URE tretji del

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Ko vidim kaj vsecnega, masivnega in ima potencial, da je mehanska ura, pogledam kako gredo sekunde...quartz - who cares, ce je pa mehanika, odvisno od cloveka, povprasam kaj ima. Je pa res, da se to redko zgodi.
smile-1.gif
Nazadnje sem na enem pikniku 'posumil', da ima mozakar rolexa na roki, ampak sem bil dalec od njega, pa tudi ni 'seval' meni dobre energije in mi je bilo ravno kaj ima to na roki, malo pozercine je bil.
Sicer pa sem po par letih razbitega stekla narocil novo. In se kmalu stara ljubica vrne na roko.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Omega:


Breitling:


Slednji ime še eno z oranžno luneto, samo nisem uspel ugotovit kere firme in model je. Na daleč ni bila cenea.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Priznam da so mi Omege bolj pri srcu. Appak hebat ga... nisem šef... mogoče v drugem življenju.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
ksz

Sedaj pa lahko res zatrdim, da smo Slovenci glede ur dobesedno menda eden izmed najbolj zaostalih in retardiranih narodov na Zemlji. Imel sem možnost za 2 tedna preizkusiti enega izmed novejših modelov Rolex ur. Zaradi dejstva, da gre za najbolj popularno uro na svetu, sem izbral Submarinerja z datumom in ga nosil praktično 24/7.

Uro, ki je brez dvoma top, ne mislim opisovati. Jih je veliko na YT. Nisem pozer, zato mi ura vedno leži pod rokavom, v zadnjih dveh tednih pa je bilo tako toplo, da sem zunaj večinoma skakal v majici s kratkimi rokavi. Naj omenim nekaj cvetk:
- v dveh tednih sta se mi vanjo zapičila točno dva človeka - eden je bil natakar, ki me je prepričeval, da mu je bolj pri srcu modra verzija Submarinerja, ki stane po njegovih besedah "le" 5.500 (verjetno je mislil na Tudorja); drugi pa je bil Hrvat zrelih let, ki me je nagovoril sredi ulice v Ljubljani, pohvalil uro in povprašal, kje se lahko v Sloveniji kupi nov Rolex in koliko stane.
- med pohajkovanjem po "šoping centrih" po Sloveniji grem skoraj vedno v urarne in tam firbcam za urami. Niti v SloWatchu ni ženska prepoznala, kaj imam na roki, ampak je uro, ko mi jo je snela z roke, "vrgla" na tisto njihovo blazinico in me silila, naj poskusim novega keramičnega Seamasterja z neko razjahano luneto, zraven pa me prepričevala, kakšno mojstrovino imam na roki.
- za šalo sem vprašal kolega, ki nima pojma o urah, koliko po njegovem mnenju stane omenjeni Rolex. Ko ga je detajlno pregledal, je ocenil, da najbrž ne več kot 500 EUR.
smile-1.gif


Skratka, Slovenci. Če hočete pozirati z urami, si kupite Fosila (ali kaj podobnega) s premerom min. 45 mm in boste delovali največji carji, ljudje pa vam bodo zavidali to "pregrešno drago" uro.
smile-1.gif
Oprosti, ampak tole tvoje razmišljanje je pa višek snobizma!
A to, da se kdo spozna na ure je pa sedaj merilo nečesa? Vsak človek se spozna na neko področje bolj, na drugo manj. In če ne nosi drage ure je kaj manj vreden od tebe?
Ampak, da tako nonšalantno deliš zaničevalne vrednostne ocene, pove največ o tebi samem.

Hvala za tvoje mnenje. Žal se z njim ne strinjam.

Višek snobizma bi za moje pojme bil, če bi si npr. kupil hud avto in opazoval, koliko pogledov bi pritegnil z ulice, pri tem pa se počutil izjemno pomembnega. Ali pa, če bi kupil dotično uro, jo ljudem razkazoval ter jo nosil bolj za druge kot zase. O tem, koliko je kdo vreden in kaj nekomu viša vrednost, pa res ne bi. Denar in materialne dobrine zagotovo ne.

V danem primeru pa je šlo, kot sem rekel, bolj za eksperiment. Zanalašč sem izbral uro, ki je najbolj nošena in najbolj poznana ura vseh časov. Ko sem imel pred leti pre-ceramic Submarinerja, sem se večkrat s kom zapletel v pogovor o urah (največkrat, seveda, v tujini). So pač določena področja, ki so določenim ljudem bolj blizu. Marsikdo bi se strinjal z mano, da je ura edini pravi moški nakit. In za moje pojme so ure pri moškemu na istem nivoju kot npr. avtomobili ali šport. Tudi glede slednjega lahko rečemo, da obstajajo med moškimi pravi antitalenti za avtomobile ali šport, večina pa kar nekako sledi zadevam. Saj ne govorimo o manšetnih gumbih na obleki.
smirk-1.gif


Glede nonšalantnih vrednostnih ocen pa takole (mimogrede, sem te s čim slučajno osebno prizadel?) - skladno z zgornjim odstavkom sta mogoča le dva zaključka: a) ljudje nimajo pojma o urah; b) ljudje (Slovenci) so preveč zadržani, da bi nekoga povprašali po njegovi uri (kot sem že omenil, so lahko ure dober začetek za sproščen, kratek pogovor z neznancem).
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
A ne gledate na Youtubu....

How To Pick Up Girls (Social Experiment)

Bil je le social eksperiment.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tole me je močno zamikalo ta teden, pa je pamet prevladala. Morda drug teden pamet odpove 😂😂
2570170-IMG_5566.JPG
 

Priponke

  • 2570170-IMG_5566.JPG
    2570170-IMG_5566.JPG
    129,2 KB · Ogledi: 195

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Kdo bo vedu....
smile-1.gif

Tisti ki ne ločijo alfe od omege, tudi ne ločijo zlatega rolexa od ure ki si jo dobil zraven pralnega praška.

Če smo že pri oranžni, se nebi branil niti te:
evil.gif


Genuine-Omega-Seamaster-Planet-Ocean-600-M-222.30.38.50.01.002.jpg
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Za uro sem dobil ponudbo proizvajalca (ure) za nakup safirnega stekla. Specifikacije pa so: sapphire crystal Ø 34,0 ST 1,5 MM.
Kaj pomeni ST? Sicer sem dal uro urarju, da premeri, gre se pa za to, da bi raje narocil steklo ceneje.
smile-1.gif