URE tretji del

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
V živo so to veliko lepše ure, kot zgleda po slikah. Jaz sem jo najceneje dobil dejansko kar pri nas v Slowatch pa sem prečesal vse. Prineseš eno zanič uro (vsak prvi petek v mesecu, če se prav spomnim), lahko čisti kitajski jajc za 1$ in dobiš mislim da 15% popusta.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
eh, sej za ta denar dobis avtomate, sam pac ne bo swiss ali german made (mehanizem).

in pa ja.. ce zenski ni vsec ura naj si jo gre sebi kupit tako, ki ji ustreza. bos pa valda sam sebi izbral uro, ki ti je vsec?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
En nasvet, če boš imel samo eno uro si kupi nekaj malo bolj robustnega z ratingom 100m+, da imaš lahko uro ves čas gor brez skrbi. Tudi, ko greš na plažo, bazen, smučanje,...

Mislim, da kar dobra cena za "sea urchin"-a:
https://www.massdrop.com/buy/seiko-sea-urchin-snzf-watch?referer=VRFS22

130usd s shippingom + dajatve.

Dobil sem mail, da se je nekdo registriral preko moje "referer"-a, - nimam pojma od kje se je pojavil tisti "referer=VRFS22" v zgornji povezavi.
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.957
113
Včeraj sem bil na Slowatchu in za moj buđet bi prišla ena taka v poštev Hamilton .
Zdaj pa sem iz športne priko kiča prišel na čisto klasiko. Le malo drobna se mi zdi. Kak mm bi lahko bila večja.

 
Nazadnje urejeno:

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Si že na boljši poti
grin1.gif
Kasneje pa usnjen rjav pašček za formalno nošenje pa imaš lep komplet.
42mm drugače ni majhna ura, je pa vse odvisno od dizajna in kako sedi na roki. Tudi Ray je 42mm recimo.

Mogoče poglej še cenejše modele Victorinox. Imajo nekaj zelo lepih modelov.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ženščetu reči naj ti da na mizo 500 EUR gotovine, pa vzam pa pejt malo na okrog in kupi uro, ki ti je všeč. Pozabi na tiste diesel fore.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Za 500 bi šel jaz po apple watch, ali pa našparal 10x več za second hand rolex submarinerja. Vse vmes je nakup, kjer takoj izgubiš 50%.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Bo treba argumentirat, ne sam slikce limat, ti neobrito mednožje al kaj pomeni ta vzdevek.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Aja, to pa nisem videl.
Če te zanima Orient, potem vzemi katero od njihovih klasik (Mako, Ray, Bambino,...). Sam imam Orient Ray. Veliko ure za ta denar. Koliko imaš že budget?
Od ruskih imaš sicer še vedno nekaj izbire. Recimo Vostok GAZ14 ali pa Poljot Basilika: KLIK

www.poljot.at
grims-1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Poglej dragi njami, prvič nima 500 eur, ampak 300 do 400. Drugič, pofl od Apple ure si ne zasluži niti biti omenjen med klasičnimi urami, ne da bi ga celo kupil in nosil, čez pol leta pa gledal update In tretjič, nasvet o šparanju x10, da si kupiš rabljen Submariner je pa sploh izjemna logika. Dejansko je edini pameten odgovor na tako butast njami komentar lahko le
bonk.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Eja, popularni japonski in nemški modeli ter kakšne omejene serije popularnih mikro znamk lahko čisto lepo držijo ceno... Moraš pa vedet kje/komu prodajat.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Ure, ki je ženino darilo za 40letnico najbrž ne bo prodajal?
Torej so vsi razlogi/argumenti v smislu padca cene in kasnejše prodaje brezveze.
Kupi nekaj, kar boš čez 20 let z veseljem dal na roko. To je to.
Izbire je kar nekaj, večina je že omenjena v tej temi, osebno bi se, zaradi dobrih osebnih izkušenj in ker mi je pač všeč, odločil za Steinharta.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Poglej dragi njami, prvič nima 500 eur, ampak 300 do 400. Drugič, pofl od Apple ure si ne zasluži niti biti omenjen med klasičnimi urami, ne da bi ga celo kupil in nosil, čez pol leta pa gledal update In tretjič, nasvet o šparanju x10, da si kupiš rabljen Submariner je pa sploh izjemna logika. Dejansko je edini pameten odgovor na tako butast njami komentar lahko le
bonk.gif
Pofl od appla je prehitel že vse klasične ure, razen rolexa, tako da je brezveze trmoglaviti in se upirati napredku.

Za moje pojme je brezveze kupovati pofl od ur, ki ga cenijo nad 50€, če boš uro za 400€ prodajal, ne dobiš niti 100€ zanjo nikjer.

Trenutno je edino smiselno kak seiko 5 če se že hoče avtomatika ali pa kaj res dobrega, kar bo za cel life (rolex sub, omega speedmaster..)

Vse tisto sranje vmes, ki stane 500, 700, jurja ali dva.. pofl, ki ga boš potem pri nakupu prave ure neuspešno hotel vturiti v račun.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Tale Hamilton je ze precej lepa urca, dosti bolje, kot tista prva:)
In 42 mm sploh ni majhna ura. No, proti raznim Diesel ipd. je res miniaturna, drugace pa se 42 mm smatra kot vecja ura.

Numy.. ti pa si pacient. In po kaksni ceni lahko apple watch prodas po par letih?
Dalec od tega, da ure za par 100 eur niso vredne nic. Sam sem pred kratkim kupil rabljeno uro za dvakratno originalno ceno izpred par let, ko so jih se prodajali. Samo pravo znamko pogledas in uram prakticno cena ne pada. Poglej recimo Nomos in podobne..
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Rolex so sigurno high-end ure, vendar se jih trenutno ne splača kupovati, ker so njihove cene enostavno previsoke (to priznajo tudi zagrizeni "roleksači"). Se spomnim, ko sem pred leti v Grazu gledal no date suba in je stal prb. 3500€. Isti modeli se sedaj rabljeni prodajajo tudi za dvakratnik te cene. Koliko te pride v SLO ganz novi sub? 8 jurijev? Za uro iz jekla? Ne hvala.

Danes lahko v rangu 500-1000€ dobiš zelo kvalitetno uro, ki te bo prav tako kot Rolex, preživela. Pa je ne rabiš ujčkat. Keramično luneto, safirno steklo ter in-house mehanizem lahko dobiš pri urah, ki stanejo 10x manj od Rolexa. S tem, da te ure niso 10x manj kvalitetne. Vendar dokler bodo ljudje kupovali Rolex, ker gre pač za prestiž, o cenah ne gre razpravljati. Vsak se naj sam odloči. Treba pa je vedeti, da te bo en sprehod skozi recimo NY hitro postavil na realna tla, ker boš videl, da ima suba na roki dobesedno vsak kmet. Toliko o prestižu.

Na trgu obstaja veliko zanimivejših firm od Rolexa. Kdor uro nosi zase in ne za druge, ter je pripravljen zanjo odšteti več jurijev, bo dobro premislil, kaj bo kupil.


(+-2sec/dan, delovno kljuse 2824-2)
 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
Citat:
Uporabnik Runo pravi:



(+-2sec/dan, delovno kljuse 2824-2)

Pri tem steinhartu me moti le... da je to izpeljanka Rolexa. Jugec naj bo Jugec, in BMW naj bo BMW, ne more bit BMW z Jugecovo mašino.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Kot sem že pred časom napisal, je tale steinhart s keramično luneto povsem samosvoja ura in vsak poznavalec bi takoj vedel, da ne gre za Rolex. Poleg tega je premer tega modela 42mm (rolex je 40mm), zapestnica pa je široka 22mm (rolex 20mm). Sicer pa, kot je že napisal Numy, pri nas nihče ne bo imel pojma, kaj imaš na roki, pa če gre za Invicto, Steinharta ali Rolex Submariner. In nihče te ne bo ustavil na ulici ter začel debato glede ur (kar se v tujini lahko zgodi kar pogosto). Za večino ljudi je to zgolj še ena nepomembna navadna kovinska ročna ura izmed mnogih (kar tudi dejansko je - razen za nas watch freake
smile-1.gif
).

Sicer pa v tako kot v keramični kot v zeleni aluminij izvedbi meni Steinhart Ocean One ne potegne. Prvi je preveč bleščeč/svetleč, drugi pa paše zgolj k omejenim barvam obleke. Zato sem zopet naročil črn alu vstavek za luneto, ki je za moje pojme najbolj sterilen in old school. Brezčasen dizajn. Vsa čast in hvala Rolexu za to. Razmišljam pa, da bi se znebil tega debilnega povečevalnega stekelca za datum.
smile-1.gif