URE tretji del

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
To je že res. Samo prva vgradnja je verjetno najboljša. Potem pa stroški urarja, pa test vodotesnosti, pa si znese več kot polovica ure.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Saj to je to. Je rekla, "Orient, kaj te je to? A to v Turčiji na tržnici prodajajo?" Enako za Seiko. Potem sem ji pa rekel, koliko znamk ur poznaš, pa mi reče: Breitling, Omega ... No super, daj mi 8 jurčkov, pa grema po njo...

V bistvu imaš ženo z dobrim okusom. Težava je le v denarju. Naj te potolažim, da ima večina z obojim težave. Ženo brez okusa ter situacijo s pomanjkanjem denarnih sredstev
evil.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Orienti imajo hardlex? Na mojem seiko 5 je po enem letu hardlex še čisto brez poškodb pa je ura večino časa na roki. Če bo pa kdaj spraskan se pa zamenja steklo pa še itak je dobro narediti test vodotesnosti vsake nekaj let, če plavaš z uro...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Da si malo sposodim tole temo...

Imam TAG HEUER Kirium F1 (kavčuk pašček), ki pa je pravzrav nikoli nisem nosil. Imam namrec ce uro Polar in sem Tag Heuer nosil res samo nekajkrat "za k masi".

Ce je kdo interesent za uro naj mi pise na ZS, jo prodam. Na Bolho je nisem dal, ker se mi ne da ukvarjat s tem.

Je pa ura taksna: http://www.tagheuer.com/int-en/2001-launch-of-the-kirium-f1
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Našla sma skupno točko, a še vedno ji ne gre v glavo kje sem našel Orient. Gre za Rally model. Zopet pa imam pomisleke, ker je ura "two tone", se pravi pobarvana/galvanizirana. Kaj mislite, bo hitro kazala znake obrabljenosti? Se bo kaj luščilo? Praske?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Aja, to pa nisem videl.
Če te zanima Orient, potem vzemi katero od njihovih klasik (Mako, Ray, Bambino,...). Sam imam Orient Ray. Veliko ure za ta denar. Koliko imaš že budget?
Od ruskih imaš sicer še vedno nekaj izbire. Recimo Vostok GAZ14 ali pa Poljot Basilika: KLIK
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Ja, tudi jaz nisem vedel, da je avtomatik pogoj.

Pa za tiste, ki jim ni to pod mus - zadnjič sem naletel na te poljske ( jah, poljske ) ure, pa so daleč od nezanimivih:

Vratislavia
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Meni se ne zdi, da je pri urah kič popularen, prej nasprotno, bolj je in ta minimalističen nomos stil. Je pa zgleda všeč kič tvoji dragi.
smile-1.gif
Poglej za Defakto, ki ima kičasto ohišje (kombinaciji brona in črne) in lepo preprosto številčnico, samo je najbrž čez budget?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Hvala za info. Ja, Defakto je malo over buđet. Finta je v tem da mi žena misli za 40tko kupit uro. Moja želja je avtomatik. Ker so pametni komaj 1000 in gor eurov, in ker je njen denar praktično "naš" denar se tukaj obnašam racionalno. Recimo da je buđet tam 300-400 eurov. Če bi bilo po mojem bi imel modrega Orienta RAY II. Ampak tukaj ženšče klobasari, da so to 20 let stari dizajni, naj si nekaj bolj modernega, upadljivega izmislim. Zgleda pa da ona "moderno" tretira stil ala Diesel kič. Drugače se sploh nebi oglašal v tej temi.
 
Nazadnje urejeno:

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Če ženska ne more iti preko tvoje izbire ure, potem naj ti ne kupi ničesar. Zdaj boš imel en kič na roki samo zato, ker se njej klasika ne zdi lepa. Uro boš nosil ti in, če ti je všeč diver (Ray), potem si omisli to.

Drugače pa za ta denar poglej še Hamilton (Khaki je klasika). Veliko kvalitete in lepih ur za ta denar. Potem pa še Tissot in Seiko, Bernhard...

Sam imam od avtomatikov Orient Ray, Helberg CH8 (izjemna kvaliteta, mogoče dobiš rabljenega), Mido Multifort (tudi odlična, rabljene so v tvojem rangu). Kar imam dražjega, so pa ročni mehanizmi
grin1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Ha, sem trapast. Od diverjev pod 400 eur imaš na izbiro še zelo lepe Deep blue in Helson. Mogoče prideš tudi do Steinharta.
confused-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Mah vzemi apple watch 2, tu ne bo mogla pametovati, da ni moderna, pa veliko zabave boš imel z njo.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sam to je pa res.
smile-1.gif
)

Z babo se raje zvečer usedita za mizo in naredita konstruktiven dogovor - škoda denarja za brezveze.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Mah vzemi apple watch 2, tu ne bo mogla pametovati, da ni moderna, pa veliko zabave boš imel z njo.
smile-1.gif

Lahko vzameš ono od Samsunga, in tako opazuješ svojo drago ter opravljene kilometre prehojene poti - ter hkrati srčni utrip.

Ko postane hitrost 0 in srčni utrip zelo visok, te mora zelo zaskrbeti, nekako tako kot če imaš koren iz minus ena
tongue-1.gif