URE tretji del

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Imajo še $300 off in na koncu pride 500. V Evropi sem jo našel za 1500 EUR na netu, tako da ne vem kakšna je maloprodajna cena. Verjetno je tam nekih prenapihnjenih 2000. Stroški uvoza so cca. $150 (na osnovo 500). Je zadeva še in transit. Božiček je še na poti.
smile-1.gif
 

ivano

Pripravnik
17. jan 2015
125
9
18
Citat:
Uporabnik ivano pravi:
Prosim za vaše mnenje..v eno izmed urarn sem odnesel uro, da mi zamenjajo baterijo in se kasneje vrnil nazaj. Baterija sicer zamenjana, pokrov baterije pa močno popraskan, ena precej globoka praska tudi na ohišju. Ok, priznali svojo napako in mi bodo uro spolirali. Ker nisem ekspert me zanima: bo to poliranje popolnoma odstranilo rise, tudi tistega globokega? Poliranje kakorkoli "škoduje uri? Je to tako kot na plehu in zgublja sloje ali lesk? Ne se smejat, res ne vem kako grejo te zadeve. Neumno se mi zdi, da ti expert tako poškoduje uro pri takem standardnem procesu. Pred tem je bila ura brez ene same praskice, saj sem jo zelo malo nosil. Kaj bi vi naredili?

Evo, da malo poročam o tem..minilo je točno 1 mesec od dogodka. Dogovorjeni smo bili, da me pokličejo ko se dogovorijo kaj bodo naredili. Do danes klica nisem prejel. Zahteval bom novo uro. Če se s tem ne bodo strinjali jih bom prijavil na urad za varstvo potrošnikov. Kakšna druga ideja?
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Mmmm Mako2. Tudi jaz sem prvotno imel nagledanega tega, pa me je pol prepričala naj vzamem raje švicarja, čeprav bi prišparal vsaj pol cene. Verjetno si še vseeno kdaj umislim tega diverja. Samo bom moral izbrat drugo barvo, ker modro številčnico imam sedaj.
Kako to da si se odločil za taki pašček? Kako imajo kaj točnost tile Orienti? Meni ETA prehiteva okoli 10 sec na dan. Od začetka je bila celo 17 sec prehitra. Nato je vsak teden izgubila 1 sec. Če bi prišel pod 10 bi bilo fajn.

Orient je zelo točen. Sem imel makota xxl 3-5 sec/dan. Se mi še sdaj malo kolca po njem. Sem pa presedlal na seiko sumota.
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
To je znotraj specifikacij. Čez noč ga poizkusi položiti na bok. Sam od sebe se ne bo kar popravil. Moraš pa vedet da je to mehanska ura.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Sem ponastavil za hec mojo g-shock :p Sedaj je bila 40s narobe.
shocked-1.gif


Da vidimo čez 1 mesec kaj bo
smile-1.gif
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Citat:
Uporabnik stop pravi:
To je znotraj specifikacij. Čez noč ga poizkusi položiti na bok. Sam od sebe se ne bo kar popravil. Moraš pa vedet da je to mehanska ura.

Pojma nimam o teh urah, če sem povsem iskren. Kolikor sem prebral, naj bi se nove ure nekako 'ulaufale' v roku 1 meseca. Kakšen efekt naj bi bil, če uro čez noč pustim na boku? Navajen sem sicer, da je ura stalno na roki (tudi ponoči). Snamem jo samo med športanjem.
 

bruco21

Pripravnik
10. maj 2008
106
0
16
ksz

malo listam Amazon in gledam Stuhling ure. Je to eden tistih kitajskih nategov, kjer "znižajo" cene iz 500 na 100eur, v resnici pa je ura vredna tam 30eur?

Iščem predvsem skeletne avtomatik moške ure - tam 200-300 eur
Kakšen predlog?
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Citat:
Uporabnik ishtar007 pravi:
Citat:
Uporabnik stop pravi:
To je znotraj specifikacij. Čez noč ga poizkusi položiti na bok. Sam od sebe se ne bo kar popravil. Moraš pa vedet da je to mehanska ura.

Pojma nimam o teh urah, če sem povsem iskren. Kolikor sem prebral, naj bi se nove ure nekako 'ulaufale' v roku 1 meseca. Kakšen efekt naj bi bil, če uro čez noč pustim na boku? Navajen sem sicer, da je ura stalno na roki (tudi ponoči). Snamem jo samo med športanjem.

Avtomatskim mehanizmom se da ponavadi nastaviti odstopanje.Če imaš transparento dno si poglej odzadej. Ponavadi je tak znakec za + -. Je pa to delo za urarja normalno, ne kakšnega šalabajska ki zna samo baterijo zamenjat.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik bruco21 pravi:
ksz

malo listam Amazon in gledam Stuhling ure. Je to eden tistih kitajskih nategov, kjer "znižajo" cene iz 500 na 100eur, v resnici pa je ura vredna tam 30eur?

Iščem predvsem skeletne avtomatik moške ure - tam 200-300 eur
Kakšen predlog?

Stuhrling so nateg...

Za ta denar se boš moral malo potruditi in kupiti Tisella iz Koreje.

Npr. :
https://m.reddit.com/r/Watches...mp;compact=true

Kako kupiti ure, ki jih nimajo na mednarodni strani se pa pozanimaj po forumih:
http://m.tisell.kr/product/detail.html?product_no=13&cate_no=4&display_group=1


Če ti je open heart dovolj imaš pa precej Orientov na voljo.

Še ena možnost morda, imam eno Ticinko, je precej lepa, kako je s tem modelom pa ne vem:
http://www.ticinowatches.com/p...leton-handwind/
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
KSZ

Faak, sam tale tema je res ratala nezanimiva. V začetku so se omenjali merilni inštrumenti (Tah Heuer, Omega, IWC, Breitling), zdaj se pa samo še o polizdelkih/kitajcih menite ...
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Hja... Na začetku je verjetno Malcom imel veliko povedat o raznih Tagih in Rolexih. Itak vprašanje če ni imel na roki pol kitajske replike na qvartz. Potem so temozapolnili ljudje, ki imajo radi ure, nimajo pa denarja za kaj zvenečega. Jebat ga, v Sloveniji živiš.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik bruco21 pravi:
ksz

malo listam Amazon in gledam Stuhling ure. Je to eden tistih kitajskih nategov, kjer "znižajo" cene iz 500 na 100eur, v resnici pa je ura vredna tam 30eur?

Iščem predvsem skeletne avtomatik moške ure - tam 200-300 eur
Kakšen predlog?

Stuhlinga pusti rajši pri miru.

Skeleton je moj naslednji projekt neklasičnih ur. Kolikor sem jih gledal do sedaj, je vsaj meni velika težava pri skeletonu to, da je pri njih pogosto čas slabo čitljiv. V tvojem budgetu (oziroma za malenkost čez) sem zaenkrat videl od čitljivih samo tega Poljota:

Skeleton Peter Veliki

edina stvar, ki me pri njem moti je to, da ima na številčnici na veliko ruski grb. Za tiste, ki jim je to všeč, pa obstaja za pribitek 10 EUR še pozlačena verzija. Je pa Poljot definitivno nekaj čisto drugega kot razna kitajska čudesa, Poljotov nosi kar nekaj ljudi tudi v SLO.

edit: aja, zdaj sem se zavzel, da ta Poljot ni avtomatik - kar pa mene ne bi motilo, rotor pri avtomatiku ti samo zmanjša efekt skeletona, plus takšna "stara šola" je jutranje navijanje mehanika.

Če si se odločil, da bi rad imel en tip ure, potem bodi pripravljen tudi kar nekaj časa iskati ustrezno. Pri svoji zadnji nabavi sem iskal in izbiral cca. 2 leti, bil že praktično odločen za enega Hamiltona, potem pa imel čisto slučajno priložnost in kupil drugo uro.

Zelo lep skeleton je npr. ta Raimond Weil samo je totalno izven tvojega budgeta.
 
Nazadnje urejeno:

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
KSZ

Faak, sam tale tema je res ratala nezanimiva. V začetku so se omenjali merilni inštrumenti (Tah Heuer, Omega, IWC, Breitling), zdaj se pa samo še o polizdelkih/kitajcih menite ...
crazy1.gif

Da prilijem malo ognja: kje je meja med merilnim inštrumentom in polizdelkom?

Na tej recimo celo piše, da je inštrument - kam bi jo prišteval?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Citat:
Uporabnik andmer99 pravi:
Citat:
Uporabnik AndrejEnej pravi:
KSZ

Faak, sam tale tema je res ratala nezanimiva. V začetku so se omenjali merilni inštrumenti (Tah Heuer, Omega, IWC, Breitling), zdaj se pa samo še o polizdelkih/kitajcih menite ...
crazy1.gif

Da prilijem malo ognja: kje je meja med merilnim inštrumentom in polizdelkom?

Na tej recimo celo piše, da je inštrument - kam bi jo prišteval?

Instrument
grims-1.gif
Po 3 dneh.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Tagi pa Breitlingi pa niso ravno merilni inštrumenti... Kičaste šminke kvečjemu. Damasko, Sinn, tudi omenjena Muhle npr. so orodja.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Citat:
Uporabnik andmer99 pravi:
Citat:
Uporabnik bruco21 pravi:
ksz

malo listam Amazon in gledam Stuhling ure. Je to eden tistih kitajskih nategov, kjer "znižajo" cene iz 500 na 100eur, v resnici pa je ura vredna tam 30eur?

Iščem predvsem skeletne avtomatik moške ure - tam 200-300 eur
Kakšen predlog?

Stuhlinga pusti rajši pri miru.

Skeleton je moj naslednji projekt neklasičnih ur. Kolikor sem jih gledal do sedaj, je vsaj meni velika težava pri skeletonu to, da je pri njih pogosto čas slabo čitljiv. V tvojem budgetu (oziroma za malenkost čez) sem zaenkrat videl od čitljivih samo tega Poljota:

Skeleton Peter Veliki

edina stvar, ki me pri njem moti je to, da ima na številčnici na veliko ruski grb. Za tiste, ki jim je to všeč, pa obstaja za pribitek 10 EUR še pozlačena verzija. Je pa Poljot definitivno nekaj čisto drugega kot razna kitajska čudesa, Poljotov nosi kar nekaj ljudi tudi v SLO.

edit: aja, zdaj sem se zavzel, da ta Poljot ni avtomatik - kar pa mene ne bi motilo, rotor pri avtomatiku ti samo zmanjša efekt skeletona, plus takšna "stara šola" je jutranje navijanje mehanika.

Če si se odločil, da bi rad imel en tip ure, potem bodi pripravljen tudi kar nekaj časa iskati ustrezno. Pri svoji zadnji nabavi sem iskal in izbiral cca. 2 leti, bil že praktično odločen za enega Hamiltona, potem pa imel čisto slučajno priložnost in kupil drugo uro.

Zelo lep skeleton je npr. ta Raimond Weil samo je totalno izven tvojega budgeta.

Ja poljoti veljajo za kvalitetne mehanizme. Mogoče veš kaj za ta model poljota kako je z kvaliteto mehanizma? Izgleda atraktivno in dokaj pregledno.
 

andmer99

Pripravnik
11. okt 2007
160
0
16
Citat:
Uporabnik komar89 pravi:

Ja poljoti veljajo za kvalitetne mehanizme. Mogoče veš kaj za ta model poljota kako je z kvaliteto mehanizma? Izgleda atraktivno in dokaj pregledno.

Tukaj ti pa ne znam pomagati, glede mehanizmov nimam skoraj nič znanja. Še posebej ne o ruskih urah, ki me nikoli niso zanimale, ker mi vizualno niso všeč, predvsem zaradi raznih slik in napisov na številčnicah. Res je, da vedno gledam samo mehanske ure in to brez "kitajskih" mehanizmov, mi je pa na koncu predvsem pomembno to, da mi je ura vizualno všeč, pa tudi če je na koncu noter "samo" etina 2824 ali selitta 200.

Mogoče povprašaš na forumu minutka, ali pa se bo tukaj javil kdo, ki ve kaj več o Poljotih. V starih časih alterja vem, da je bilo nekaj takšnih.