Najhitreje Ljubljana - Praga

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
Kje mi svetujete iti (preko Dunaja ali preko Munchna), bencin in cestnine so placane, tako da mi je vazen samo cas. Odhod iz Lj v petek ob 9.30, Osebni avto 140 PS.

Razmisljam kaj mi vec prinese - avtocesta braz omejitev po Nemciji + 100/h skozi Avstrijske tunele, ali krajsa pot cez Dunaj, vendar en odsek brez avtoceste?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Vsekakor čez Dunaj, računaj 7h.
Tisti odsek brez AC (v razdalji cca. 60km) se pelje brez problema skozi 100 km/h, ker se počasnejši umaknej v desno in greš lepo mimo, zaradi širine ceste je taka vožnja dovoljena, tako kažejo tudi prometni znaki.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Viamichelin pravi takole:
lj-praga.jpg
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
@Notranjc

ali mi lahko priporocis kako dobor gostilno potem na ceski strani, ker bom po mojem ravno ob casu kosila tam?

LP P
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Najboljša pot je mimo Dunaja, tam je sedaj itak že nekaj časa nova obvoznica tako da se morebitnim gužvam okrog Dunaja izogneš in potem samo gasa naprej. Računaj pa tam okrog 7h do 8h sigurno.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Jaz se kar tukaj ustavim - Klik, to je v mestu Mikulov takoj, ko prečkaš mejo zraven Shell bencinske. Imajo že vnaprej pripravljene jedi (varianta kot pri nas malice kosila) in je čisto solidno za prvi "češki vtis", ni drago, hitro si postrežen, potem pa šibaš dalje.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.024
773
113
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
ali mi lahko priporocis kako dobor gostilno potem na ceski strani, ker bom po mojem ravno ob casu kosila tam?

Mi smo upoštevali zlato pravilo - veliko parkiranih avtomobilov pred veliko oštarijo - in se nismo zmotili! Imena se pa itak ne spomnim več. Velika krčma, tako kot skoraj povsod na Češkem, poceni in odlična hrana in prepoceni pivo (voznik v skušnjavi).
nahrung002.gif
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Mogoče bi samo izbral pot mimo Brna čez Mikulov, ne čez Znojmo, ker je do avtoceste "bolečina-v-riti" lokalni kolovoz...
Te pa table za Prago silijo čez Znojmo.
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Jz grem tud v Prago nasledn tedn, na sensation white. Glih dobr mi j eprišla ta tema, ker sm se spraševau, po keri poti naj grem!
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik Zetor5011 pravi:
Mogoče bi samo izbral pot mimo Brna čez Mikulov, ne čez Znojmo, ker je do avtoceste "bolečina-v-riti" lokalni kolovoz...
Te pa table za Prago silijo čez Znojmo.

Saj debatiramo o poti čez Mikulov. Vsaj zdi se mi no, da imamo vsi to varianto v mislih
smile-1.gif

Cesta čez Znojmo je tako-tako, sami ovinki in naselja, po občutku sigurno 1h daljša vožnja do doma.

BTW - 1x sem se tudi tukaj ustavil - klik, zelo dobro, ampak to je zgoraj v mestu, se pravi se ti mora res dati, da greš gor, najdeš parking, greš v oštarijo... obred v glavnem. Jaz, ko sem na poti mi je najbolj važno, da je zadeva čisto ob cesti
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Mislim da sem jaz tudi vedno cez mikulov hodil v brno. Jedel smo pa enkrat malo odmaknjeno od ceste in ni bilo pripomb, malo pred brnom levo se mi zdi. Samo na ceskem je bolj ali manj ves kruh s kumino. Se v sparu smo tezko dobili obicajnega.
Cene vsaj pred petimi-7 leti pa so bile smesno nizke.
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Ja, sam na karti od ViaMišelin od Panoramskega je čez Znojmo...
 
Nazadnje urejeno:

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
Kje mi svetujete iti (preko Dunaja ali preko Munchna), bencin in cestnine so placane, tako da mi je vazen samo cas. Odhod iz Lj v petek ob 9.30, Osebni avto 140 PS.

Razmisljam kaj mi vec prinese - avtocesta braz omejitev po Nemciji + 100/h skozi Avstrijske tunele, ali krajsa pot cez Dunaj, vendar en odsek brez avtoceste?


Jaz sem probal v praksi vse opcije. Najhitreje pridem Salzburg, München, Regensburg, Pilzn, Praga... Mislim, da je sicer več kilometrov, ampak cesta je najboljša. Pa še velik del Nemčije nimaš limita na avtocesti.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Sam sem šel cca mesec nazaj v Prago. Šli smo preko Mikulova in ne Znojma, čeprav so vse table nas tam usmerjale... iz Dunaj je blo 3.40 vožnje.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.718
2.011
113
za šankom
ksz....

da ne odpiram nove teme.šibam v prago pa mi viamichelin vrže ven Kranj-praga čez linz in česke budejovice
confused-1.gif

vozil kdo?se bolj splača(časovno) it regensburg-plzen v prago?
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Google maps pravi za prvo varianto 636km/7ur 18 minut in za drugo 762km/7ur 13 minut. Jaz se prefural drugo varianto (preko linza in mimo budweis) in ni skoraj nic ACja....cel kup naselij in precej vijugasta cesta....sploh med Linzom in Ceskym Krumlovom.

LP