URE tretji del

bruco21

Pripravnik
10. maj 2008
106
0
16
hvala za konstruktivne odgovore =)

Sedaj sem se nekako ogrel za tale Fossil - kaj pravite glede cene-mehanizma-kvalitete?
ME3082
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Glede mehanizma nimam ravno pojma. Ampak pri urah sem rekel, da ne kupim ure od nekoga, ki zraven tega dela še ženske torbice ali kaubojke (Diesel). To so bolj kot ne fashion ure. Je pa res da cena ni ravno pretirana. Bi pa za ta denar jaz raje vzel nekaj od Orienta. So bolj priznani izdelovalci ur (ampak žel ne v Sloveniji). Je pa res da Orient nima nobenega čisto odprtega modela, če te je ravno tole zapalilo. Uh... pa še to... Fossil je 50mm široka, kar pomeni da je ogrooomna. Za moje pojme je tam do 43-44 max za udobno nošnjo, razen če nimaš roke kot severnoameriški grizli.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Komentar na velikost: pred kratkim sem kupil Fossilko 50mm. Sprva sem se branil, ker imam relativno tanko zapestje... ampak po probi se ni izkazala za preveliko ali preokorno.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Glede mehanizma nimam ravno pojma. Ampak pri urah sem rekel, da ne kupim ure od nekoga, ki zraven tega dela še ženske torbice ali kaubojke (Diesel). To so bolj kot ne fashion ure. Je pa res da cena ni ravno pretirana. Bi pa za ta denar jaz raje vzel nekaj od Orienta. So bolj priznani izdelovalci ur (ampak žel ne v Sloveniji). Je pa res da Orient nima nobenega čisto odprtega modela, če te je ravno tole zapalilo. Uh... pa še to... Fossil je 50mm široka, kar pomeni da je ogrooomna. Za moje pojme je tam do 43-44 max za udobno nošnjo, razen če nimaš roke kot severnoameriški grizli.

Tudi jaz se strinjam s tem, kar je napisal MrDaco. Pri fossilu gre za fashion uro, teh se pa res na daleč izogibam. Potem rajši gledam kakšno mushroom firmo kot je Sthurling ali pa iščem dalje. Če se prav spomnim ima tudi Sea Gull skeletona, tam se vsaj ne trudiš zakriti kitajskega porekla s kakšnim "uglednim" evropskim imenom, kakovost pa bi naj bila čisto spodobna. Kaj pa ruse si še kaj gledal? Razen tistega poljota nimajo drugih skeletonov? Kaj pa japonci - seiko & co?

Strinjam se tudi glede velikosti, da je 50mm zelo dosti za uro, če imaš povprečno zapestje. Sam imam ozko zapestje, pa sem se pred 13 leti med modeloma 43mm in 38mm odločil za 38mm, lani pa med 46mm in 42mm za 42mm. In mi v obeh primerih ni žal, 46 mm mi je bil absolutno prevelik. Že kar nekaj let tako vzdihujem za enim 47mm Steinhartom, ki pa ima zraven še ogromno krono, tako da pač vem, da žal ni zame (edino če se poredim za kakšnih 50kg). Ure s premerom 50mm jaz ne bi nikoli kupil, brez da bi jo prej dal na roko in jo imel na roki vsaj nekaj 10 minut.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.534
2.388
113
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Digitalna čez en mesec ne sme biti več kot 1s off. Btw katero uro pa si vzel za referenco?

V enem tednu 3s
shocked-1.gif
V enem mescu 12s. Sem navodila pogledal ima toleranco +- 15s na mesec. Da tale sekunda na mesec ni realna. Slabše imajo +-30s na mesec.

Sem sedaj še malo bolj poguglal.

Citat:
Say hello to one of the best wolf-in-sheep’s clothing watches in existence: the Citizen Chronomaster (aka “The Citizen”). The A660 movement inside the Citizen Chronomaster is the most accurate in the world right now, rated to an amazing ±5 seconds per year. There’s a variety of faces and hands, but the basic watch style is a very understated men’s dress watch. The cost is around $1,100 – $1,300USD at present — not bad for such impressive technology and looks.

Specifications for the model shown to the right, the The Citizen Chronomaster CTQ57-1022 (our favorite):


A660 quartz movement good to ±5 seconds per year.
Hardened Duratect titanium case and band.
Sapphire crystal, double-sided anti-reflective coated.
Perpetual calendar until 2100.
100m (330ft) water resistant.
10 year warranty (with free battery changes, no less).
5-year battery.
10.8mm by 37mm case: medium-sized for a men’s dress watch. A mere 88g in weight due to the titanium.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Citat:
Uporabnik stop pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Mmmm Mako2. Tudi jaz sem prvotno imel nagledanega tega, pa me je pol prepričala naj vzamem raje švicarja, čeprav bi prišparal vsaj pol cene. Verjetno si še vseeno kdaj umislim tega diverja. Samo bom moral izbrat drugo barvo, ker modro številčnico imam sedaj.
Kako to da si se odločil za taki pašček? Kako imajo kaj točnost tile Orienti? Meni ETA prehiteva okoli 10 sec na dan. Od začetka je bila celo 17 sec prehitra. Nato je vsak teden izgubila 1 sec. Če bi prišel pod 10 bi bilo fajn.

Orient je zelo točen. Sem imel makota xxl 3-5 sec/dan. Se mi še sdaj malo kolca po njem. Sem pa presedlal na seiko sumota.

Sam furam prvotni ray modrega. Uraj je vrhunska sploh za denar ki ga plačaš. Ray II je praktično enak, le da ima novejši mehanizem. Na ray 1 je tisti drugi gumb za štelanje dneva v tednu, v ray dve imaš vse na kroni plus navijanje.

Na roki prehiteva 3 do 5 sekund na dan, na polici 10.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Citat:
Uporabnik bruco21 pravi:
ksz

malo listam Amazon in gledam Stuhling ure. Je to eden tistih kitajskih nategov, kjer "znižajo" cene iz 500 na 100eur, v resnici pa je ura vredna tam 30eur?

Iščem predvsem skeletne avtomatik moške ure - tam 200-300 eur
Kakšen predlog?

Sam sem imel Stuhrling Regatta Champion in moram povedati, da ura sploh ni bila napačna. Daleč od tega. Prišla me je dobrih 80€ (na koncu sem jo za toliko tudi prodal). Ne bi je prodajal, če ne bi bil toliko snoba, da me je enostavno motilo imeti na roki uro s kitajskim kvarčnim mehanizmom. Sicer pa je ura povsem parirala tistim za 200-300 EUR.




 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Classe Royale modeli so precej odbiti, so mi bili vedno zanimivi.

Tudi meni je bila na prvi pogled zelo zanimiva. Pa v ZDA je zelo poceni, napram cenam ki so bile v Evropi.

in ki si naročo če ni sikret?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Prispel moj Edox iz ZDA, cena je celo manjša kot sem si izračunal in sicer 400 €. Navodila izgledajo kot da so bila precej po rokah že, ura sicer izgleda nerabljena po ohišju in pasu. V živo je pa še dosti lepša kot na slikah
cheer.gif



20170215175916.jpg
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
ksz

Sedaj pa lahko res zatrdim, da smo Slovenci glede ur dobesedno menda eden izmed najbolj zaostalih in retardiranih narodov na Zemlji. Imel sem možnost za 2 tedna preizkusiti enega izmed novejših modelov Rolex ur. Zaradi dejstva, da gre za najbolj popularno uro na svetu, sem izbral Submarinerja z datumom in ga nosil praktično 24/7.

Uro, ki je brez dvoma top, ne mislim opisovati. Jih je veliko na YT. Nisem pozer, zato mi ura vedno leži pod rokavom, v zadnjih dveh tednih pa je bilo tako toplo, da sem zunaj večinoma skakal v majici s kratkimi rokavi. Naj omenim nekaj cvetk:
- v dveh tednih sta se mi vanjo zapičila točno dva človeka - eden je bil natakar, ki me je prepričeval, da mu je bolj pri srcu modra verzija Submarinerja, ki stane po njegovih besedah "le" 5.500 (verjetno je mislil na Tudorja); drugi pa je bil Hrvat zrelih let, ki me je nagovoril sredi ulice v Ljubljani, pohvalil uro in povprašal, kje se lahko v Sloveniji kupi nov Rolex in koliko stane.
- med pohajkovanjem po "šoping centrih" po Sloveniji grem skoraj vedno v urarne in tam firbcam za urami. Niti v SloWatchu ni ženska prepoznala, kaj imam na roki, ampak je uro, ko mi jo je snela z roke, "vrgla" na tisto njihovo blazinico in me silila, naj poskusim novega keramičnega Seamasterja z neko razjahano luneto, zraven pa me prepričevala, kakšno mojstrovino imam na roki.
- za šalo sem vprašal kolega, ki nima pojma o urah, koliko po njegovem mnenju stane omenjeni Rolex. Ko ga je detajlno pregledal, je ocenil, da najbrž ne več kot 500 EUR.
smile-1.gif


Skratka, Slovenci. Če hočete pozirati z urami, si kupite Fosila (ali kaj podobnega) s premerom min. 45 mm in boste delovali največji carji, ljudje pa vam bodo zavidali to "pregrešno drago" uro.
smile-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
To opažam tudi sam. Smo pač narod revežev, kjer je pač kričeča kitajska roba več vredna kot priznana eleganca. Večinoma se danes nosijo Fossili in Diesel premera skoraj 50mm. Nek se vidi razkoš, ali kako je bil stari jugoslovanski rek.

Sicer imam sam precej "shiny" uro, ampak ta je ker je polirana, deloma pa iz wolframovega karbida, ampak nekateri še vedno mislijo, da je to na roki baker ovit v krom, kot na Armalovih pipah.
 
Nazadnje urejeno: