URE tretji del

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36

Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Če kdo še ne ve je danes 1.april.

Exactly!
wink-1.gif
 

xcape

Pripravnik
14. feb 2009
320
0
16
Na roki in v roki dobrih 100.000 eur (Richard Mille RM011 in Leica s2), kdo drug kot Seal
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik map pravi:
In? A zdaj končno veš kolk je ura.

Alo, modi, kaj je zdaj, teden nazaj sem že stisnil gumb, da je to spam, pa še vedno smeti ta post v temi?!?!?!
jezen.gif


Minutka, probajte intervjujat Branka Čakarmiša. Tip ima v vsaki oddaji drugo uro.
grin1.gif
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Kupujem uro za cca. 3000€... najbolj mi je v oči padla Tag heuer day/date (CV2A10.BA0796). Kaj mislite o tej uri? kaj pa Breitling ali Omega v tem cenovnem razponu? Kje dobiti (recimo Tag hojerco) najceneje? Mogoče naredim celo izlet v ameriko glede na to da bo eur/usd kmal 1,5, ta day/date pa vidim da je tam( na spletu) 3000$ (=2000€) to je pa že razlika!!!

Hvala za kakršnekoli nasvete in lep pozdrav!
 

Lamagras

Pripravnik
7. dec 2010
69
0
6
ksz

Ker vidim da ste tukaj znalci, bi rabil kakšen predlog za "beater" uro, se pravi da mi je ne bo škoda za v službo, da se ne spraska takoj, da mi je ne bo žal če jo kam darim, ne sme pa spet zgledati preveč plastično

LP
 

ojanez

Pripravnik
2. sep 2007
253
18
18
V rangu 100 - 200 eur glej Citizen, Seiko, Jacques Lemans, Zzero, Festina
V rangu 200 - 400 eur glej Tissot, Certina

Točen model oz. oblika ure pa je stvar okusa, boš moral izbrati sam. Da se ne spraska takoj, mora imeti safirno steklo.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Tudi jaz sem začel gledat za eno..... tole je ogledano, pa me zanima kdo v Slo ima/prodaja/uvaža Suunto?
Pa drgač, kakšno je vaše mnenje o uri?

Suunto_Core_Alu_Light_Compass_62_degrees_perspective.jpg
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Uvaža jih planet sport, sedež imajo v Trzinu. Ne vem, kako je z zadnjimi serijami Core-a, ampak prve serije so se kvarile po tekočem traku. Finci so namreč proizvodnjo preselili na Kitajsko in od takrat imajo ogromne težave s QC. Če ti bo delala, je pa top ura, kar se tiče elektronike. Temperaturno kompenzirana altimeter in barometer, compas, termometer, potem način, da naprava sama ugotovi, ali se gibaš ali ne in prestavlja iz altimeter mode-a v barometrskega in obratno....

Še to: ta konkretni model, torej izbira materiala za ohišje in pas, se mi zdi absolutno predrag, čeprav res dobro zgleda. Obstajajo precej cenejši plastnični, z enako elektroniko. Pa upam, da imaš konkretno moško roko, ker ura je ogromna in zgleda na tanki ročici milo rečeno smešno.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Prvo kot prvo je to zame edina uporabna suunto ura. za razliko od legendarnega vectorja in observerja ima zelo podroben grafični prikaz spremembe zračnega tlaka, tako da za spremljanje sprememb vremena najbolša izbira (ostale imajo številčno, kar je nepregledno. Glede na to da jo sam uporabljam predvsem za jadranje je ta funkcija zlata vredna, prav tako kot globinomer do 10 metrov. Uporabno na morju, kjer si ves čas na enaki nadmorski višini je tudi storm alarm, kateri piska ob nenadnem padcu zračnega pritiska. Prve serije so imele res velio okvar, novejše pa so ok. Naj še opozorim, da suunto ne priznava euro garancije, zato kakšni nakupi preko e baya odpadejo. Kupiti jo moraš pri pooblaščenem prodajalcu.

BTW Suunto ni preselil proizvodnje na kitajsko, ampak se core že od starta proizvaja pri rumenčkih. ostali modeli se še vedno proizvajajo na finskem.

Zelo dober suunto forum

http://forums.watchuseek.com/f233/

Drugače je ura čisto spodobna in vredna svojega denarja. Če pa potrebuješ delovno živinče in se ne oziraš na videz ure, še vedno pa rabiš višinomer, barometer, ne pa tudi kompasa, bi pa priporočal Casio g shock riseman. Pa še solarno napajana, se ne rabiš z temi baterijami zajebavat. Cena na e bay ugodna, okoli 200 evropejcev
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Ko sem govoril o selitvi proizvodnje na Kitajsko, seveda nisem mislil, da so najprej Core delali v Evropi, potem pa na Kitajskem.
smirk-1.gif
In tudi ne drži, da delajo vse ure razen Core-a na Finskem. Na Kitajskem delajo tudi vse serije T1-T4 (T6 je še vedno finska, na srečo) in nove serije M, ter seveda žensko verzijo Core-a, Lumi. Jaz sem dal kar nekaj Suuntov skozi (Altimax, S6 dvakrat, X9i, X6 HR, T4, pa verjetno bi se še kaj našlo) in s finskimi nisem imel težav, T4 mi je pa kar nekaj živcev pokravžljala, ker je bilo precej problemov. Trenutno imam drugo uro in tretji pas za merjenje utripa. Da o tem, da mi ura požre novo baterijo v manj kot 6 mesecih, čeprav je zadnje čase sploh ne uporabljam za merjenje utripa, niti ne govorim.

Zdaj za take sorte namembnost uporabljam Polar AXN 500 in lahko rečem, da je razlika v kvaliteti izdelave velika v prid Polarja. Na žalost Polar hribovske serije AXN ne dela več, zato jih je težko dobiti, cene so bile pa tudi astronomske. AXN 500 je bila recimo v prosti prodaji 450€.

Kar se prikaza sprememb tlaka tiče, imajo druge serije tudi grafični prikaz poleg številčnega, vendar samo trotočkovnega, ki kaže spremembe v zadnjih treh urah z dvema puščicama. Za prvo silo čist ok.

Kar se garancije tiče, le-ta velja, vendar je ne pustijo uveljavljati pri nas za uro, kupljeno drugje. Seveda pa garancijo lahko uveljavljaš v državi nakupa. Npr., če je bila ura kupljena v Nemčiji, velja tam zanjo nemška garancija. Malo je neugodno, vendar bo zadeva priznana, če je kupec pošlje tja. Zato je treba paziti tudi pri nakupih na bolhi, ker gre pri veliko prodajalcih za sivi uvoz, kako imajo oni poskrbljeno za uveljavljanje garancije, pa ne vem. Za te ure se garancije pri nas ne da uveljaviti, zato se običajno uro vrne prodajalcu, ki potem poskrbi za primeren servis v tujini.