URE tretji del

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.982
113
Danes sem imel na roki tega Seikota. . Malo me moti črna luneta, ker ne vem kako bo le ta izgledala recimo čez 10 let, kakor tudi cena, ker je v tujini vsaj 100 eur cenejša.

Zdaj da se za uro vredno 300 eur vozim na 400km dolgo pot, to je itak nonsenz. Orienta sem tudi našel kakega pametnega samo kaj ko na štajerskem oziroma v Sloveniji ni pametne trgovine. Uro pa bi itak rad pred nakupom probal na roko. Slike so vse krasne, v živo pa je drugače, čeprav ravno pri Seikotu opažam obratno. Na slikah ni boh-ve-kaj v živo pa so dosti lepše.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Da malce osvežim temo



To dobil danes
cheer.gif


Sicer je "budget" ura (99,95€ z dostavo), ampak vesel ko radio
grin1.gif
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Da malce osvežim temo



To dobil danes
cheer.gif


Sicer je "budget" ura (99,95€ z dostavo), ampak vesel ko radio
grin1.gif

Kje si ga kupil? Tujina? Koliko te je prisla postnina, carina in DDV? cca. +25% na ceno ure v trgovini ali vec? Dolar-euro menjava je cisto v podnu in ni vec tako ugodno kupovati ure v tujini.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Danes sem imel na roki tega Seikota. . Malo me moti črna luneta, ker ne vem kako bo le ta izgledala recimo čez 10 let, kakor tudi cena, ker je v tujini vsaj 100 eur cenejša.

Zdaj da se za uro vredno 300 eur vozim na 400km dolgo pot, to je itak nonsenz. Orienta sem tudi našel kakega pametnega samo kaj ko na štajerskem oziroma v Sloveniji ni pametne trgovine. Uro pa bi itak rad pred nakupom probal na roko. Slike so vse krasne, v živo pa je drugače, čeprav ravno pri Seikotu opažam obratno. Na slikah ni boh-ve-kaj v živo pa so dosti lepše.
Krasna in kvalitetna ura. Všeč mi je, ker je dobro berljiva (črna podlaga in beli kazalci). To pogrešam na moji Seiki http://global.rakuten.com/en/store/webtrade/item/snp061p1/?s-id=borderless_recommend_item_en ki ima črno podlago in srebrne kazalce, ki se včasih malo slabše vidijo, sploh v slabi svetlobi. Sicer mi je pa ura izredno všeč, sploh ker sem Seiko fan.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Da malce osvežim temo



To dobil danes
cheer.gif


Sicer je "budget" ura (99,95€ z dostavo), ampak vesel ko radio
grin1.gif

Kje si ga kupil? Tujina? Koliko te je prisla postnina, carina in DDV? cca. +25% na ceno ure v trgovini ali vec? Dolar-euro menjava je cisto v podnu in ni vec tako ugodno kupovati ure v tujini.

Nabavil sem ga v slo online trgovini ime spletne strani

Cena je 109,95€, vendar sem dobil 10€ bonusa pri prvem nakupu in brezplačna poštnina. Tko da je ta "g shock" slovenski.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
S čim bi se spravili lepit "bezel insert", torej barvni vstavek oziroma obroček vrtečega okvirja (lunete
confused-1.gif
) ? Na Steinhartu Ocean 1 sem imel nekaj časa keramiko, a bom šel raje nazaj na alu (sprva na zeleno nato na črno). Novi obroček pride že polepljen z dvostranskim lepilom. A tega se ob menjavi očisti stran.

Rabim torej lepilo, ki:
- dobro drži in tesni, vendar se ga da tudi odlepiti (npr z vročo vodo in nato z nožem izbezljati vstavek)
- se ga da natančno nanesti
- ne prime v eni sekundi, ampak pusti dovolj časa, da se vstavek natančno nastavi.

Da bo bolj jasno, o čem govorim:



Za vse ideje in nasvete vam bom zelo hvaležen.

Sicer pa me izjemno mika Oris Aquis plav, a še nisem izbral prodajalca. Ima kdo mogoče kakšno mnenje?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
A je v Sloveniji še kakšen servis za uro Sector, poleg Slowatcha?
Na modelu Ocean Master sem odtrgal srednji gumb, pa želijo na Slowatchu za menjavo gumba in tesnil 120 €, dobavni rok za rezervni del pa 8-10 tednov
frown-1.gif
.

Kakšna ideja za novo uro?
confused-1.gif

Budget je nekje do 400 €, mora biti nova, nekaj kovinskega s kronografom, malo gledam sedaj Dieslove ure, so mi zelo hude, kakšen model od Sectorja, pa vidim da je za slednje pri nas zelo malo izbire. Dovzeten sem tudi za kakšno drugo znamko (samo ne Seiko), pogoje je malo večja ura, pa mogoče športno elegantna, kovinski ali kavčuk pašček.

Nakup lahko opravim pri nas ali preko eBaya (pred letom dni sem ženi kupil Dieslovo s poštnino vred za 205 € na eBayu, pri nas je bila pa s popusti 300 €).
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Moje skromno mnenje okrog Sectorja: sam imam (zdaj že star, a še vedno na oko lep - čeprav s premajhnim premerom) model 650.
Ne bi se ravno hvalil, tudi ne vem, če imam prav, a kolega urar je dejal, da je bil to eden izmed zadnjih Sectorjev, ki zasluži ime ura.

Res je, če pogledam današnje sectorce, so precej, precej cenejše ... ampak tudi precej, precej bolj ... "plastične".

Jaz osebno se bom ob naslednjem nakupu Sectorja izognil ...

Gre pa res le za moje skromno mnenje ...


p.s. zadnjič sem nekje opazil lep model od Lemansa ... za 250 EUR. Mislim pa, da jih tam nimajo več (če se prav spomnim gre za Zlatarno Celje v Mercatorju v Kranju.
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik noker pravi:
Moje skromno mnenje okrog Sectorja: sam imam (zdaj že star, a še vedno na oko lep - čeprav s premajhnim premerom) model 650.
Ne bi se ravno hvalil, tudi ne vem, če imam prav, a kolega urar je dejal, da je bil to eden izmed zadnjih Sectorjev, ki zasluži ime ura.

Res je, če pogledam današnje sectorce, so precej, precej cenejše ... ampak tudi precej, precej bolj ... "plastične".

Jaz osebno se bom ob naslednjem nakupu Sectorja izognil ...

Gre pa res le za moje skromno mnenje ...
Mogoče je res kaj na temu. Jaz imam ta Ocean Master sedaj po občutku nekje 7-8 let, pa mi je top ura. 2x sem zamenjal pašček, ker je iz kavčuka in se z leti strga, sedaj pa sem uro zapel za kljuko vrat in odtrgal gumb. Ampak dat sedaj spet 120+ € za menjavo je kar huda. Čeprav sem dal ravno pred enim letom 60 € za menjavo paščka.
frown-1.gif