bedaki na cesti

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik alcyx pravi:
Bi skor popolnoma trdil da on zmanjša iz 70km/h prej, kot 70% populacije iz 50km/h....

50 kmh zavorna pot 16m
70 kmh zavorna pot 32m

Če alan reagira v 1 sekundi, tisti s 50 pa v 2 se bo alan ustavil v 52 metrih, počasnela pa v 43.
smile-1.gif

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Citat:
Uporabnik alcyx pravi:
Bi skor popolnoma trdil da on zmanjša iz 70km/h prej, kot 70% populacije iz 50km/h....
Pogumna trditev. A pa veš odgovor na vprašanje zgoraj? In pa zavorno pot za oba primera?
Znaš biti presenečen...
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Lahko je unim divjat k še osnov fizke ne poznajo... sploh ne vejo da jih more odnest iz ovinka .:p
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Ne vem od kje potem toliko nesreč vsak dan v Sloveniji če se vsi vozite tako varno?
Poglej svoje filmčke pa ti bo jasno od kje toliko nesreč.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Dej prosim poglej medije zadnih par mescov pa mi povej kooliko ljudi je umrlo zaradi take vožnje kot je na filmčku?
Zadnjo smrt je povzročila neka baba ki j ešla čez polno črto prehitevat motorista...
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Dej prosim poglej medije zadnih par mescov pa mi povej kooliko ljudi je umrlo zaradi take vožnje kot je na filmčku?
Zadnjo smrt je povzročila neka baba ki j ešla čez polno črto prehitevat motorista...
Ne bom jaz zate iskal podatkov po medijih. Če nekaj trdiš, potem še sam daj dokaze za to.

En primer za tako nesrečo pa imaš tukaj:
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/v-trcenju-s-tovornjakom-umrl-voznik-osebnega-avtomobila/252803
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Dej prosim poglej medije zadnih par mescov pa mi povej kooliko ljudi je umrlo zaradi take vožnje kot je na filmčku?
Zadnjo smrt je povzročila neka baba ki j ešla čez polno črto prehitevat motorista...
Ne bom jaz zate iskal podatkov po medijih. Če nekaj trdiš, potem še sam daj dokaze za to.

En primer za tako nesrečo pa imaš tukaj:
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/v-trcenju-s-tovornjakom-umrl-voznik-osebnega-avtomobila/252803

Ta je bil pijan. In Mengšu se ne da tko pelat kot tukaj.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Dej prosim poglej medije zadnih par mescov pa mi povej kooliko ljudi je umrlo zaradi take vožnje kot je na filmčku?
Zadnjo smrt je povzročila neka baba ki j ešla čez polno črto prehitevat motorista...

Se pravi, da je peljala po napacnem voznem pasu ? Tega imas nekaj tudi na njegovem posnetku.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Dej preber članek pa boš videl da se je zabila v motorista ko je šla nazaj na svoj pas. Na Alanovem posnetku ne vidim nobenega motorista
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Ne vem od kje potem toliko nesreč vsak dan v Sloveniji če se vsi vozite tako varno?
Poglej svoje filmčke pa ti bo jasno od kje toliko nesreč.

Hmmm gledam, gledam pa ne vidim nobene nesreče?

Tudi tukaj ne boš videl nobene nesreče:
http://www.mojvideo.com/video-7-km-po-avtocesti-v-napacni-smeri/75b05064374ae0b77a35

Ti pa očitno ne ločiš med tem kar se dogaja in tem kar bi se lahko zgodilo. Predvidevanje nevarnosti ni ravno tvoja vrlina. To kažeš v praksi kot tudi tokaj na forumu.
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Dej prosim poglej medije zadnih par mescov pa mi povej kooliko ljudi je umrlo zaradi take vožnje kot je na filmčku?
Zadnjo smrt je povzročila neka baba ki j ešla čez polno črto prehitevat motorista...
Ne bom jaz zate iskal podatkov po medijih. Če nekaj trdiš, potem še sam daj dokaze za to.

En primer za tako nesrečo pa imaš tukaj:
http://www.rtvslo.si/crna-kronika/v-trcenju-s-tovornjakom-umrl-voznik-osebnega-avtomobila/252803

Ta je bil pijan. In Mengšu se ne da tko pelat kot tukaj.
Kje pa piše, da je bil pijan? In kako veš, da alan ni bil pijan?
V Mengšu se da peljat 70 čez naselje, če si dovolj nor.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Dej prosim poglej medije zadnih par mescov pa mi povej kooliko ljudi je umrlo zaradi take vožnje kot je na filmčku?
Zadnjo smrt je povzročila neka baba ki j ešla čez polno črto prehitevat motorista...

Pravkar sem govoril z očetom, v Tuhinjski dolini je bila huda nesreča, en bedak, ki očitno tudi misli, da je cesta dirkališče je prehiteval kolono, tudi od kalcita tovornjak, V OVINEK in seveda nabasal enega nasproti. Rezal so jih ven, enega oživljajli, ne vem še kako se je končalo.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Prehitevanje v nepregleden ovinek, sploh če gre za kolono je v bistvu ruska roleta.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Da ne rečem, da je km ali dva naprej lepa ravnina, kjer bi lahko varno prehitel. Samo ne, vedno se mora najti en bedak, ki misli da so ostali pusiji in ne upajo prehitevat, bo že on pokazal, da se da prehiteti. In zame vsi, ki adrenalin sproščajo na javni cesti, spadajo v to kategorijo.