URE tretji del

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Če pa si Moški in daš še kaj na lepoto in funkcijo mehanike, boš kupil mehansko uro,
Stvar okusa. Ne vem kaj manjka tisti Tissot uri katero sem prilepil in je kvarčna.

Citat:
Še posebej, če potrebuješ skoraj atomsko natančnost ure, ker boš drugače recimo zamudil izstrelitev space shuttla
ne gre mi za atomsko natančnost..da pa mi ura prehiteva/zaostaja za cca. 1 minuto na teden, pa ni tako zanemarljivo. jaz uporabljam uro zaradi njenega osnovnega namena in to je merjenje časa. Seveda pa bi rad imel na roki lep primerek kateri mi bo služil tudi kot nakit.
Uvodoma pa sem omenil da sem laik na tem področju in zato vas prosim za nasvete
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Mani avtomatik med kakim vikendom, če je takrat ne nosim, neha bit, in jo v ponedeljek nastavim. Če ti sekundna točnost igra vlogo v žiljenju, kupiš quartc, ali pa če $ ni problem, skeširaš par jurjev ali 10 za tako s SOSC certifikatom. Sam imam raje da mi tiktaka mehanika.
Pač v primeru mehanike kupiš tudi imiđ, ker so le te vsaj 2x dražje od quartz ure enakega proizvajalca.
 
Nazadnje urejeno:

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Brez zamere ampak do sedaj še nisem dobil argumentiranega odgovora za avtomatiko.
Vsi imate raje da vam tiktaka avtomatika čeprav jo moraš vsak ponedeljek nastavljati, da ni nič narobe če zaostaja kakšno minuto ali dve na teden, da nisi pravi moški če nimaš avtomatike....
Citat:
Pač v primeru mehanike kupiš tudi imiđ, ker so le te vsaj 2x dražje od quartz ure enakega proizvajalca.
Prvi tehten razlog za nakup avtomatike
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Si laik in očitno nimaš pojma o urah, hkrati pa še precej prepotenten.

Kupi kvarc.
To da sem laik in da nimam pojma sem povedal, da pa sem prepotenten....???
A ni forum zato, da človek vpraša, pametni pa odgovarja...?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
Če gledaš na uro kot uro, verjamem, da avtomatika nima smisla. Če pa gledaš na izdelavo ur kot neke vrste ročno delo, obrt, umetnost, če želiš, pa to dobi povsem nov pomen.
Avtomatski mehanizmi, ki jih proizvajalec razvije sam, so iz tega vidika še toliko bolj "žlahtni". Vanje je vloženih še in še truda pri razvoju in izdelavi.
Recimo za hec, če imaš čas si oglej kakšen posnetek na youtube od gospoda Philippe Dufourja, eden najbolj cenjenih ljudi v tej branži. Dela kompletno uro sam, ročno.
https://www.youtube.com/results?search_query=Philippe+Dufour
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Če pa si Moški in daš še kaj na lepoto in funkcijo mehanike, boš kupil mehansko uro,
Stvar okusa. Ne vem kaj manjka tisti Tissot uri katero sem prilepil in je kvarčna.

Citat:
Še posebej, če potrebuješ skoraj atomsko natančnost ure, ker boš drugače recimo zamudil izstrelitev space shuttla
ne gre mi za atomsko natančnost..da pa mi ura prehiteva/zaostaja za cca. 1 minuto na teden, pa ni tako zanemarljivo. jaz uporabljam uro zaradi njenega osnovnega namena in to je merjenje časa. Seveda pa bi rad imel na roki lep primerek kateri mi bo služil tudi kot nakit.
Uvodoma pa sem omenil da sem laik na tem področju in zato vas prosim za nasvete

Stvar je enostavna, če ti je predvsem pomembna natančnost, kupi quartz - bo bolj točna in enako lepo uro dobiš za pol denarja. Zadeva rešena. Mogoče te bo kdaj kak entuziast vprašal, zakaj pa ne avtomatik, drugi "slabih" strani ni.

Sam pa za okroglo obletnico gledam tega hamiltona....kakšen komentar?
Link
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
sam sem za avtomatika in nosim kaliber GO 100.09, pa B13
avtomatski kaliber, to je pač stroj in ni štancano, sestavni deli nekaterih kalibrov sodijo med najdražje stvari na svetu-cena/teža, da tak kaliber poganja nekaj 10 ali sto majhnih delčkov, ki skupaj tvorijo celoto,... zato se kupuje avtomatske kalibre manofaktur, zaradi tradicije
če na zgoraj napisano ne daš nič, potem kupiš prvo qvarčno uro, vseeno katerega proizvajalca, le da ti zunanji dizajn paše
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Čist enostavno zame osebno. Glede na to, da je vse polno elektronike okoli nas, je fajn, da še en kos mehanike tiktaka na roki. Točno uro na sekundo nosim s sabo s telefonom, je ne rabim na roki. Zato nosim mehanske ure.
Pa ni ravno osnovna naloga ure da kaže čas...po možnosti točen?

Moja mehanika prehiti na dan za 3-4 sekunde. Vsako jutro ura na roko, pogled na radijsko vodeno stensko, jo naštelaš in gas. Zvečer bo mogoče sekundo hitrejša od atomske.
Kot že zgoraj rečeno, ura na roki zame ni samo za kazat čas in to je pač moj argument, zakaj furam avtomatiko. Če bi jo imel izključno zato, da mi kaže točen čas, bi kupil Casio. Torej, po prebranem sodeč avtomatik ni zate, je prej kak lep radisko voden primerek, zato išči v tej smeri. Kvarcov je kolikor hočeš vrhunskih in lepih.
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Si laik in očitno nimaš pojma o urah, hkrati pa še precej prepotenten.

Kupi kvarc.
To da sem laik in da nimam pojma sem povedal, da pa sem prepotenten....???
A ni forum zato, da človek vpraša, pametni pa odgovarja...?

Mehanske, klasične ure imajo nek svoj žmoht, zgodovino itd. So višek mehanike, stoletnega učenja, izumljanja, finomehanike, materialov, kako izmeriti čas. Če te to fascinira in znaš to cenit, potem gledaš v smer klasičnih mehanskih ur.
Če ne, imaš še vedno renomirane proizvajalce, ki izdelujejo tudi kvarčne ure. Prilepljeni Tissot je meni zelo lep.
Rado s svojimi radijsko umerjenimi urami je šel že kar malo v pozabo. Verjetno ker dandanes je malo morje ur z GPSom in je le ta absolutno natančen.
Osebno spadam med one, ki vihajo nos nad ošabnimi kvarc urami. Če ne prepoznam iz prve, pogledam sekundni kazalec kako teče.
smile-1.gif
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Meni osebno se zdi svetovna neumnost kupiti kvarca od firme, ki je znana po lastnih, ugodnih, mehanskih urah...
Če že kvarc, potem Casio, Certina, Victorinox, Tissot in podobni. Podobno kot Orienta ne kupiš kvarčnega, tudi Seika ne, ker ima preveč izjemnih, ugodnih mehanskih ur na voljo, kjer poleg več kot dovolj dobre natančosti dobiš še mehaniko.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Meni osebno se zdi svetovna neumnost kupiti kvarca od firme, ki je znana po lastnih, ugodnih, mehanskih urah...
Če že kvarc, potem Casio, Certina, Victorinox, Tissot in podobni. Podobno kot Orienta ne kupiš kvarčnega, tudi Seika ne, ker ima preveč izjemnih, ugodnih mehanskih ur na voljo, kjer poleg več kot dovolj dobre natančosti dobiš še mehaniko.
Strinjam. Sam človek ne išče in noče mehanike. Neumnost bi bla torej zgolj če bi bli kvarci od Orienta krep.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pa ni ravno osnovna naloga ure da kaže čas...po možnosti točen?

Potem si pač omisliš kaj takšnega:

No01_gekuerzt.png


pa bo vprašanje sekundne točnosti ure postalo praktično nepomembno, odčitoval boš tam na +/- 2 do 3 minute....
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik andmer99 pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pa ni ravno osnovna naloga ure da kaže čas...po možnosti točen?

Potem si pač omisliš kaj takšnega:

No01_gekuerzt.png


pa bo vprašanje sekundne točnosti ure postalo praktično nepomembno, odčitoval boš tam na +/- 2 do 3 minute....

na tej uri na 5 minut
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Citat:
Uporabnik Janez40 pravi:
Meni osebno se zdi svetovna neumnost kupiti kvarca od firme, ki je znana po lastnih, ugodnih, mehanskih urah...
Če že kvarc, potem Casio, Certina, Victorinox, Tissot in podobni. Podobno kot Orienta ne kupiš kvarčnega, tudi Seika ne, ker ima preveč izjemnih, ugodnih mehanskih ur na voljo, kjer poleg več kot dovolj dobre natančosti dobiš še mehaniko.

Za pragmatičnega človeka je dober kakšen eco-drive za vsaj 15let.

Kakšen napolno naložen g-shock pa tudi verjetno pride okoli 200€ (solar, radijsko štelanje, ...).

Če smo pa že pri eksluzivnosti bla bla bla....

Citat:
Numbers approximate for 2010
Tissot >2,000,000
Rolex 1,000,000
Omega ~700,000
Tag Heuer 700,000
Longines 500,000
Baume & Mercier 200,000
Breitling 110,000-290,000
Cartier ~100,000 (based on 700 million pieces averaging 7000 dollars each)
Panerai ~70,000
PP 40,000
JLC 35,000
IWC 30,000
AP 26,000
VC 20,000
Piaget 20,000
Breguet >17,000 (up from 6,000)
Glashutte Original <10,000
A Lange S 2,000

Mazda je skoraj bolj eksluzivna kot kakšen rolex....
bonk.gif
Nateg, da ga svet ni vidu.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
[
Če smo pa že pri eksluzivnosti bla bla bla....

Citat:
Numbers approximate for 2010
Tissot >2,000,000
Rolex 1,000,000
Omega ~700,000
Tag Heuer 700,000
Longines 500,000
Baume & Mercier 200,000
Breitling 110,000-290,000
Cartier ~100,000 (based on 700 million pieces averaging 7000 dollars each)
Panerai ~70,000
PP 40,000
JLC 35,000
IWC 30,000
AP 26,000
VC 20,000
Piaget 20,000
Breguet >17,000 (up from 6,000)
Glashutte Original <10,000
A Lange S 2,000

Mazda je skoraj bolj eksluzivna kot kakšen rolex....
bonk.gif
Nateg, da ga svet ni vidu.

prav razumem, da je to število prodanih kosov letno? imaš kje pri roki vir tega citata?