bedaki na cesti

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Citat:
Uporabnik Alan pravi:Je tukaj motorist res vsega kriv? Nebi rekel. Če se zgovarjam še jaz na zakone, potem avtomobilist nebi smel prehitevat, če je sam prehitevan. Pa tukaj ni izgovora da ni videl, ker je ravnina in tudi ni še velike brzine.

Dober komentar: CHECK YOUR [censored] BLINDSPOT AND MIRRORS PEOPLE ITS NOT HARD.


Mater sami pametnjakoviči in angelčki prek neta.
Se precej strinjam, da je tukaj avtomobilist zajebal.

Je pa zadeva taka, da v kolikor na motorju non stop ne pričakuješ, da te bo nekdo izsilil se pač slej kot prej zgodi to, kar se je zgodilo na posnetku. Mene je to predvidevanje enkrat že rešilo... Jebat ga, ne pomaga, če ti na nagrobniku piše, nedolžen sem bil, uni je bil kriv.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
ni point tega da je kriv motorist, ali kdo je pac kriv...dela bedarije na javnih cestah, 1x mu je pac spodletelo...ni vazno kdo je kriv...

enako se lahko zgodi tebi...enako banalan zadeva kot s tem motoristom

motorist je bil samo za primerjavo banalne in brezvezne napake dveh voznikov - lahko bi bila tudi dva avtomobilista.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik BluTuTh pravi:
Na Peračici nimaš možnosti prehitevat, vsaj po pravilih ne, lahko greš mimo po desni, samo to je prvič prekršek, drugič ne preveč pametno dejanje, itd.
ne-ne-1.gif
Se strinjam, ni po pravilih. A je zato avtomatično nevarno? Ne, jaz nisem nekaj več, da lahko to počnem, preden se oglasijo angeli za volanom. Samo menim, da v tem primeru, če bi me spustil naprej, nobeden ne bi bil ogrožen. Hitrost pod omejitvijo, široko več kot dovolj, skratka z mojega vidika vse ok. Ne me sedaj primerjat z enim, ko bi ga dohiteval z 150 in bi že 500m prej blendal naj se umakne. Tudi me ne moti vožnja prvega, katera je pod omejitvijo. On misli, da je pri tej hitro varen za promet in za radarje. Spoštujem. Problem je pa, najbrž da že veš, drugje
wink-1.gif
Tudi me ne motijo počasneži in mečkači na po regionalnih cestah, kjer je omejitev 90. Zatakne se takrat, ko ta mečkač ne ugotovi, da ma za sabo že 7 avtomobilov in se ne umakne. Ali mu je izpod časti, ali se tega ne zaveda, ali .... in naprej vsiljuje svoj tempo drugim. Jaz svojega tempa vožnje po omejitvah ne vsiljujem nobenemu. In preden se spet oglasijo angeli za volanom. NE sedaj pisat, da najbolje, da se šumaherjem umikamo, da bodo lahko dirkal naprej in ogrožal druge in sebe. Ni tukaj problem. Bom še 1x ponovil. Debata teče o voznikih, kateri bi se radi vozili po omejitvah in ne se cjazili za enim z 60km/h, ker on meni, da je teh 60km/h varnih ( primer na splošno ). Jaz pa ne vidim v mojem posnetku nobenega problema, če bi se sam vozil 100 po števcu in toliko je najbrž tudi vozila skupinica, katera nam je utekla.

Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Nima nobenega razloga, da bi se kamorkoli umaknil, se če bi bil on edini avto pred teboj (pa ni, kot se tudi vidi n posnetku).
Spet se strinjam. Ne rabi se nikamor umikat, samo vozil bi lepo po svojem pasu in ne nekaj na pol. Preprosto, ne.
wink-1.gif


Oz še bolj preprosto povedano z dvemi magičnimi besedami. Sodelovanje v prometu. To bi bilo še za killa-ha, kateri meni, da najbolje da potem izpuhti. Evo ga kamionista, tujec, počasen....in glej ga zlomka. On se celo zaveda, da je počasen ter sodeluje v prometu. Se ne pelje arogantno tistih 40km/h in ne jebe ama nobenega. Tudi take že doživel. Mene osebno zanima, če vidiš v spodnjem posnetku, kako je počasen kamionist sodeloval v prometu, da smo mi potem lahko norel svojih 90-100 naprej?


Evo tukaj pacientov ( za ene ) ko sem jim je nekaj mudilo. Takoj sem opazil, da se jim mudi. Veš, meni tudi včasih zapaše vožnja pod omejitvijo in ga zakruzam tistih 60-70. Ker poznam cesto sem lepo, ko sem prišel okoli ovinka in videl da je frej, lepo nakazal zadaj vozečemu ( desni smerokaz), da lahko gre naprej.
wink-1.gif



Tukaj je pa že bila vožnja po omejitvah. Ampak dvema se je mudilo. Ja prov. BMW-eja sem spet takoj opazil v vzratnem, da se mi pribižuje. Nisem sekal ovinka, lepo vijugal po svojem pasu in z nezmanjšano hitrostjo nadaljeval vožnjo in ga nisem nekaj drkal v glavo, ker takega šumaherja, fitipaldija, rosija, kot sem jaz, se pa ja ne prehiteva. Ta drugi, ko smo se že vozili v skupini, katera je tudi norela po omejitvah se je spet eden našel. Jah, strela jasna, ne vidim razloga da bi mu to onemogočal. Spravil sem se na desni rob ceste, da je imel ja lažje delo pri temu. Sam menim, da če bo hitreje mimo mene, bo tudi mene manj časa ogrožal.

 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Nima nobenega razloga, da bi se kamorkoli umaknil, se če bi bil on edini avto pred teboj (pa ni, kot se tudi vidi n posnetku).
Spet se strinjam. Ne rabi se nikamor umikat, samo vozil bi lepo po svojem pasu in ne nekaj na pol. Preprosto, ne.
wink-1.gif

Ja, in kaj bi bilo potem, bi ga ti sel po odstavnem pasu prehitevat do konca ? Pa glede na to kako si ti vijugal levo-desno, mislim da nisi ravno v poziciji, da bi lahko tistega direktno pred sabo kritiziral
evil.gif


Citat:
Se ne pelje arogantno tistih 40km/h in ne jebe ama nobenega.

Ne vidim nobene povezave, saj na gradbiscu Peracica ni nihce vozil 40 (se to je vprasanje, ce res ni prvi v koloni videl 80 na svojem stevcu), niti da bi se vozil arogantno. Ce ze kaj, potem je tisto vijuganje na odstavni pas z namenom prehitevanja in potem pritozevanje na forumu ker si se moral peljati par sto metrov za nekom, nekoliko arogantno
smile-1.gif


Citat:
Sam menim, da če bo hitreje mimo mene, bo tudi mene manj časa ogrožal.

Popolnoma drzi. Ampak to se vedno nima nobene zveze s tistim posnetkov z gradbisca, tam se ti nima nihce kaj umikati, za to ni nobene podlage (se slabse, z voznjo po odstavnem pasu na cesti, kjer potekajo dela, pri polni hitrosti, bi naravnost prosil da koga ali nekaj zbije).


Kakorkoli, varno voznjo in zivcke na hozentregerje, tistih par sto metrov gradbisca ni vredno sikiranja.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Sej je tudi 50 km/h voziti nevarno mimo hiš, ker se lastniki hiš oz. stanovalci hiš temu neprimerno vedejo, ne upoštevajo kok bliz je cesta, z avtom se vključujejo brezglavo in prečkajo tudi tako. Pri nas na Vrhniki je že v coni 30 km/h nevarno voziti po stari cesti, ker so pešci enostavno obup, se vedejo kot kure brez glave in skačejo iz ene strani na drugo, da sploh ne pomislim na otroke, ker sedaj bo topleje in ponavadi kar tečejo čez cesto in ne levo, desno ne pogledajo.

Poznam pa nekaj drugih poti oz. naselij, ki je omejitev 90 km/h, hiša na zaprtem ovinku ampak vse lepo brez težav ali pa ob cesti in vse lepo, brez težav.

Ni vedno kriva hitrost ampak sama mentaliteta tistih, ki živijo zraven, ker se gibljejo razmeram neprimerno in mislijo, da imajo večjo pravico, ker tam živijo kot tisti, ki se mimo pelje.

Se mi je že zgodilo, da sem šel iz parkinga ven in čez 10 s se mi je ženska zaletela v avto. Vprašam če je z njo vse v redu in če sploh kaj gleda, pa mi je odgovorila, saj sem pogledala preden sem šla v avto in je bilo frej.
bonk.gif



In še zaključna misel, brezglavo norenje ali pa celo samo prečkanje ceste, kolesarjanje oz. nasploh gibanje v prometu predstavlja nevarnost. Ko si pa ti priseben in se zavedaš tega kar delaš je pa za moje pojme bolj varno, vsaj pri meni tako izkušnje kažejo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
V naselju je omejitev 50 km/h, kar pa ne pomeni, da se moras peljat 50 km/h tudi tam kjer ocenis, da ni varno.
Bo slo?
Sam grem raje pocasneje, ce ocenim, da je tako prav, kot da koga nabijem.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Kaj si ti spet naredil ven iz enega preprostega vprašanja. Čestitke. Odgovora potem ne veš? Mah...sej tudi ne rabiš odgovarjat. Menim, da bi bilo bolje, da tale čas porabiš za avto, da bo končno vozen.
Povezava je. Nekaj sem ti hotel predstaviti, pa ni šlo. Nima veze, bom preživel. Tudi jokcam ne, sem samo pokazal kako se gre nekdo šerifa z zapiranjem. Mogoče si je pa vredno zapomnit tablico, če bo še kdaj vzel stvari v svoje roke. Tokrat ni ogrožal nobenega, mogoče mu naslednjič uspe tudi tole. Ker ti gre tuc tuc na živce, daj volumen na 0 in mi naštej koliko delavcev vidiš, da bi jih lahko ogrožal s polno hitrostjo.

Sad, jaz se strinjam s tabo. Mogoče pa hoče to povedat, da včasih pri omejitvi 50, ni varno voziti 40 in obratno. Da pri omejitvi 80 ni nevarno peljati 100 (razen za nevarnost denarnice).
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Na vljuden nacin sem ti zelel namigniti, da pisaris bedarije ko kar naprej poskusas opraviciti svojo neumnost, katero si posnel in nam jo pokazal.

A je zdaj dovolj razumljivo in kratko ?

Dobro bi si bilo zapomniti tvojo tablico in avto, a se na zalost tega na posnetku ne vidi.

Vidva z Alanom sta bucmana istega kalibra - po vajinem zato, ker enkrat na enem posnetku ni nikogar videti, potem tam nikoli ne more biti nikogar
bonk.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Ma si kot naročen, ker se ravno dolgočasim v službi. A maš net v garaži? Pustva zdej Alana, govora je o meni.
grin1.gif

S stolpnice še nisem skočil, ni to adrenalin zame. Bom jaz nabiral adrenalin na Raceland-u, ko bom lovil stotinke, ali pa pozimi na snegu, da ne pojaham kakega robnika.

Je bilo pa vsekakor dovolj kratko in jedrnato. Hvala za razlago
roza.gif
:
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Dobro bi si bilo zapomniti tvojo tablico in avto, a se na zalost tega na posnetku ne vidi.
Pomoje je bil tam na Gorenjski AC s kakšno Fabio
tongue-1.gif


Tole je pa Golf...pocket rocket
zmaga.gif

dsc6624mala.jpg

Sam avto ni več registriran na to tablico, al pa je totalka?
tongue-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si

Enkrat marca si ga odjavil (oz je postal neregistriran iz nekega vzroka, prej je bil pa pri Triglavu zavarovan), očitno (se mi ne da točnega dneva iskat). To lahko vsak, ki pozna tablico, izve. Najt sliko z Racelanda pa tudi ni problem po raznih forumih, če veš, kaj iščeš.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Na spletni strani slovenskega zavarovalnega združenja obstaja javno dostopna aplikacija glede zavarovanja avtomobilske odgovornosti. Malo pobrskaj jo boš takoj našel.

Brez zamere.

Lp
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Ni zamere
wink-1.gif


Nekateri motoristi ne pazijo ravno nase, čeprav ve (mogoče pa tudi ne), da ko ti nekdo pojebe linijo, je pojebano.
grin1.gif
Še en tak nasproti in se kaj hitro zakomplicirajo stvari.


 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Ni zamere
wink-1.gif


Nekateri motoristi ne pazijo ravno nase, čeprav ve (mogoče pa tudi ne), da ko ti nekdo pojebe linijo, je pojebano.
grin1.gif
Še en tak nasproti in se kaj hitro zakomplicirajo stvari.
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/dC_0ZUSj1pw&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/dC_0ZUSj1pw&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>
bonk.gif

Tole je bilo pa bližnje srečanje s smrtjo, se prav vidijo izbuljene oči motorista, kateremu se je v trenutku odvrtelo celotno življenje...
cheer.gif
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Še en tak nasproti in se kaj hitro zakomplicirajo stvari.
wink-1.gif


Sicer pa meni ni bilo nevarno, ker sem se pripeljal močno pod omejitvijom in še malo desno zavil, se strinjam. Sem spet dal samo primer. Bom še 1x citiral.

Citat:
Uporabnik eXHair pravi:
Še en tak nasproti in se kaj hitro zakomplicirajo stvari.

Lahko bi tudi sam potegnil iz tistega ovinka, malo posekal in že bi reševala vsak svojo rit. Jaz vsekakor dosti lažje, ker mam 4 kolesa. Enemu sem tako skoraj glavo odbil. Sicer motor je res imel na svoji strani, celoten trup pa čez črto. Je pa iz Tolmina poba, če je še živ. Motor Yamaha R1 ali R6. Plave barve, če kdo pozna.
 
Nazadnje urejeno:

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Sem že razlagal. Prva stvar je vsekakor, da je volan dobro pritrjen
hysterical-1.gif
Posnetek je pa s tem namenom gor, da te lahko dobra guma reši tistega cm tudi pri 30 ali 40km/h. Nekateri pravijo, da ne norijo in ne rabijo dobrih gum. Mogoče bo pa 1x prišla situacija, ko se bo kaj spregledalo.
Še kaj za razložit?
grin1.gif