Glasovno opozorilo za radarje brez MP3 podpore

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Garmin nuvi 13xx ne podpira MP3, podpira pa .wav datoteke. Ker nekateri drugi modeli naprav tudi ne podpirajo mp3 datotek za glasovno zvočno opozorilo, sem napisal vodič, kako to omogočit.

1- rabiš zadnji PoiLoader , ki ga inštaliraš na PC

2- snemi dodatek SOX za PoiLoader


3- ko dodatek SOX razpakirate, datoteko sox.exe skopirajte v mapo Garmin na računalniku, kjer se nahaja PoiLoader.exe

4- klikni 2x na sox.exe

5- to je to, sedaj lahko posnamete svoj zvok, ki vam ustreza za opozarjanje na radarje in ga shranite kot .wav datoteko.Če konvertirate mp3 v wav, morajo biti nastavitve PCM, 44.100 kHZ., 16 bit, Mono

6- lahko pa greste na Tole (Ser, Cro ) , kjer vpišete poljubno besedo za opozorilo.


7- ko si zvočno datoteko shranete na disk računalnika, se mora imenovati isto, kot se imenuje datoteka, za katero je namenjeno to opozorilo. Če si urejate radarje iz alterja in želite imeti glasovno opozorilo za datoteko STACIONARNI RADAR, potem morate imeti 3 datoteke za to vrsto radarja ( ikona, glasovno opozorilo in datoteka z radarji ) in vse se morajo imenovati isto.
stacionarni-radar.png


8- sedaj vse skupaj naložite na napravo preko PoiLoaderja, ki je pa tako ali tako standardni postopek

Zadnje radarje najdete tukaj; Radarji


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Ta dodatek Sox.exe omogoča, da lahko naprave brez mp3 prepoznajo vsaj .wav datoteke. Jaz sem si za stacionarne radarje naredil zvok FIX SPEED CAMERA in glas od Audrey ( UK English ) in se sliši nenormalno dobro.

Stestirano na nuvi 1350 !!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@NAVI_boy

Vse pohvale.
Sem nekje že opazil to pa nisem imel časa probat.
Bom se pa ob priliki malo poigral
wink-1.gif


Probaj napisat Fixni radar za govor pa nastavi rosa spanish
Pa mobilni radar tudi lepo izgovori.
 

frajer1

Pripravnik
22. sep 2010
54
0
6
Po navodilih sem naložil zadeve, pa ne slišim radar opozorila na Garmin simulaciji. Radarje pa vidim. Imam pa nuvi 1200t, CN 2012.10.

Tudi na Garminu vidim le pio slovenija.gpi (velikost 381.203), ki ga je naložil PIO loader. Svoj garmin.wav sem skopiral v mapo,kjer je pio slovenija iz tega foruma in naročil pio loaderju, naj naloži na Garmin.
 
Nazadnje urejeno:

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
gpi se samo prenese noter v garmin ročno .S poiloadarjem se naloži file CSV.
 
Nazadnje urejeno:

frajer1

Pripravnik
22. sep 2010
54
0
6
Jaz sem 7 in 8 točko navodila razumel, da naložim s PIO loaderjem.

A potem je dovolj, da kopiram radar.bmp, radar.gpx. in radar.wav (narejen po popotnikovem nasvetu) v PIO mapo na Garminu brez PIO loaderja. Ker potem mi ni jasno zakaj rabim točko 2, tisti dodatek za PIO loader nalagat?

Jaz bi rad imel zvočno opozorilo Fiksni radar kadar grem mimo zadev, kjer se zihr plača
(Radar = stacionarni radarji na avtocesti oz. pred predori, Redlight = kamera montirana nad semarji za nadzor prometa)

Ker celoten PIO slovenija potem skoraj na vsakem voglu nekaj kaže, pa ni nujno da kaj je oz. sploh plačaš (Speed_xx, Darscameras, Danger=nevarni odseki)

Ima morda kdo tak delujoč komplet oz. kako naj ga usposobim, če ne pa vsaj za Radar.
bonk.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Če ne slišiš opozorila, poglej pod nastavitve, kjer moraš imeti kljukico pod "uporabniške destinacije". Verjetno imaš to izklopljeno, zato pa sploh ne slišiš zvoka.
 

frajer1

Pripravnik
22. sep 2010
54
0
6
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Če ne slišiš opozorila, poglej pod nastavitve, kjer moraš imeti kljukico pod "uporabniške destinacije". Verjetno imaš to izklopljeno, zato pa sploh ne slišiš zvoka.

Imam vklopljeno!
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
UPDATE:

- dodana nova verzija programa "SOX" za Poi Loader 2.7.0.
- update navodil

Hvala Janchu za menjavo linka.
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Kakšne radarje to vse lovi? .. One tudi, ki kjer policaji stojijo in merijo z radarji ali samo tisti, ki so na avtocestah namontirani in v kakšnem večjem naselju oz. mestu?

Je možno, da bi to delalo na Garmin Edge 705 in Edge 800?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ti radarji,ki jih najdeš tukaj so za stacionarne,ki so namontirani in piska ti na mestih kjer večinoma stojijo.
To ne zazne kje trenutno merijo,za to imaš radio in prometne informacije.
Malo manj težka noga pa bo.
 

peka

Zelenc'
10. jun 2011
11
0
1
Rad bi obnovil tole temo, ker menim, da je še vedno dobro imeti kakšno opozorilo za prehitro vožnjo. Mimo enega radarja se vozim vsak dan. V eno smer je klanec gor, tako da ni problema, v drogo pa navzdol in hitro spregledaš, da se voziš prehitro. Ne bi rad dajal po nepotrebnem v tisto malho, ki potem daje za orožje.
Moj Garmin Nuvi 350 podpira MP3-je, zato me zanima, če je dovolj da imam v isti mapi tako glasovno datoteko.
Kar se tiče baze radarjev, tale tukaj ni več dostopna, sem dobil drugo, ki ni imela radarja v Pijavi gorici. Z urejevalnikom CSV datoteke sem dopolnil s podatki in jo naložil v Garmin s POI loaderjem, ki jo konvertira v GPI.
Jutri sprobam če deluje. LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Garmin POI Loader....pa daš na ročni vnos in da ti piskajo radarji recimo @50 ko greš 53 km/h...@80 ko greš 83km/h....

Boš pomojem najlepše tako rešil.... ;)
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Rad bi obnovil tole temo, ker menim, da je še vedno dobro imeti kakšno opozorilo za prehitro vožnjo. Mimo enega radarja se vozim vsak dan. V eno smer je klanec gor, tako da ni problema, v drogo pa navzdol in hitro spregledaš, da se voziš prehitro. Ne bi rad dajal po nepotrebnem v tisto malho, ki potem daje za orožje.
Moj Garmin Nuvi 350 podpira MP3-je, zato me zanima, če je dovolj da imam v isti mapi tako glasovno datoteko.
Kar se tiče baze radarjev, tale tukaj ni več dostopna, sem dobil drugo, ki ni imela radarja v Pijavi gorici. Z urejevalnikom CSV datoteke sem dopolnil s podatki in jo naložil v Garmin s POI loaderjem, ki jo konvertira v GPI.
Jutri sprobam če deluje. LP


tu so sveži radarji Slo, Cro

po nepotrebnem si se mučil, ker za Garmin je že kreiran .gpi, torej samo copy paste.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odvisno od tega kako si sčaral točke na drugi strani trojan.... :p
Zanalašč je vse omejitve dal na 180 km/h. :p

Sem si za pot po rusiji naložil vse žive radarske datoteke, med drugim tudi eno (nisem opazil prej), kjer so se tipi v bistvu hvalili kako hitro so kje vozili. Zanimivo opozarjanje na "omejitev" 195 km/h,... :evil: