URE tretji del

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
O Jerome.. Sicer ful huda ura, samo ko te vprašajo za cajt, se morš norega naret
smile-1.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Če ti rečeš, potem bo pa res isti. Jest pravim da ni. Je kr lepo ETA G10.212 kronografski mehanizem. In kateri so pač imeli ta mehanizem nikoli niso bile ure za 5 €. Odkar ETA ne prodaja več maehanizmov zunanjim partnerjem, so modne ure z tem mehanizmom čedalje redkejše. Večinoma imajo Myote.

https://www.ebay.com/p/Genuine...ment/1572625011

Ma ne razumeš, al pa nočeš razumet. Kakorkoli obrneš tud v najdražjem quarz mehanizmu daje pulz enak čip kot v uri iz praška in v tem je vsa finta.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kok dnarja? iscem ze neki casa, pa recimo za 2 uri za nek srednji rang hitro das okoli 150-200 eur.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Sam sem iskal avtomatsko uro za nek cenovni rang do 700 Eur in kar sem našel mi ni bila nobena, da bi rekel to je to. Vem, da če hočem kaj pametnega, bi moral dat v štiri mestnih številkah, kar pa zaenkrat za uro nisem še pripravljen dat.

Našel sem pa neko vmesno varianto, ki me je kul, in sicer od Seikota Sportura GMT, ki je Kinetic, kot je nekdo že omenil. Malo toliko za info, če kdo še neve, gre za Quartz uro, ki ima baterijo, ki se polni s premikanjem roke. Na zadnji strani ure je prozoren hrbet in se vidi tista utež, ko se obrača in mi je kul, ko ti še vedno daje nek filing avtomatske ure, hkrati je pa zelo natančna-ne rabiš je nastavljat. Če jo nosiš en dan, in jo pustiš v predalu za 3 dni, se že ustavi. Če jo pa nosiš vsak dan, jo po parih mesecih napolniš, da lahko dela tudi pol leta brez premikanja.
V osnovi gre za quartz uro, ampak ima tudi malo mehanike zraven. Meni se zdi ok kompromis, tudi za ok ceno.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik dufus pravi:
kok dnarja? iscem ze neki casa, pa recimo za 2 uri za nek srednji rang hitro das okoli 150-200 eur.

Kaj to je za kej?
Je na ebaju, pa ne vem, če lahko polinkam...
cool-1.gif

kao 180€ cca .....
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Citat:
Uporabnik Crna_Ninja pravi:
Sam sem iskal avtomatsko uro za nek cenovni rang do 700 Eur in kar sem našel mi ni bila nobena, da bi rekel to je to. Vem, da če hočem kaj pametnega, bi moral dat v štiri mestnih številkah, kar pa zaenkrat za uro nisem še pripravljen dat.

Našel sem pa neko vmesno varianto, ki me je kul, in sicer od Seikota Sportura GMT, ki je Kinetic, kot je nekdo že omenil. Malo toliko za info, če kdo še neve, gre za Quartz uro, ki ima baterijo, ki se polni s premikanjem roke. Na zadnji strani ure je prozoren hrbet in se vidi tista utež, ko se obrača in mi je kul, ko ti še vedno daje nek filing avtomatske ure, hkrati je pa zelo natančna-ne rabiš je nastavljat. Če jo nosiš en dan, in jo pustiš v predalu za 3 dni, se že ustavi. Če jo pa nosiš vsak dan, jo po parih mesecih napolniš, da lahko dela tudi pol leta brez premikanja.
V osnovi gre za quartz uro, ampak ima tudi malo mehanike zraven. Meni se zdi ok kompromis, tudi za ok ceno.

Mah, uredu zadevo kupiš. Pa potem pozabiš, do smrti da jo imaš (že za dobrih 300€).

https://www.amazon.com/SEIKO-SPIRIT-SOLAR-RADIO-SBTM203/dp/B00G9XRQQS

sbtm203a.jpg


Ura, ki bi jo imel Tom Hanks na osamljenemu otoku.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Če ti rečeš, potem bo pa res isti. Jest pravim da ni. Je kr lepo ETA G10.212 kronografski mehanizem. In kateri so pač imeli ta mehanizem nikoli niso bile ure za 5 €. Odkar ETA ne prodaja več maehanizmov zunanjim partnerjem, so modne ure z tem mehanizmom čedalje redkejše. Večinoma imajo Myote.

https://www.ebay.com/p/Genuine...ment/1572625011

Ma ne razumeš, al pa nočeš razumet. Kakorkoli obrneš tud v najdražjem quarz mehanizmu daje pulz enak čip kot v uri iz praška in v tem je vsa finta.

in ker je Dacii in BMW.ju enaka svečka, je cena nateg?
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
kaj pa vem, poglej katere motorje ima notri. ce je kitajc pol je isti jajc kot vecina.
dobri se zacnejo okrog 150 za eno uro.. od cenejsih so pa baje versa vredu, ampak ne najdem kje jih dobit za normalno ceno, razen usa ebay, kjer pa ti potem ucurijo carino ddv in ostale zadeve.
na en link, kle lahko malo preberes http://watchwinder.com
drugace pa ce kupujes v tem rangu pomojem vzem tistega, ki ti je vizualno vsec..
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Ves kaj, solarna ura ima ravnotako baterijo notri, ki je po max 10 letih ponavadi zanic.
smile-1.gif
Za samotni otok je recimo mehanski vostok.

 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
In ko se mehanski ustavi, it ostane za napoved časa samo še sončna ura. Če si se slučajno spomnil narediti.
evil.gif

Sicer pa smo že ugotovili, da avtomatiki niso za prikazovanje časa. Tako da, solarna GPS zadeva bo prava izbira...
zmaga.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Pozdravljeni
Kolebam med dvema urama. So quartz zato me boste napadli, da naj za takšen denar raje kupim mehansko. Se strinjam. Vendar imam svoje razloge za to odločitev, katere sem že opisoval. Prosim za vaše nasvete. Junghans vs. Maurice Lacroix ??

Junghans Form C


Maurice Lacroix Eliros
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Junghans. Mogoče kak drug, bolj klasičen model, samo ne poznam kaj vse je mogoče dobiti kot quartz.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Bolj oseben. Ure imajo znan ikoničen dizajn (sploh Max Bill serija), zgodovina (če ti to kaj pomeni), kvalitetna ura na splošno. Tudi druga znamka je kvalitetna, ima nižji renome in manj zgodovine. Skratka, če ti "heritage" - poreklo kaj pomeni, bo Junghans boljša izbira. Če ti ne, pa vzemi tisto, ki ti osebno bolje potegne. Obe sta dovolj kvalitetni.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Bolj oseben. Ure imajo znan ikoničen dizajn (sploh Max Bill serija), zgodovina (če ti to kaj pomeni), kvalitetna ura na splošno. Tudi druga znamka je kvalitetna, ima nižji renome in manj zgodovine. Skratka, če ti "heritage" - poreklo kaj pomeni, bo Junghans boljša izbira. Če ti ne, pa vzemi tisto, ki ti osebno bolje potegne. Obe sta dovolj kvalitetni.
Hvala za super pojasnilo. Jaz osebno sem mislil da je Maurice bolj renomirana znamka. človek se uči dokler živi
smirk-1.gif
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Junghans in Maurice imata oba dokaj podoben problem. Njune dražje ure so vrhunski izdelki in realno se ne bi branil nobene. Zlahka se kosajo z nekaterimi Omegami in podobno. Problem je, da delata oba tudi cenejše ure in zaradi tega zbiratelji in tisti, ki dajo nekaj na ure, gledajo postrani na tako znamko. Sploh ima tu težave Maurice, ki je mlajša znamka, manj znana in se nekako ne uspe odločiti kaj bi bila. Dela dobre, kvalitetne ure, nekateri kosi so tudi vrhunski, a manjka ji "it" faktor, da bi bila bolj popularna.

Junghans ima to srečo, da je bolj znan, starejši in ima rdečo nit v njihovem dizajnu, ki je meni osebno v živo izjemen. Kot pravim je Junghans Max Bill (mehanski kronograf) ura, ki bi jo več ali manj imeli vsi (tudi tisti, ki imajo dovolj denarja in kup ur). In mnogo ur te znamke ima podoben antični dizajn, ki ga ljubiš ali sovražiš. Žal zaradi preživetja delajo tudi cenejše ure (in kvarce
grin1.gif
), ki pa so še vedno kvalitetni izdelki. So pa za moje pojme to malo bolj elegante ure, Maurice ima več ur primernih za "vsak dan".
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Se strinjam da so Max Bill prelepe ure in z veseljem bi imel kakšno v svoji zbirki. Kar me "odvrne" od nakupa je njihova velikost. So 38mm in to je za moj okus in mojo roko malo premajhna ura.
Kje pri nas se da videti Junghanse v živo?
confused-1.gif
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Jaz govorim o mehanski Max Bill, ta je 40mm in dovolj velika, ker nima nobenega roba. Idealna "dress" ura. Quartz pa vidim, da je res le 38mm in tudi drug dizajn. Imam občutek, da je večina quartzev bolj ženskih in zato tudi taka velikost. Razen Form C serija izgleda ok.

Za Slovenijo ne vem. Nazadnje sem jim gledal na Dunaju (vem, da tole ful pomaga
grin1.gif
)