Novo pri Izimobilu

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Daj no v BIH vse deluje, nena ti nekaj na pamet

Pa kaj ste vi polpismeni? Človek je napisal:
Citat:
Uporabnik george pravi:
Se strinjam, sploh ta paket TUŠ 5 je res ugoden. Vse je ok, paketi so ugodno naravnani, ampak za dober roaming ni dovolj le en operater iz vsake države. V velikih državah je npr. en operater "pokrit" samo v enem delu države, v drugem delu države pa ga sploh ni in tam si brez omrežja. Tak primer je BIH ali pa ZDA...

Poanta je, da moraš v nekaterih državah imeti roaming z več kot enim operaterjem za dostojno pokritost, ker so bolj regionalno usmerjeni. Mobitel ima več roaming pogodb kot Tušmobil. Če je cena ista .12€/min, boljše omrežje in ceneje te kličejo uporabniki M@ & S!, potem je Izi boljša ponudba od Tuša.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Saj tudi Tušmobil dela na tem, da ima več kot enega operaterja na državo. V primeru BiH jih ima 3.
wink-1.gif


Ogo
 

george

Zelenc'
17. feb 2008
16
0
1
Hvala Bush za pomoč pri razlagi. OK, pa poglejmo npr. Rusijo. Mobitel: Tušmobil 13 : 2 ( v roamingih ) ?? Slovenci pa tudi zelo veliko hodijo delat v Rusijo, pa avtoprevozniki, pa Krka, Trimo....
 

Semantique

Pripravnik
17. mar 2008
783
0
16
Dobro, to že itak dolgo vemo, da Šusmobil ni za poslovno rabo, in zdaj ni treba te zgodbe odpirat kot toplo vodo.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
to je to,... čeprav ne razumem kako da lahko sodelujejo uporabniki vseh operaterjev?
dobijo brezplačne minute, smsje , mmsje v vseh omrežjih odvisno od tega s katerega je?

b
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
to je to,... čeprav ne razumem kako da lahko sodelujejo uporabniki vseh operaterjev?
dobijo brezplačne minute, smsje , mmsje v vseh omrežjih odvisno od tega s katerega je?

b
Točka za nakupe

Vsem uporabnikom bo v začetku leta 2009 na voljo vnovčevanje točk na prodajnih mestih in spletnih trgovinah partnerjev Točke.

Točka za minute

Uporabniki Izimobila lahko zbrane točke enostavno vnovčijo za brezplačne pogovore, SMS sporočila in ostale mobilne storitve.

A za Samsunga si pa 100%?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Tam pise, da naj bi sel na stran od Izimobila in ga narocil, na njihovi strani pa ni nic o tem, niti ga nimajo v ponudbi ... hecno.

Sem pa opazil, da v njihovi ponudbi telefoni nimajo vec zraven napisano, da tiste cene veljajo samo ob nakupu vsaj 15 EUR dobroimetja.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Tam pise, da naj bi sel na stran od Izimobila in ga narocil, na njihovi strani pa ni nic o tem, niti ga nimajo v ponudbi ... hecno.

Sem pa opazil, da v njihovi ponudbi telefoni nimajo vec zraven napisano, da tiste cene veljajo samo ob nakupu vsaj 15 EUR dobroimetja.
No, saj to me zanima, da ni potem kakšna fora ob nakupi 50€ dobro imetja ali kaj podobnega...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sedaj sicer je na izimobilovi strani na voljo tisti Samsung za 39€ ... je pa "caka" v tem, da moras podpisat pogodbo, da bos 24 mesecv prejemal reklamna sporocila in ne bos dobil v tem casu nobenih tock ... Ce pa slucajno prekines to prejemanje, pa sledi pogodbena kazen v visini 170€ ...

Pravice ponudnika
V primeru kršitve določila pogodbe, še posebej določil, navedenih v 3. členu te pogodbe, ponudnik zaračuna sklenitelju pogodbe
pogodbeno kazen v višini 140 EUR, zmanjšano za vrednost že izpolnjene dobe pogodbenih obveznosti, za katero sta se Sklenitelj
pogodbe in uporabnik zavezala (npr. v primeru, da uporabnik krši določilo te pogodbe po preteku 12-ih mesecev izpolnjevanja pogodbe,
je dolžan plačati ponudniku storitev pogodbeno kazen v višini 70 (sedemdeset) EUR)).


V teh 24 mesecih moras imeti telefon nastavljen za prejem SMS/MMS sporocil in mora biti aktiven ...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Zvita poteza, ker to avtomatsko pomeni, da bos pri njih zapravil se minimalno 8*5 EUR v tem casu (za podaljsevanje kartice da sploh lahko prejemas spam SMSe, verjetno pa se precej vec).

No ja, nic ni zastonj, me pa zanima kako namerajavo preverjati ali je uporabnik res prejel SMS ali ne; kaj bi se recimo zgodilo ob napaki v omrezju, kakrsna se mi je pripetila zadnjic: en znanec je poslal SMS preko najdi.si, ker je prevec skrt, da bi palcal tistih par centov in zato sem dobil 10x isto sporocilo. Na M@ klicnem centru so rekli, da je to zato, ker baje sistem misli, da sporocilo ni bilo dostavljeno (jaz sem jih pa celo dopoldne brisal kot trapast ...). Ce bi recimo Izimobilova zadeva mislila, da SMS ni dostavljen, imel kupec brez razloga problem, saj je konec koncev omrezje zadaj isto in je do takih napak ze prislo. Analogno, kaj se zgodi, ce je pomnilnik telefona poln (npr. zato, ker bi bila prijavljena SIMka v telefonu od stare mame, ki nima pojma o tem kaj je to SMS, kako se jih izbrise, itd. in je to niti ne zanima).

Malce tvegano, zna biti da bo precej ljudi bolela glava, sploh ce se bodo nadaljevale cenovne vojne tudi na podrocku predplacniske telefonije in Izimobil osrane zadaj.
 

jedan_i_jedini

Pripravnik
3. dec 2007
35
0
6
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Zvita poteza, ker to avtomatsko pomeni, da bos pri njih zapravil se minimalno 8*5 EUR v tem casu (za podaljsevanje kartice da sploh lahko prejemas spam SMSe, verjetno pa se precej vec).

No ja, nic ni zastonj, me pa zanima kako namerajavo preverjati ali je uporabnik res prejel SMS ali ne; kaj bi se recimo zgodilo ob napaki v omrezju, kakrsna se mi je pripetila zadnjic: en znanec je poslal SMS preko najdi.si, ker je prevec skrt, da bi palcal tistih par centov in zato sem dobil 10x isto sporocilo. Na M@ klicnem centru so rekli, da je to zato, ker baje sistem misli, da sporocilo ni bilo dostavljeno (jaz sem jih pa celo dopoldne brisal kot trapast ...). Ce bi recimo Izimobilova zadeva mislila, da SMS ni dostavljen, imel kupec brez razloga problem, saj je konec koncev omrezje zadaj isto in je do takih napak ze prislo. Analogno, kaj se zgodi, ce je pomnilnik telefona poln (npr. zato, ker bi bila prijavljena SIMka v telefonu od stare mame, ki nima pojma o tem kaj je to SMS, kako se jih izbrise, itd. in je to niti ne zanima).

Malce tvegano, zna biti da bo precej ljudi bolela glava, sploh ce se bodo nadaljevale cenovne vojne tudi na podrocku predplacniske telefonije in Izimobil osrane zadaj.

Nevem zakaj ste tako negativni. Izimobil se je odločil, da uporabnikom ponudi nekaj ugodnega, kar roko na srce, Samsung L760 za 39 EUR definitivno je. Pač, če se odločiš za to ponudbo, sprejmeš pogoje in skrbiš (vsaj kar je v tvoji moči), da se zadeva pelje, v nasprotnem si pač penaliziran. Navsezadnje, tudi pri naročniškem razmerju pač moraš izpolnjevati določene pogoje, drugače plačaš kompletno ceno mobilnika.

Izimobil definitivno da svojim uporabnikom največ in to je seveda pohvalno in le tako naprej
smile-1.gif


Aja še to...sporočila, ki jih prejemaš so brezplačna in še celo tako daleč so šli, da si sam izbereš oglasna sporočila iz interesnih področji....there is NO SPAM!!!!! Kaj še hočeš lepšega
smile-1.gif
:)
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik jedan_i_jedini pravi:
Kaj še hočeš lepšega
smile-1.gif
:)

Razlago kako nameravajo preverjati dostavo sporocil oz. pojasnilo ali bodo penalizirali ljudi zaradi tezav, ki so izven njihove kontrole (kot je zgoraj omenjeni primer omrezja, ki je prepricano, da SMS ni bil dostavljen, ceprav je v resnici bil ... vec kot desetkrat), torej malce vec detajlov. Vse skupaj je tako skopo napisano, da je groza.

Aja pa razlago zakaj so akcijska cena + penali skupno visji kot je (po njihovem) maloprodajna cena bi tudi rad.

Hvala
smile-1.gif
 

jedan_i_jedini

Pripravnik
3. dec 2007
35
0
6
Kakor vem, bodo kršitve uporabnika penalizirane, če ne bo izpolnjeval svojih obveznosti nekaj časa....rečmo kakšen mesec ali dva...nevem točno. To definitivno pomeni, da ne more biti nekaj narobe z omrežjem oz. kakšne druge tehnične težave ampak gre za kršitev pogodbe, nihče pa ne bo penaliziral uporabnika, če na svoj mobilnik ne bo sprejel kakšnega sporočila. Točno kako bodo premljali sporočila ti pa ne znam povedati. Pomoje ps Izimobil niti ne bo spremljal dostave sporočil ampak se bo s tem ukvarjala Točka. Izimobil je samo prvi partner omenjenega podjetja- TOČKA....tako sem jast razumu
wink-1.gif


Cena mobilnika, ki jo moraš plačati v primeru prekinitve pogodbe pa se obračuna proporcialno, glede na čas in vrednost telefona in ga nikakor ne preplačaš
smile-1.gif
, plačaš samo in zgolj vrednost aparata.

Aja še to....telefon ni zaklenjen
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.671
6.227
113
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik jedan_i_jedini pravi:
Kaj še hočeš lepšega
smile-1.gif
:)

Razlago kako nameravajo preverjati dostavo sporocil oz. pojasnilo ali bodo penalizirali ljudi zaradi tezav, ki so izven njihove kontrole (kot je zgoraj omenjeni primer omrezja, ki je prepricano, da SMS ni bil dostavljen, ceprav je v resnici bil ... vec kot desetkrat), torej malce vec detajlov. Vse skupaj je tako skopo napisano, da je groza.

Aja pa razlago zakaj so akcijska cena + penali skupno visji kot je (po njihovem) maloprodajna cena bi tudi rad.

Hvala
smile-1.gif

Izimobil bo tak problem (kot si ga ti omenil zgoraj) lahko preveril preko M@ ker ga sam ne more. Sicer pa težava ki jo omenjas, posledica tega, da sistem ni prejel potrditve telefona (da je prejel sms). To pomeni, da lahko da se je to potrdilo nekje izgubilo, ali pa da ga telefon enostavno ni poslal (napaka v telefonu)
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
No, ker telefon sicer deluje normalno (v 5+ letih, odkar ga imam, sem nanj prejel ze nickoliko SMSov, od katerih ni bil noben podvojen, razen enkrat ali dvakrat prej identicno pri posiljanju preko strani najdi.si), mislim, da ni tezava v telefonu. Tezko si tudi predstavljam, da bi 10+ krat pozabil poslati potrdilo ,da mi je bil SMS dostavljen
smile-1.gif
Mislim, da je bila tezava kar pri M@, tako kot so mi tudi zatrdili na 041 700700.