Trst, Repentabor, Sesljan

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Moja prva reportaža bo bolj skromna, ker je bil res kratek izletek. Slike tudi niso najboljše, ker so vse slikane z mobilcem, vendar malo za predstavitev bo.

Torej ne prezgodaj zjutraj se je izlet začel na Opčinah:


Sledila je super vožnja s tramvajem do Trsta:


Malo sprehoda po Trstu:



In nazaj na Opčine, od tam pa na Repentabor, od koder je super razgled (malo sem tudi preizkušal funkcije svojega mobilca):



Potem je sledila še vožnja po zamejskem krasu, končna postaja Sesljan in malo pohajkovanja po Rilkejevi sprehajalni poti:


Ker so dnevi še kratki se je dan kmalu zaključil, ampak bilo je kratko in sladko. Vse skupaj so stroški sončnega odklopa prišli približno 50€ (tramvaj, bencin in hrana).

LP
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Super. A lahko malo več napišeš o teli Rilkejevi poti? Kje sparkirati? Ali je dovolj urejena za vozičkanje ali ne?
Iščem podobne dnevne destinacije, kjer se da v tem letnem času ujeti kaj sonca in da gre skozi tudi otroški voziček.
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Ne, kot že omenjeno tam se res ne da z vozičkom. Za parkiranje sem pa tudi imel več kot ne le srečo, ker je bila kar gužva. Bi se pa dalo z vozičkom na Repentabor, če parkiraš dol pri pokopališču je potem asfaltirana cesta gor, sicer je pa zelo kratko.
 

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
za po Rilkejevi poti je lažje za parkirat mal pred devinom, kjer se pot konča in greš potem v obrati smeri. greš proti Sistiani.
parkiraš lahko pred eno slaščičarno. mislim, da je bar Bianco, oz. latterie carsiche (napis na tabli). potem pa sam čez glavno cesto, ene 100 m po poti v hrib in si na Rilkejevi.
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Do Devina nisi šel? Lep sprehod je, potem pa na kavo dol v Devinsko pristanišče.

Ne žal ne, mi je ostal za naslednji sončen dan. Sam verjetno se bom trudil iskat kakšen fraj dan med tednom, ko ne bo takšne gužve.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Super. A lahko malo več napišeš o teli Rilkejevi poti? Kje sparkirati? Ali je dovolj urejena za vozičkanje ali ne?
Iščem podobne dnevne destinacije, kjer se da v tem letnem času ujeti kaj sonca in da gre skozi tudi otroški voziček.

Evo po tejle poti se komot sprehodis z vozickom in cel cas lepo gledas na Tržaški zaliv.
http://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=1144675

LP
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Zakon, 5
star.gif
.
Hvala.