bedaki na cesti

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zakaj daš v N

Kar nekaj poznavalcev svetuje pred semaforji in podobno šaltanje v N....če je res dobro pa ne vem

Takim se reče "poznavalci" in ne poznavalci.

Sem šel prav po forumih iskat, kje sem to prebral in voila:

Sem pa izvedel še eno uporabno informacijo... ko stojiš na semaforju, prestavi v N (neutral). S tem razbremeniš menjalnik, v kolikor gre za veliko mestne vožnje, naj bi se pa celo pri porabi poznalo. Jaz sem se že kar navadil - ko se bližam semaforju, prestavim v N. Ko se prižge oranžna, prestavim nazaj v D in je ravno prav časa, da avto spelje na zeleni.

...by nekdo, ki mu je riknil avtomat na BMWju dizlu in je kar precej krožil okrog poznavalcev avtomatov...kupil je pa austauš od ene firme iz Berlina.
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
ponavad se reče, da daš v N pr avtomatiku..ali pač...nism še nbenga slišal, da da ročnega v N, čeprav pomen besede ler in N je ista...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Pa dejte filozofirat iz moje izjave, tema je o bebcih na cesti.
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Na praktično vsaki ročki menjalnika je oznaka N, tako da...

Sorry, Simon, le kje so moderatorji, ko jih rabiš...
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Na praktično vsaki ročki menjalnika je oznaka N, tako da...

aja? pred hišo imam 3 avte, pa na nobenem ni N, edino na četrtem, ki pa je automatic... to se mi niti blizu praktično vsaki ne zdi
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
zakaj daš v N

Kar nekaj poznavalcev svetuje pred semaforji in podobno šaltanje v N....če je res dobro pa ne vem

Takim se reče "poznavalci" in ne poznavalci.

Sem šel prav po forumih iskat, kje sem to prebral in voila:

Sem pa izvedel še eno uporabno informacijo... ko stojiš na semaforju, prestavi v N (neutral). S tem razbremeniš menjalnik, v kolikor gre za veliko mestne vožnje, naj bi se pa celo pri porabi poznalo. Jaz sem se že kar navadil - ko se bližam semaforju, prestavim v N. Ko se prižge oranžna, prestavim nazaj v D in je ravno prav časa, da avto spelje na zeleni.

...by nekdo, ki mu je riknil avtomat na BMWju dizlu in je kar precej krožil okrog poznavalcev avtomatov...kupil je pa austauš od ene firme iz Berlina.

Kot sem napisal, "poznavalci". Mislis, da prestavljanje iz N v D in nazaj ne povzroca obrabe delov? Inzenirji, ki nacrtujejo menjalnike, pravijo, da jo povzroca. In da je bolj zdravo pustit v D. In jaz bolj verjamem njim kot forumskim "poznavalcem".
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
on topic, LJ HOSTEL VW Caravelle bel... Model bil prej zihr Taxist
bonk.gif

ta al nima osnov bontona al pa nima vozniške;dvojna polna črta, smernik,izsiljevanje prednosti, prepovedano zavijanje itd... mala malca
rolleyes-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.685
113
kod Džej-Zija
Včeraj na ljubljanski obvoznici, ovinek iz vzhodne proti severni, od Zaloške proti Jaršam. Vozim v ovinek okrog 110 in ravno dam žmigavec na desno, da se spravim na desni pas, ko zadnji trenutek v ogledalu zagledam norca v Passatu, ljubljanski taxi, ki je prigonil v tisti ovinek okrog 150 in me po desni začel prehitevat. Čisto malo je manjkalo, da ga nisem zaprl in bi se sklatila oba.
bonk.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.685
113
kod Džej-Zija
Ravno sem se spravljal na svoj pas. Prej sem ravno nekoga prehitel, ostal nekaj metrov dlje na levem, nato se pa ravno hotel spraviti na desnega.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Citat:
Uporabnik Sheriff pravi:
on topic, LJ HOSTEL VW Caravelle bel... Model bil prej zihr Taxist
bonk.gif

ta al nima osnov bontona al pa nima vozniške;dvojna polna črta, smernik,izsiljevanje prednosti, prepovedano zavijanje itd... mala malca
rolleyes-1.gif

A tablica je prov hostel al je to kraj kjer je bilo?
 

vellno

Pripravnik
10. jan 2009
383
0
16
Dejstvo je, da smo vsi odgovorni tudi za te bedake na cestah. Ce bi vozili ucinkoviteje in zmerneje bi bili zgled vsem drugim. Ker pa se frajerji, ki zavijajo levo ne spustijo dovolj globoko v krizisce delajo nenormalne zastoje. Drugi razlog je uporaba mobilnega telefona v avtu brez slusalk ali mobilne inštalacije za avtomobile. Ljudje ze ob 7:30 zjutraj na polno telefonirajo - komu se mi niti sanja ne. To pa spet povzroca zmanjsano pozornost in zastoje na cestah. Potem ni nic cudnega, da se ljudem, ki imajo tolerančni prag nizji od drugih na polno scufa in pocnejo pizdarije po cestah. In tretja stvar, ki je najbolj problematicna je nenehno zvisevanje kazni, kar povzroca v ljudeh strah in tesnobo. Ta pa se manifestira tako da vsi vozijo kot kure, ki slutijo nevarnost.
Torej cimprej se znebiti sadomazo frajlice (Kresalova) in njenega polzanca (Vlačiča), ter bolj proaktivno in z odprtimi očmi voziti vsak dan - pa bo tudi te norce minilo noret.
wink-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No ker imamo ravno policaja tukaj, lahko poveš zakaj nikoli do sedaj nisem videl radar pri kakšni osnovni šoli, vrtcu, srednji šoli... medtem ko jih vedno srečujem tam kjer so kakšna dela na cesti in trenutne omejitve in takšnih in drugačnih glupih mestih (cestninske...)

Zdaj nevem a se to policaj kar sam odloči kam bo postavil radar ali so dejansko vaši šefi totalno fuknjeni
confused-1.gif


Za kangooja vem da ga policaj postavi kamor njemu paše, ampak recimo to ko policaj meri z laserjem ?