Vse o pisarniških stolih...

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Kar ste želeli vedeti in niste upali vprašati, oz. ''what this button DO''
grims-1.gif

Kaj je dobr, kaj je slabo, kok keša dat za stol, za kakšno delovno ''mesto'' al pisarna al doma etc itd...
Z alterjevce pa kak % lahk kje najdem
wink-1.gif

Ni kot reklama, tko da če koga karkol zanima, se bom potrudu vse o tem napisat.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Mene zanimajo stoli za extreme xxl osebke, recimo direktorski ali moderni izgled !

Kaj kvalitetnega lahko poveš svetuješ, pa da ima 3 letno garancijo z vašim odvozom na servis in vmesnim nadomestnim stolom ?

Torej iščem pre dimenzionirano zadevo ???
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Po naših izkušnjah je zadovoljnih z spinalisom ene 20% uporabnikov, večina med njimi ne more več kot 3 ure sedet na njemu. Ni slaba zadeva, samo je bol za ''vadbo'' hrbta po 2 ure na dan. Je treba neki vaje da se sedi na njemu, spet pa odvisno al si pripravljen na to, da moraš skoz ''delat'' na stolu?
Bom preveril kaj lahk dobim oz za kako ceno lahk kej dobim.
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Za xxl predimenzionirane stole, zdej pri nas je tko, lahk ti svetujem naš stol, slo izdelave, ki zdrži tam do nekje 130kg, z ojačano sedalno ploščo zgleda kot direktorski fotelj. garancija je 30 mesecev, za nadomestni stol bi se dalo zment, za pripeljat in odpeljat na servis ni problem, samo ni zastonj
smile-1.gif


Za res XXXl osebe je edino kak od Hermann millerja stol na voljo, zdrži 150 kg, garancija je 12 let, odvisno kako je stol opremljen je tudi cena, če je običn brez alu dodatkov itd...cena nekje od 800 dalje, za polno opremljeno različico je cena 1500 eu plus. Stol lahk vidiš v vsakem ameriškem filmu in nadaljevanki, zračna mrežica na hrbtu, ponavad kak arnold schwarzzeneger gor sedi
smile-1.gif
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Jaz na spinalisu bp sedim osem ur službe. Imam še dva sodelavca, ki tudi cel šiht presedita na spinalisu.
Težko bi verjel, da je le 20% uporabnikov zadovoljnih s tem stolom. Prej bi rekel, da je to neresničen podatek fovšljive konkurence.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jaz sedim ze dve leti na spinalisu v službi in nisem zadovoljen. Res je da jaz ne sedim pravilno tako da priznam krivdo ampak pač se mi ne da sedeti vzravnano ampak se zvijam po stolu tako, da pri meni spinalis nima efekta, bolečine v križu pa imam tako da bolj razmišljam da bi si omislil žogo. V glavnem za tak denar bi si raje omislil en orenk direktorski fotelj.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
En sodelavec ima neko ježkasto blazino na stolu, ki kao simulira žogo. Pravi, da je zadovoljen, mislim pa, da jo je nabavil v Sanolaborju. Še dve sodelavki pa presedita dan na žogi (smo kot firma s posebnimi sedalnimi potrebami
grin1.gif
) in se tudi ne pritožujeta.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to gumjasto ježkasto podlogo sem tudi sam probal pa mi ne odgovarja.
Zaradi gume mi rit švica, in hlače mi zateguje v organ:) Glede hrbtinec pa je res mal simulacije na žogo
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Jaz že zelo doglo kupujem stol, ki bo poskrbel za mojo hrbtenico, med tem, ko sedim na njem. V vsaki trgovini pa hvalijo svoje, tako da se človek niti ne more odločit.

Bom pogooglal malo o tem spinalisu, da vidimo kako tole zgleda
smile-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Poglej, uporabljam ga cca. 2 leti, imam včasih bolečine v hrbtu zato sem si ga v službi izpogajal - pomagal mi ni NIČ. To je moja izkušnja, nekaterim pa pač pomaga...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.648
6.504
113
Kje se lahko kupi ta žoga za sedenje? Je bolj zdravo sedeti na žogi, kot na stolu?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Razlike v sami drži praktično ni. Je pa razlika, da stol načeloma lahko po višini nastaviš po želji, žoge ne moreš, zato je pomembno, da izbereš primerno velikost žoge. Potem pa so še razlike pri samem materialu. Žoga te "zadihta", stoli pa so lahko iz boljših materialov, ki nekoliko bolj "dihajo".
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa pri stolu s elahko vsake toliko malo nasloniš nazaj in "odpčiješ", pri žogi tega ni.
No vsaj pri mojem načinu dela si ne predstavljam, da bi 8ur lepo sedel. Vsake tolk časa se paše mal "uležt".
 

andrejb

Jasnovidec 2008
9. okt 2007
948
0
16
Sej tko je, nkateri so zadovoljni s spinalisom, sam se je treba privadit na njega pravjo..kok kermu paše tko sedet pa ne vem, prvo je pa treba ga probat, vsja glede na to kolk koštajo (beri 3xpreveč) in seveda zastopim tistga, ki ga hvali, če je pa že dal tolk za njega a ne
grims-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
ksz

Jaz sem za domačo uporabo vzel Markusa v Ikei. Za svojo ceno se mi zdi zelo dobra izbira, ko sem pred leti gledal naše salone, primerljive kakovosti pod 200€ ni bilo.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Morda kdo pozna če kakšen trgovec posodi stol za test za kakšen teden. Ko se v salonih premetavam iz stola na stol nimam pravega občutka. Pravi rezultat dobim šele po 12-14 urah sedenja.
Rabim pa nekaj konkretnega za mojih 200 cm in 120 kg. Sem probal spinalisa ene parkrat. In vsakič sem bil po dveh urah sedenja zmatran kot, da sem nevem kaj fizično delal. No to bi se verjetno navadil oziroma bi bolj pravilno sedel. Spinalisi imajo tudi problem, da je nosilnost do 110 kg. Verjetno bi se na dolgi rok poznala preobremenitev stolu.