Naprava za klic v sili

dawet

Zelenc'
1. sep 2007
4
0
1
Pozdravljeni,

Babica ima že čez 80 let in bi ji radi zaradi zdravstvenih težav doma kupili napravo za klic v sili... Najbolj optimalna bi bila kakšna zapesnica z gumbom, ki pošlje signal na centralo, katera nas pokliče na gsm...

Na tem linku je neki podobnega kar iščem, vendar tole ni idealno...

Pozna kdo kaj takega?

LP, David
 

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Verjetno je TOLE še najboljša in najcenejša varianta
cool-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Če ima resne zdravstvene težave, je vprašanje, koliko je sploh varno, da živi sama.


Sicer pa se mi zdita tile Mobitelovi rešitvi super. Samo na baterije je treba pazit, da bodo vedno polne. Pred leti sem bral o nekem sistemu (mislim, da so ga tudi pri nas poizkusili tržiti), ki je dejansko zaznaval tudi padce in to takoj javil v centralo, ampak očitno ni najbolj zaživelo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113

Pri telih "posebnih" mobitelih bi opozoril na dve stvari:
-običajno so skrajno debilni (reglja 1 je bila 10x enostavnejša za uporabo)
-prepričaj se, da je THE KNOF programabilen, da ne bo slučajno tovarniško nastavljen na 112, in se tega ne bo dalo spremeniti (moje izkušnje)

Sicer se pa strinjam, če je zdravje na takšni ravni, da je tole potreba, je treba začeti razmišljati o kakšni primernejši rešitvi.
smirk-1.gif
 

dawet

Zelenc'
1. sep 2007
4
0
1
Ne živi ravno sama.. Ona ima pritličje, mi pa srednje in zg. nadstropje... Ker imamo ločen vhod in ker smo vsi večino dneva po službah sem iskal tako rešitev... Npr. če pade in ji ne uspe vstat, težave z diabetesom..itd... In točno ta rdeči gumb bom naročil...

Aja, mobiteli ne pridejo v poštev, ker jih ne bi nosila s sabo na vsakem koraku.. Tale gumb je pa zapestnica tud...

Hvala vsem za odgovore
smile-1.gif


LP, David
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Iscem nekaj podobnega za sosedo, ki je pred tremi tedni komaj prisla do nas, odpeljal resilec in bila 3 tedne v bolnici, majhen izliv krvi v mozganih. Zivi sama in zgleda rabi nekaj podobnega, da se lahko vsaj dve telefonski vpiseta in da nas zadeva poklice.
Je kaj novega na trgu?
10x
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To ni vredno pol hudiča. Številke ti programirajo nekje v Sežani pri uvozniku in če človek pade in se ne more pobrati, mu mobitel na omarici kaj malo koristi. Rdeči gumb na verižici ali zapestnici je prava stvar.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Navadna piščalka vedno okoli vratu? Do sosedov se bo pa ja slišalo?