Novo pri Izimobilu

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Tnx! Ta Izimobil je kot predplačniški paket res ugoden ni kaj... Najbolj mi gre na kozlanje Mobitel z 18,4 centi na minuto v vsa omrežja. In Mobitel daje Izimobilu omrežje v najem. Bi še pogojno razumel da bi Mobitel s takšno tarifo imel v celoti sekundni interval... Očitno jim pač ni v interesu... Lp
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Najbolj mi gre na kozlanje Mobitel z 18,4 centi na minuto v vsa omrežja. In Mobitel daje Izimobilu omrežje v najem. Bi še pogojno razumel da bi Mobitel s takšno tarifo imel v celoti sekundni interval... Očitno jim pač ni v interesu... Lp
No ja, Izimobil klofa izgubo. Ampak na Mobi lahko izbereš Povej vse tarifo ( http://www.mobitel.si/Storitve/povej-vse.aspx ), do dve Mobi številki pa kot naročnik lahko vključiš v Družinsko vez, ki je že tri leta brezplačna za naročnike SiOL internet. Tako imaš brezplačne klice in SMS/MMS med člani družine, za dolge klice drugih na M@ / Debitel / Izi pa plačaš 0,27€/klic.

S točkami povezanosti si lahko pridobiš še 12 mesecev brezplačnih SMS, lahko pa jih sam dokupiš. In ja, na M@ imaš še brezplačen Planet za vreme ipd.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kaj pa obstaja kakšna opcijo/varianta na Mobipaketu da kličeš ugodneje npr. na izbrano Simobil/Tušmobil oz. številko enega tujega operaterja? Lp
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Kaj pa obstaja kakšna opcijo/varianta na Mobipaketu da kličeš ugodneje npr. na izbrano Simobil/Tušmobil oz. številko enega tujega operaterja? Lp
Lahko narediš preusmeritev z Izi008 številke na Simobil, Tušmobil ali stacionarne.

Mobi Povej vse, običajni 20 minutni klic:
20 * 0,184€ = 3,68€

Mobi Povej vse, 20 minutni klic preko Izi008 preusmeritve:
Povej vse -> Izi008: 0,27€
20 * 0,08 v Izi008: 1,60€
Skupaj: 1,87€

Številko Izi008 kartic, ki jih tako preusmeriš, ni omejeno
wink-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Izimobil mi je itak zmagovalen ampak Mobitel mi je všeč iz tega vidika ker bi si preko njih lahko preusmeril vse SMS-e na mojo primerno številko 040. Zdaj s sabo vlačim 2 telefona, potem bi imel samo enega, stroške preusmeritev bi pač popušil ampak rešil bi se enega aparata. Zdaj pa če grem na Mobi paket zna bit to malo fejst drago (18,4 centa) minuta, če bom imel Izimobil še naprej pa lahko brez težav klice preusmerim na 040 ampak bom še vedno mogel met en prižgan GSM nekje doma da bo gori aplikacija ki mi bo posredovala SMS-e... Je pa Mobitel edini kjer si lahko preko spleta nastaviš da ti vse klice + sms-e preusmerja na želeno številko... Skratka sami problemi
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
Sam imam dve številki pri izimobilu in to že dalj časa (prvo imam odkar je izimobil prišel na trg). Je pa res da telefon rabim zelo malo, pošljem tam 50 SMSjev na mesec, pogledam mail 2x na vikend in pa še kakšno spletno stran na mobilcu občasno. Skupno imam porabo med 5-15EUR mesečno (za obe številki skupaj) ...

Kar mi je najbolj všeč zadnji čas je to, da si lahko preko enega mobilca polnim tudi drugega in se to celo šteje kot regularna polnitev. Torej kupim za 20EUR kartico (BTW da se jo preko interneta tudi z maestom) in napolnim primarni telefon (dobim še tisto poceni tarifo potem za nekje časa na primarni št.), nato pa po potrebi prenašam po 1 EUR na sekundarni telefon (kjer imam porabo 2 EUR/mesec).

Prednost zame (vukojebina) je tudi pokritost omrežja in pa da dejansko vse vedno deluje.

Cenejše opcije nisem zasledil še nikjer, sploh če malo porabiš in sploh če imaš več številk.
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kar mi je najbolj všeč zadnji čas je to, da si lahko preko enega mobilca polnim tudi drugega in se to celo šteje kot regularna polnitev.

Tako je to, ko so nekateri ponudniki mobilnih storitev že tako hudo obupani, da morajo umetno držati gor številke aktivnih uporabnikov.
evil.gif

Uživaj dokler se da.
nahrung002.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Citat:
Uporabnik Dr_Strangelove pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Kar mi je najbolj všeč zadnji čas je to, da si lahko preko enega mobilca polnim tudi drugega in se to celo šteje kot regularna polnitev.

Tako je to, ko so nekateri ponudniki mobilnih storitev že tako hudo obupani, da morajo umetno držati gor številke aktivnih uporabnikov.
evil.gif

Uživaj dokler se da.
nahrung002.gif

Mislim, da ni daleč dan, ko bodo presvitli EUkomisarji zapovedali, da mora biti predplačniško dobroimetje prosto prenosljivo tako med številkami kot med operaterji ali da mora biti omogočeno, da imetnik dobroimetje pobere dol.
nahrung002.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.929
34
48
Ne mešati kompota.
Prenosljivost v prej omenjenem primeru bo -- tako kot lahko iz PayPala ali Moneybookersa pobereš dol denar ali pa ga gor naložiš in uporabljaš, dokler pač uporabljaš.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Opa, še en, ki ni opazil, da se časi spreminjajo.
A za prenos številk si tudi trdil, da ni šans?
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Zakaj bi bilo dobroimetje prenosljivo? So Mercator Pika točke prenosljive na Tuš?
Se da Toyoto Yaris zamenjati za Renault Clio 1:1?

Prenosljivost dobroimetja samo kliče po zlorabam. Če bo nekdo imel to idejo, bodo vsi predplačniški paketi zunaj z natanko 0 EUR dobroimetja. Potem bo pa spet jok, kako so operaterji grdi, ker je treba poleg SIMke dat denar tudi za polnitev?
Kako boš hendlal nemonetarna dobroimetja? To kar ima Tuš? Simobil recimo ne pozna lojalnostnih minut.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Bom odgovoril s komentarjem nekoga, ki mi gleda čez rame in je prebral tvoje sporočilo: Kak so bedasti.

Mislim res. Kaj imajo neke pike z mojimi evri? In menjave avtomobilov?

Priloženo dobroimetje se ne more izplačati. Evo, za to rešitev sem rabil pol sekunde razmisleka.
Razen tega ne vidim razloga zakaj bi folk kupoval SIM za 5 EUR in potem dvigoval teh 5 EUR. Ti vidiš?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Nazadnje urejeno:

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
V večini sveta se lahko ti s svojim predplačniškim dobroimetjem jebeš.
V nekaterih državah se lahko s prepaidom jebeš, če ne prineseš osebne izkaznice ali pasoša in podpišeš pogodbe s krvjo. Sedaj pa kakor komu paše, lahko uvedemo tudi te reči, če se že gremo "regulisanje". Lahko lonček pristavimo še za CIA, NSA, SOVO in VOMO.
wink-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Bom odgovoril s komentarjem nekoga, ki mi gleda čez rame in je prebral tvoje sporočilo: Kak so bedasti.

Mislim res. Kaj imajo neke pike z mojimi evri? In menjave avtomobilov?

Priloženo dobroimetje se ne more izplačati. Evo, za to rešitev sem rabil pol sekunde razmisleka.
Razen tega ne vidim razloga zakaj bi folk kupoval SIM za 5 EUR in potem dvigoval teh 5 EUR. Ti vidiš?

Se pravi tisti, kateremu si repliciral, je predcasno napisal isto, kar je sinilo v glavo onemu, ki ti je kukal preko ramena. Taisti kukajoci si tudi domislja, da je tudi on pogruntal toplo vodo in se cudi temu, kateremu si repliciral, ceprav sta oba naumila isto stvar. Na koncu si se ti prisel do istega zakljucka. A ti delas v dnevnovarstvenem centru ?
confused-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
On trdi: Nikoli. Citiram: Sanjaj. Seveda bo, takrat ko bo tudi prenosljivost tvojega avta in tvoje babe k meni.

Jaz trdim: Je že.

Če se tebi to zdi enako, me zanima kje delaš.
wink-1.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.570
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Tnx! Ta Izimobil je kot predplačniški paket res ugoden ni kaj... Najbolj mi gre na kozlanje Mobitel z 18,4 centi na minuto v vsa omrežja. In Mobitel daje Izimobilu omrežje v najem. Bi še pogojno razumel da bi Mobitel s takšno tarifo imel v celoti sekundni interval... Očitno jim pač ni v interesu... Lp
tus kul ima obračunski interval je 60/1, izi 008 60/15.
Plus tega tus čisto lepo dela tudi v mobitel omrežju in imajo še nočno poceni tarifo..