bedaki na cesti

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Saj se meni tudi zdi nelogično
rolleyes-1.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
ne jebemo talnih oznak
smile-1.gif
...to je tam, ko širijo bolnico zraven, a ne? Clio je verjetno ni parkiral kar tako čez dva parkinga -poznam tisto parkirišče. Gužva, da parkirajo tesno drug zraven drugega. Medtem se je parking spraznil, Clio pa ostal, kot pač je. Imaš pa tipe, ki dejansko parkirajo tako. Če bom pri volji, še sam z enega drugega parkinga prilepim sliko. Tam je šele kaos. In, če mi ga ona baba z Lancerjem še enkrat tako zaparkira, bo imela prazne gume (vse štiri, pa toliko, da se bo še lahko privlekla do pumpe)...
 

jakkaa

Pripravnik
19. mar 2009
352
0
16
ljubljana
Ti kr slikaj in objavljaj, če lahk oni zasedajo ta mesta, lahk tud ti objavljaš slike... mam parkirno karto za parkiranje na mestih za invalide, ker žal sem invalid, pa se večkrat zgodi da ne morem parkirat, ker je zasedeno z vozilom brez karte...
confused-1.gif
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
Jaz sem tudi do zdaj živel v prepričanju, da je na semaforjih bolje dati v N, ker naj bi se v D na mestu po nepotrebnem grelo hidravlično olje v menjalniku. Se motim?
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik softi pravi:
in v cem je pol fora avtomatika..v tem, da na ac presalta v prvi muniut, dveh do 5?

jaz mojga dam v D in pika. in vse sem vedno tko vozil..in vsi tko vozijo. ima pa avtomatik svojo zivljenjsko dobo in pravila vzdrzevanja. in stan ek svinja..najbrz zato, da ti skoz ne saltas.


tko si jaz predstavljam, lahko se pa motim seveda. nisem znalec. Nalim?

Sem napačen naslov za avtomatike, jih zelo redko vozim. Takrat ko jih, imam levo nogo na zavori, desno na plinu in pred semaforji ne prestavljam v N.
Pretvornik navora pri kaki starejši zadevi morda res malo dela v prazno (če avto v D v prostem teku motorja malenkost leze naprej), a o pregrevanju olja zaradi vrtenja 'v prazno' ne bi smelo biti govora.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Jurij pravi:
Jaz sem tudi do zdaj živel v prepričanju, da je na semaforjih bolje dati v N, ker naj bi se v D na mestu po nepotrebnem grelo hidravlično olje v menjalniku. Se motim?

Ja. Menjalnikmto zdrzi brez tezav - in se kaj mnogo hujsega tudi.
Kar pa se tice tega, da ne vi svetil z zavornimi zadaj stojecemu v glavo: tudi ce je menjalnik v N je treba imet nogo na zavori, zaradi varnosti. Nikoli se ne ve ...
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:
Jaz prestavim v N že zato, da tistemu zadaj ne svetim v glavo z zavornimi lučmi.

BRAVO
zmaga.gif

Končno nekdo ki ve da je še kdo za njim
aplauz.gif


Sploh pa kaki amerikosi ki imajo štopko čez cel prtlažniik
bonk.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik Dygscxpixm pravi:
Jaz prestavim v N že zato, da tistemu zadaj ne svetim v glavo z zavornimi lučmi.
In mi zadaj stoječi nato ob zeleni luči tudi takoj vemo, kdo je imel v ''N''...
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Sej če gledaš semaforje, se da videt kdaj bo treba speljat in daš v prvo preden se rumena prižge. Ni treba zato 2 minuti kuplungo držat.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Medtem, ko ti odgovor tu pišeš, je na semaforju že zelena, in ''poznavalci'' se počasi pripravljajo na stisk sklopke in premik ročice v 1. stopnjo...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Jurij pravi:
Jaz sem tudi do zdaj živel v prepričanju, da je na semaforjih bolje dati v N, ker naj bi se v D na mestu po nepotrebnem grelo hidravlično olje v menjalniku. Se motim?

če jaz kaj čutim pod ritjo in an rokah..je pri avtomatiki cca tako, daa vto dojame, da tiščiš sklopko in neha...tičšat zadeve skup..ko s eustaviš an semaforju se če par sekund začuti rahel..popuščanje bi rekel..in ko mal popustiš bremzo..začutiš kako zagrabi nazaj.

če je menjalnik že malo v letih, so te stvari bolj sunkovite in bolj se občutijo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
pri avtomatiku je..nepotrebno in obremenjuje

No naj bi bilo ravno obratno, nekaj v zvezi s pritiskom olja, s šaltanjem v N razbremeniš menjalnik
rolleyes-1.gif
Z šaltanjem v N razbremeniš levo nogo na sklopki.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
ne jebemo talnih oznak
smile-1.gif
...to je tam, ko širijo bolnico zraven, a ne? Clio je verjetno ni parkiral kar tako čez dva parkinga -poznam tisto parkirišče. Gužva, da parkirajo tesno drug zraven drugega. Medtem se je parking spraznil, Clio pa ostal, kot pač je. Imaš pa tipe, ki dejansko parkirajo tako. Če bom pri volji, še sam z enega drugega parkinga prilepim sliko. Tam je šele kaos. In, če mi ga ona baba z Lancerjem še enkrat tako zaparkira, bo imela prazne gume (vse štiri, pa toliko, da se bo še lahko privlekla do pumpe)...

Ja tam je to ja...SG...prpelem fotra na pregled pa gledava WTF glej danes je pa celo ene par mest fraj, kako pa to...zlezeva iz avta in seveda - nov parkirni avtomat
smile-1.gif


Bom vedel za drugič.