bedaki na cesti

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
bom mal..of.. al pa niti ne.

maš otroka v 1 razredu..pa v 8 razredu..rauzlika v dojemanju sveta je.

vsi vemo, da so unifrmiranci na nivoju jaslic..do kam je prilezel komandir?
smile-1.gif
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Še ena parkirna.

Moja gre po opravkih, si nažgem čik in gledam novomeškega pacienta, ki je parkiral na klančini za vozičke. Ne sam za invalide, tud za vse one mamice, ki vozijo nehodeče genetske kreature v kolicama in babice z provijantom...
Prleti še zavedna starejša mamica s spredi ruknenim polotom, parkira na invalidu (na desni za kombijem je frej navadni parkirni plac) in odkoraka skupaj z debelo hčerko v knjižnico. Tko, za zgled mlajši generaciji.
In evo ene slike za temo "bedaki".
Presenetilo me je, da so se na tele place naparkirale večinoma težkokalibrske tete poznih srednjih let, ne pa mali črni, kakor sem stereotipno mislil. Človek se vsak dan kaj nauči...
1166875-1.jpg
 

Priponke

  • 1166875-1.jpg
    1166875-1.jpg
    48,9 KB · Ogledi: 379

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik vellno pravi:
Potem ni nic cudnega, da se ljudem, ki imajo tolerančni prag nizji od drugih na polno scufa in pocnejo pizdarije po cestah. In tretja stvar, ki je najbolj problematicna je nenehno zvisevanje kazni, kar povzroca v ljudeh strah in tesnobo. Ta pa se manifestira tako da vsi vozijo kot kure, ki slutijo nevarnost.

Ko bodo taki dokoncno odstranjeni iz prometa, torej tezav ne bo vec. Tvoje razmisljanje je torej ravno napacno (le zakaj bi morala vecina biti talec netolerantne manjsine de*ilov, ki se niso sposobni kontrolirati ?).
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
Problem je, ker jih sistem=Polciija ni sposobna odstraniti. Da ne omenim redarjev, oni so svoja pasma.

Tudi če bi te slike poslali, jih ne morejo kaznovati. Razumi če hočeš. Pa ne samo to, starši so vedno hujši zgled.

Včeraj oče otroka v vozičku, mat kadi in fukne čik na tla....kaj ti to da misliti, kako vzgojen bo otrok? Dajmo vsi parkirat po ne-pravilim in dajmo vsi svinjat naš planet.

Potem se pa čudimo za potrese in cunamije?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik vellno pravi:
Potem ni nic cudnega, da se ljudem, ki imajo tolerančni prag nizji od drugih na polno scufa in pocnejo pizdarije po cestah. In tretja stvar, ki je najbolj problematicna je nenehno zvisevanje kazni, kar povzroca v ljudeh strah in tesnobo. Ta pa se manifestira tako da vsi vozijo kot kure, ki slutijo nevarnost.

Ko bodo taki dokoncno odstranjeni iz prometa, torej tezav ne bo vec. Tvoje razmisljanje je torej ravno napacno (le zakaj bi morala vecina biti talec netolerantne manjsine de*ilov, ki se niso sposobni kontrolirati ?).

Večina (vključno s temi, ki se ne mkorejo kontrolirati - in bodimo realni, vsak ima mejo, nad katereo se mu scufa) je talec manjšine, ki ne zna vozit, ki je nesolidarna do soudeležencev in ki se ji jebe. To so tisti (kot je napisal citirani), ki ne znajo speljat ob zeleni, ki ne zapeljejo dovolj globoko v križišče, ki se okoli "za vsak slučaj" vlečejo 10 pod omejitvijo, ki telefonirajo, namesto da bi na cesto gledali, ki ... Take je treba ukrotit ...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik vellno pravi:
Potem ni nic cudnega, da se ljudem, ki imajo tolerančni prag nizji od drugih na polno scufa in pocnejo pizdarije po cestah. In tretja stvar, ki je najbolj problematicna je nenehno zvisevanje kazni, kar povzroca v ljudeh strah in tesnobo. Ta pa se manifestira tako da vsi vozijo kot kure, ki slutijo nevarnost.

Ko bodo taki dokoncno odstranjeni iz prometa, torej tezav ne bo vec. Tvoje razmisljanje je torej ravno napacno (le zakaj bi morala vecina biti talec netolerantne manjsine de*ilov, ki se niso sposobni kontrolirati ?).

Večina (vključno s temi, ki se ne mkorejo kontrolirati - in bodimo realni, vsak ima mejo, nad katereo se mu scufa) je talec manjšine, ki ne zna vozit, ki je nesolidarna do soudeležencev in ki se ji jebe. To so tisti (kot je napisal citirani), ki ne znajo speljat ob zeleni, ki ne zapeljejo dovolj globoko v križišče, ki se okoli "za vsak slučaj" vlečejo 10 pod omejitvijo, ki telefonirajo, namesto da bi na cesto gledali, ki ... Take je treba ukrotit ...

Oja, vsak ima nekje mejo - tudi za kaj drugega,npr. vsakega bi lahko pripravil do tega, da bo koga drugega ubil, ampak zaradi tega se ne vidis apologistov, ki se jim zdi to cisto OK, ker jih moti (spet npr.) telefoniranje drugih ali voznja 10 km pod omejitvijo (ce nekdo pelje prepocasi, ga prehiti, ne pa delat neumnosti
bonk.gif
). Tudi za kazni je jasno, da niso nic krive za to, saj so recimo za umor precej bolj drasticne, pa se vedno ne vidis ljudi ki bi kar vsepovprek pobijali druge, ceprav bi po zgoraj citirani izpeljavi to morali ... Vidis pa bumbarje, ki krsijo druge zakone, med njimi se najraje tiste, ki se nanasajo na promet.

Dvojna morala pac in take je potrebno odstraniti iz prometa, oziroma bolj na splosno, iz druzbenega zivljenja. Lep nacin ne pomaga (spomni se nedavne "stavke" policajev, ko so samo opozarjali, brez kazni - nobenega ucinka), je pac treba zgrda.Velka vecina ljudi (80-90%) s tem tako ali tako nima tezav in jih to nikakor ne zadeva. Ce ne delas bedarij, ne placas nobene kazni, torej ti je cisto vseeno ali je kazen ustni opomin in podpis v belezko ali pa 30 let na Golem otoku.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Problem je, ker jih sistem=Polciija ni sposobna odstraniti. Da ne omenim redarjev, oni so svoja pasma.

Tudi če bi te slike poslali, jih ne morejo kaznovati. Razumi če hočeš. Pa ne samo to, starši so vedno hujši zgled.

Včeraj oče otroka v vozičku, mat kadi in fukne čik na tla....kaj ti to da misliti, kako vzgojen bo otrok? Dajmo vsi parkirat po ne-pravilim in dajmo vsi svinjat naš planet.

Potem se pa čudimo za potrese in cunamije?

Vse do zadnjega stavka
zmaga.gif


Zadnji stavek pa
stupid-1.gif
!
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.613
199
63
Kranj
Karikiram samo no.....pač v stilu kako vplivamo na naravo, Zemljo...hehe
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
....Velka vecina ljudi (80-90%) s tem tako ali tako nima tezav in jih to nikakor ne zadeva. Ce ne delas bedarij, ne placas nobene kazni, torej ti je cisto vseeno ali je kazen ustni opomin in podpis v belezko ali pa 30 let na Golem otoku.
Od kje ti te številke. V zadnjih desetih letih so policaji /redarji/darsovci izrekli okoli 10 miljonov kazni.... pa kar dvomim, da vse tistim 10-20% porednim voznikom, ki nimajo težav s tem kot praviš. (polnoletnim z dovoljenjem)
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik suzica pravi:
Jst skoraj vedno parkiram na placu za invalide-----posebej s kombijem , s katerim imam zelo malo maneverskega prostora.
Glede ceste pa ---ko je jači taj tlači. Če si pa reva za volanom-naj ti pa buh pomaga.
BASTA


Glej sorry res si budalo na kubik.
Jaz imam priznano 80% telesno okvaro na spodnjih okončinah, imam parkirno karto za invalidska parkirna mesta in mi gre dobesedno na bruhanje ob takih neandertalciih kot si ti. V europarku v MB imajo dober napis poleg parkirnih mest za invalide: VZELI STE MI PARKIRNO MESTO - VZEMITE ŠE MOJO INVALIDNOST!!!!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Zakaj dajo napise, namesto, da bi pajka klicali?
Oni klošar, ko Kralje ulice prodaja, bi lahko nadziral, pa še kako provizijo od kazni pobral.
Win-win-win situacija.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
No ker imamo ravno policaja tukaj, lahko poveš zakaj nikoli do sedaj nisem videl radar pri kakšni osnovni šoli, vrtcu, srednji šoli... medtem ko jih vedno srečujem tam kjer so kakšna dela na cesti in trenutne omejitve in takšnih in drugačnih glupih mestih (cestninske...)

Zdaj nevem a se to policaj kar sam odloči kam bo postavil radar ali so dejansko vaši šefi totalno fuknjeni
confused-1.gif


Za kangooja vem da ga policaj postavi kamor njemu paše, ampak recimo to ko policaj meri z laserjem ?

Moj odgovor bo iz dveh delov, prvo se bom osredotocil kako in kdo se odloca za postavitev, drugi del pa bo komentar na to da ti necesa se nikoli nisi videl.

Laserske merilnike ima skoraj vsaka policijska patrulja splosne in prometne policije. Stacionarne radarje pa imajo enote prometne policije ter nekatere splosne enote (mislim da na ptuju majo enega itd...). Kje bo patrulja postavila radar je odlocitev vodje patrulje. Lahko pa staresina enote (komandir ali kater izmed pomocnikov) z delovnim nalogom odredi merjenje na dolocenem mestu. Torej je mozno oboje. Stacionarni merilniki se obicajno postavijo z asistenco splosne patrulje. To pomeni, da se npr. PP radovljica in PPP Kranj dogovorita, da bo radarist PPP Kranj na voljo 23. 3. 2011 od 12 do 20 In temu radaristu se dodeli patrulja PP radovljica ki mu tudi pove kje bodo merili. Ponavadi se ta mesta izbere skupaj z vodstvom enote.

Pogosto je nemogoce postaviti radar tocno tam, kjer peihaja do nesrec ali ogrozanja zaradi same konfiguracije ceste. v naselju je z laserjem brez veze meriti pred solo ce: a) te vsi vidijo - sicer delujes preventivno vendar krsiteljev ki tam vedno vozijo prehitro ne bos ujel b) je pred mestom kjer meris kak odcep - vsak lahko zavije v precno ulico in ej zgodba zakljucena ker mu mora policist pokazati izmerjeno hitrost na radarju c) ni primernega mesta kjer bi lahko ustavil prehitrega voznika - verjemi da bi v primeru nesrece ko bi kdo naletel na avto sredi ceste ki ga je ustavila policija na neprimernem mestu, odgovarjal tudi policist vodja patrulje.

To da ti se nikoli nisi videl bla bla bla ne pomeni nic. Ne razumi narobe, nic osebnega ne mislim s tem, ampak to da ti necesa nisi videl se ne pomeni da se ne izvaja. Ampak ker nisem prometnik se v te debate niti ne bi spuscal kje je pametno in kje ne. Nekajkrat sem osebno bil zraven radarja na cestninski in smo ustavljali samo 117+ (obicajno je 86+) in ne bos verjel v dveh urah jih je bilo vec kot 10 dobljenih. in ne, voznja 120 na uro cez cestninsko postajo ni varna (nekdo lahko zapelje na tvoj pas takoj za cestninsko postajo pa ti tega nikakor ne mores predvideti - ker ce bi to lahko predvidel bi videl tudi policista z radarjem ki te meri (ko sem bil jaz zraven se je merilo ob hisici na zaprti stezi - torej vozila ki so prihajala proti cestnini.

Upam da sem ti odgovoril, če ti na kaj nisem me opozori, sem spregledal.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Citat:
Uporabnik vellno pravi:
Potem ni nic cudnega, da se ljudem, ki imajo tolerančni prag nizji od drugih na polno scufa in pocnejo pizdarije po cestah. In tretja stvar, ki je najbolj problematicna je nenehno zvisevanje kazni, kar povzroca v ljudeh strah in tesnobo. Ta pa se manifestira tako da vsi vozijo kot kure, ki slutijo nevarnost.

Ko bodo taki dokoncno odstranjeni iz prometa, torej tezav ne bo vec. Tvoje razmisljanje je torej ravno napacno (le zakaj bi morala vecina biti talec netolerantne manjsine de*ilov, ki se niso sposobni kontrolirati ?).

Večina (vključno s temi, ki se ne mkorejo kontrolirati - in bodimo realni, vsak ima mejo, nad katereo se mu scufa) je talec manjšine, ki ne zna vozit, ki je nesolidarna do soudeležencev in ki se ji jebe. To so tisti (kot je napisal citirani), ki ne znajo speljat ob zeleni, ki ne zapeljejo dovolj globoko v križišče, ki se okoli "za vsak slučaj" vlečejo 10 pod omejitvijo, ki telefonirajo, namesto da bi na cesto gledali, ki ... Take je treba ukrotit ...

Oja, vsak ima nekje mejo - tudi za kaj drugega,npr. vsakega bi lahko pripravil do tega, da bo koga drugega ubil, ampak zaradi tega se ne vidis apologistov, ki se jim zdi to cisto OK, ker jih moti (spet npr.) telefoniranje drugih ali voznja 10 km pod omejitvijo (ce nekdo pelje prepocasi, ga prehiti, ne pa delat neumnosti
bonk.gif
). Tudi za kazni je jasno, da niso nic krive za to, saj so recimo za umor precej bolj drasticne, pa se vedno ne vidis ljudi ki bi kar vsepovprek pobijali druge, ceprav bi po zgoraj citirani izpeljavi to morali ... Vidis pa bumbarje, ki krsijo druge zakone, med njimi se najraje tiste, ki se nanasajo na promet.

Dvojna morala pac in take je potrebno odstraniti iz prometa, oziroma bolj na splosno, iz druzbenega zivljenja. Lep nacin ne pomaga (spomni se nedavne "stavke" policajev, ko so samo opozarjali, brez kazni - nobenega ucinka), je pac treba zgrda.Velka vecina ljudi (80-90%) s tem tako ali tako nima tezav in jih to nikakor ne zadeva. Ce ne delas bedarij, ne placas nobene kazni, torej ti je cisto vseeno ali je kazen ustni opomin in podpis v belezko ali pa 30 let na Golem otoku.

Vidim, da nisi dojel, kaj sem napisal ...

Kar pa se tiče tvojega zadnjega stavka: to je pravljica za majhne otroke. Malo si poglej raziskave tem, kaj se z voznikom dogaja med vožnjo. Pri povprečnem, redoljubnem, zakone spoštujočem vozniku je vsaka 500-ta odločitev oz akcija med vožnjo napačna. Tudi (v povprečju) pri tebi. 99,99% se jih konča brez posledic, tu in tam se pa kaj zgodi. In takega bi ti zaradi stvari, ki je normalna (ja, taka napaka je pač nekaj normalnega in s tem se je treba sprijaznit) bi ti posal na golega, recimo?
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik vellno pravi:
Dejstvo je, da smo vsi odgovorni tudi za te bedake na cestah. Ce bi vozili ucinkoviteje in zmerneje bi bili zgled vsem drugim. Ker pa se frajerji, ki zavijajo levo ne spustijo dovolj globoko v krizisce delajo nenormalne zastoje. Drugi razlog je uporaba mobilnega telefona v avtu brez slusalk ali mobilne inštalacije za avtomobile. Ljudje ze ob 7:30 zjutraj na polno telefonirajo - komu se mi niti sanja ne. To pa spet povzroca zmanjsano pozornost in zastoje na cestah. Potem ni nic cudnega, da se ljudem, ki imajo tolerančni prag nizji od drugih na polno scufa in pocnejo pizdarije po cestah. In tretja stvar, ki je najbolj problematicna je nenehno zvisevanje kazni, kar povzroca v ljudeh strah in tesnobo. Ta pa se manifestira tako da vsi vozijo kot kure, ki slutijo nevarnost.
Torej cimprej se znebiti sadomazo frajlice (Kresalova) in njenega polzanca (Vlačiča), ter bolj proaktivno in z odprtimi očmi voziti vsak dan - pa bo tudi te norce minilo noret.
wink-1.gif

S tem se pa 110% strinjam! folk telefonari in dela pizdarije, točno lahko uganeš vsakega, ki telefonari, ker se vidi, da vpliva bistveno na vožnjo. Pa razni sanjači, ki so že brez telefona zamišljeni nekam drugam, izgubljenčki, ki se ustavljajo sredi cest pa gledajo kje so (jebe se jim gladko da blokirajo ves promet za sabo), ....
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
.....in ej zgodba zakljucena ker mu mora policist pokazati izmerjeno hitrost na radarju
A je to v kakšnem zakonu ali pravilniku? Ker meni enkrat policaj ni hotel pokazat radarja, je rekel da mi ga ni dolžan kazat. In ko sem se nad kaznijo pritožil, so mi pritožbo odbili in napisali, da je policaj postopal po zakonu. Peljal sem pa manj kot mi je očital policaj.




Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Nekajkrat sem osebno bil zraven radarja na cestninski in smo ustavljali samo 117+ (obicajno je 86+) in ne bos verjel v dveh urah jih je bilo vec kot 10 dobljenih. in ne, voznja 120 na uro cez cestninsko postajo ni varna (nekdo lahko zapelje na tvoj pas takoj za cestninsko postajo pa ti tega nikakor ne mores predvideti - ker ce bi to lahko predvidel bi videl tudi policista z radarjem ki te meri (ko sem bil jaz zraven se je merilo ob hisici na zaprti stezi - torej vozila ki so prihajala proti cestnini..
Če prav razumem ste stali ob hišici. Na kakšno razdaljo ste pa merili?
No ja, če ima nekdo 120km/h 200m pred cestninsko, še zdaleč ni rečeno, da bo imel takšno hitrost tudi za hišico, kjer lahko kdo zapelje na tvoj pas.
Itak pa tiste hišice ne služijo ničemer drugemu, kot kasiranju prehitrih voznikov. Če bi šlo državi kaj za varnost, bi jih že zdavnaj odstranili.
Ampak le zakaj bi država (dars) dala denar da se te ovire sredi AC odstranijo, raje denar pokasirajo, žal na račun naše varnosti.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Kar pa se tiče tvojega zadnjega stavka: to je pravljica za majhne otroke. Malo si poglej raziskave tem, kaj se z voznikom dogaja med vožnjo. Pri povprečnem, redoljubnem, zakone spoštujočem vozniku je vsaka 500-ta odločitev oz akcija med vožnjo napačna. Tudi (v povprečju) pri tebi. 99,99% se jih konča brez posledic, tu in tam se pa kaj zgodi. In takega bi ti zaradi stvari, ki je normalna (ja, taka napaka je pač nekaj normalnega in s tem se je treba sprijaznit) bi ti posal na golega, recimo?

Ze mogoce, a kako naj to primerjam s tistimi, ki pocnejo bedarije, ker jim gre slucajno nekaj na jetra ? (o tem je namrec tekla debata)

Taki ze tako pocnejo napake, se zgodi, da pa potem se budalirajo namerno, je pa razlog, zakaj prej ali slej priletijo na policaje in kasirajo kazen. Npr. ti se pohvalis kako vozis nekaj deset km/h prehitro po avtocesti "iz inata", medtem ko bo nekdo, ki je malce prevec pohodil ponesreci, peljal 140, policaji ga bodo ignorirali in kazni ne bo dobil (tudi skode bo manj povzrocil, ce nekoga nabase).

Vecina ljudi tako ne dobi ene kazni na precej let (5-10 recimo), eni jih pa kar naprej nabirajo, potem je pa vse drugo krivo, da so jih dobili. Konkretno kolega zgoraj je napisal (in to s tonom, ki daje vedeti, da se mu zdi to razumljivo), da ce je nekdo peljal 10 pocasneje od najvisje dovoljene hitrosti, hkrati so pa nekoliko zvisali kazni za prehitro vozjo, da zdaj pa res lahko on flegma divja, kakor mu dusa da, kriva za to sta pa tisti pocasneje vozeci penzionist in Kresalova
bonk.gif
NAROBE ! Ne penzionist ne Kresalova mu ne tiscita noge na gas, torej naj tak clovek ******* na svojo neumnost, ko pokasira kazen. Morda, insalah, bo ta dovolj, da ga bo spravila k sebi. Ce ne, bo ravno on razlog za vnovisnje povecanje kazni, najebejo/mo pa vsi ostali, ki se jim ze zdaj zdi prevec bustasto placevati in zato raje ne delajo/mo (NAMERNIH) bedarij, na kar sem jaz zgoraj repliciral, preden si potem ti meni.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
.....in ej zgodba zakljucena ker mu mora policist pokazati izmerjeno hitrost na radarju
A je to v kakšnem zakonu ali pravilniku? Ker meni enkrat policaj ni hotel pokazat radarja, je rekel da mi ga ni dolžan kazat. In ko sem se nad kaznijo pritožil, so mi pritožbo odbili in napisali, da je policaj postopal po zakonu. Peljal sem pa manj kot mi je očital policaj.




Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Nekajkrat sem osebno bil zraven radarja na cestninski in smo ustavljali samo 117+ (obicajno je 86+) in ne bos verjel v dveh urah jih je bilo vec kot 10 dobljenih. in ne, voznja 120 na uro cez cestninsko postajo ni varna (nekdo lahko zapelje na tvoj pas takoj za cestninsko postajo pa ti tega nikakor ne mores predvideti - ker ce bi to lahko predvidel bi videl tudi policista z radarjem ki te meri (ko sem bil jaz zraven se je merilo ob hisici na zaprti stezi - torej vozila ki so prihajala proti cestnini..
Če prav razumem ste stali ob hišici. Na kakšno razdaljo ste pa merili?
No ja, če ima nekdo 120km/h 200m pred cestninsko, še zdaleč ni rečeno, da bo imel takšno hitrost tudi za hišico, kjer lahko kdo zapelje na tvoj pas.
Itak pa tiste hišice ne služijo ničemer drugemu, kot kasiranju prehitrih voznikov. Če bi šlo državi kaj za varnost, bi jih že zdavnaj odstranili.
Ampak le zakaj bi država (dars) dala denar da se te ovire sredi AC odstranijo, raje denar pokasirajo, žal na račun naše varnosti.

To je pravilo, da se mora vozniku radar pokazat, lahk poiscem ce je v kakem pravilniku definitivno pa je v kateri izmed usmeritev GPU.

Ko se začne merit na cestninski, policist "ustreli" z radarjem v zadnji del znaka za 60 km/h in vse kar je manj od te razdalje je veljavna meritev (torej 120 na 60 recimo)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:



To je pravilo, da se mora vozniku radar pokazat, lahk poiscem ce je v kakem pravilniku definitivno pa je v kateri izmed usmeritev GPU.

Ja, za to je bil sprejet pravilnik, glede ročnih seveda.

Citat:

Za dokazilo o pravilni dodelitvi merilnega rezultata kontroliranemu vozilu je treba hkrati uporabljati video sistem ali fotoaparat, ki je čvrsto pritrjen na merilnik hitrosti, razen v primerih , ko je rezultat merjenja hitrosti mogoče takoj po meritvi neposredno prikazati vozniku kontroliranega vozila;

Stacionarec z albumom ni panike, problem pa je če zlikovec pri pištoli stisne in se policaj zapelje za njim in mu šele kasneje pokaže meritev, ko je recimo ta že parkiral pred trgovino in ga policaj ni uspel ujeti
smile-1.gif


V dvomu v korist...

Torej če te ujame pištola, samo gasa... (hec seveda)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
je kazen za neustavljanje visja od povprecne za hitrost (250 v primeru zvcp-1 32/7b/1)