URE tretji del

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
ksz....

Naletel na tole stran ob iskanju ure....... scamadvisor pravi da je safe, ni azijska stran, sicer na netu ni dosti podatkov o njej. Tudi na watchuseek.com sta dva že spraševala o tej strani, ampak nista dobila odgovora...

Edox Classe Royale imajo po 100 dolarjev nižji ceni kot overstock, pa že oni imajo ful poceni.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
meni deluje sumljivo in 100% ne bi kupoval tukaj
prelepo da bi bilo resnično
pa opisi ur breitling so na nivoju
stupid-1.gif
za uro 4000€+
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Sem jih za hec vprašal če bi mi poslali, pa so rekli da izven US ne pošiljajo. Našel pa sem jih tudi na Amazonu, kjer imajo pa precej pozitivnih ocen. Sicer pa so tudi meni bili sumljivi.....

Whatever, imam nagledano rabljeno uro, ki se nahaja v Rusiji, vrednost nekje 300 €... kakšne dajatve se plača v tem primeru?
 

ivano

Pripravnik
17. jan 2015
125
9
18
Prosim za vaše mnenje..v eno izmed urarn sem odnesel uro, da mi zamenjajo baterijo in se kasneje vrnil nazaj. Baterija sicer zamenjana, pokrov baterije pa močno popraskan, ena precej globoka praska tudi na ohišju. Ok, priznali svojo napako in mi bodo uro spolirali. Ker nisem ekspert me zanima: bo to poliranje popolnoma odstranilo rise, tudi tistega globokega? Poliranje kakorkoli "škoduje uri? Je to tako kot na plehu in zgublja sloje ali lesk? Ne se smejat, res ne vem kako grejo te zadeve. Neumno se mi zdi, da ti expert tako poškoduje uro pri takem standardnem procesu. Pred tem je bila ura brez ene same praskice, saj sem jo zelo malo nosil. Kaj bi vi naredili?
 
Nazadnje urejeno:

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Je popraskan le pokrov baterije ali samo ohišje ure? Si nesel k urarju kjer si uro kupil?

S poliranjem se da odstraniti manjše praske, hudo globokih pa po moje ne. Poliranje je standardna praksa tudi na ohišjih ur, kjer se z uporabo naredijo praske. Ker je to le pokrov, ki je skrit očem, jaz ne bi kompliciral, če bi mi spolirali tako, da praske ne bi bile več vidne. V nasprotnem primeru bi zahteval menjavo pokrova baterije.

ŽAL pa pri mnogih urarjih, tudi dražjih lahko dobiš nazaj poškodovano uro. Že dolgo sem aktiven na enem forumu dražjih ur in zgodbe, ki jih tam bereš, kaj reveži dobijo nazaj od urarja poleg cene za servis ure v rangu 1000 eur, so grozljive.
 

ivano

Pripravnik
17. jan 2015
125
9
18
Oboje je popraskano..na pokrovu je več prask, na ohišju ena ali dve globje. Ja, ura je bila tam tudi kupljena. Na pokrovu je še nek vzorec, ki bo s poliranjem verjetno izginil. Bomo videli če bodo šle iz ohišja ven..mam drugače pravico zahtevat izdelek v stanju kot sem ga prinesel?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Vsekakor imaš to pravico, problem zna biti dokazovanje kakšna ura je prišla na servis...
Ali si na praske opozoril sam ali ti je servis že ob predaji ure povedal za problem? Namreč za moje pojme dober servis popravi napako še preden stranka pride po uro. Ali se stranki pove kaj se je zgodilo in ponudi primerno rešitev, da dobiš nazaj uro kot si jo prinesel.

Če je bil servis tiho in ti oddal očitno poškodovano uro z upanjem, da ne boš opazil ali se ti ne bo dalo ukvarjati s tem, potem veš kje ure ne boš nikoli več kupil.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Zaupaj mi še pri kom se ti je to zgodilo. Meni so že nekajkrat punce pri Stentimu zamenjale baterijo brez vsakih prask in pred mojimi očmi. Je pa res da nisem zahteval preizkusa vodotesnosti in je bila menjava izvršena v 2 minutah.
 

ivano

Pripravnik
17. jan 2015
125
9
18
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Če je bil servis tiho in ti oddal očitno poškodovano uro z upanjem, da ne boš opazil ali se ti ne bo dalo ukvarjati s tem, potem veš kje ure ne boš nikoli več kupil.

Žal je bilo res tako, še dobro, da imam navado vsako stvar pregledat ko jo dobim v roke. Zaenkrat res še ne bi povedal za katero urarno gre, bomo videli kako se pa razpletlo. Se pa nagibam k temu, da zahtevam novo uro, če se bo karkoli poznalo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
ksz....

Kakšen hud vpadljiv g-shock za 200€....

Najbolj me moti menjavanje baterije na 2 leti... torej solar ali 10 letna baterija.

Kaj takega, samo tule je baterija problem
G-Shock-Twin-Sensor-GA1100-2A-Gravitymaster-2.jpg
 
Nazadnje urejeno:

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Evo, pa ste me zrajcal in sem si še jaz navoščil eno za pod smrekico:
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Mmmm Mako2. Tudi jaz sem prvotno imel nagledanega tega, pa me je pol prepričala naj vzamem raje švicarja, čeprav bi prišparal vsaj pol cene. Verjetno si še vseeno kdaj umislim tega diverja. Samo bom moral izbrat drugo barvo, ker modro številčnico imam sedaj.
Kako to da si se odločil za taki pašček? Kako imajo kaj točnost tile Orienti? Meni ETA prehiteva okoli 10 sec na dan. Od začetka je bila celo 17 sec prehitra. Nato je vsak teden izgubila 1 sec. Če bi prišel pod 10 bi bilo fajn.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Tole si poglej:


Cena: skromnih 1.106.500,00 EUR

Sitniš za alteraše
grin1.gif


Je pa verjetno prikaz časa drugotnega pomena, če kupiš to uro. Meni so na nek način ta stil ur ful zanimiv, ko se vidi vsak kolešček. Ampak preglednost jim pa nikoli ni bila ravno vrlina.

Drugače pa je ta model limited edition of 30 watches. Pa zgleda še niso prodali vseh 30. Dizajn pa je povzet od Airbus letal. Zanimiv košček kovine, gume in keramike
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Okoli sam točnosti nimam pojma. Od včeraj ga imam na roki. Originalni kovinski pašček sem zamenjal za tega, ker mi nekako bolj paše glede na moj stil in naravo dela. Bom pa vsekakor kakšen dan dal gor tudi kovinskega.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Luštna... Samo je res bila origina cena 2.400 dolarjev? Malo pretirano glede na to da je notri še vedno modificirana ETA. Ampak 800 dolarjev pa je fer cena. Jo imaš že doma? Koliko so bili stroški uvoza?