Fikus ne opazi nobene spremembe, ker nimajo veze glede na njegovo vožnjo.

Torej datoteko G2S lahko mirno izbrišem in recimo namesto nje raje naložim MP3je?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A ni to glasovno upravljanje tudi tako, da lahko najprej za vsak ukaz posnameš svoj ukaz?
Sicer pa mi še na pamet ne pade, da bi glasovno upravljal Garmina.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
ASR je neuporabna zadeva pri nas in zasede skoraj 1gb prostora. Svojih ukazov pa ne moreš snemat.