URE tretji del

kacajdr

Pripravnik
2. okt 2007
158
0
16
Kranj
Tudi zase iščem uro s podobnimi zahtevami:
- digitalna (no, tu se razlikujeva)
- elegantna, kakor je pač digitalna lahko. S tem mislim, da naj ne bo načičkana in bikovska, kot da imam na roko privezan CRT televizor
- kvalitetno trpežno ohišje (sem imel Polar, pa je razpadel)
- tedenski alarm (naj pozna delovne dneve; toliko bolje, če se da nastavit praznike)
- stalno viden datum v formatu dd.mm.llll
- barometer/višinomer, kompas in termometer so prednosti
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Potem si oglej serijo Suunto Elementum. Obstajajo trije različni modeli, imajo pa zelo kvalitetno ohišje in tehniko iz Suunto Core. So pa cene kar konkretne.

Kateri Polar ti je razpadel?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Še par fotk serije Elementum:


Aqua (za potapljanje):


Terra (hribolazenje):


Ventus (jadranje):


Obstaja še več različic, vse so na spletni strani Suunta.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Pa še ena, tehnološko gledano popolna zverina: Suunto Ambit.
Ima gps, akselerometer, barometer, termometer, pulzmeter, 3D kompas ...
Pulzmeter po tehnologiji beat by beat, zapomni si vsak utrip in preko tega preračunava uspešnost vadbe.
Gps ima najnovejši SirfStar IV čip. Višino natančneje meri z uporabo barometra, torej barometričnega višinomera. Hitrost meri s pomočjo gpsa, vendar hitre spremembe natančneje ocenjuje še z uporabo akselerometra. Vse skupaj zaokroženo še z bolj zmogljivo baterijo, ki zdaj drži do 50 ur ob uporabi gpsa. Baterija je seveda akumulatorska.

Za tiste, ki poznajo Suunto modele: Core + T6d + X10 = Ambit.

 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Cena pa 500 eur+ pa made in China.Ok, to tazadnje verjetno nebo držalo.

Certina DS podium pa je res lep primerek, se je tut meni zasvetla kako leto dni nazaj.Sploh z usnjem je huda.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Ok, ampak core še vedno stane 250+ eur... Jim ne zaupam več, ker sem suunto x3hr že menjal na servisu, ker je lučka crknila, zdajšnja pa ma tut probleme, da zaslon čisto potemni na soncu, kot da bi ga zažgal, pol pa je ok, ko se ohladi.Kot, da so nek filter pozabli vgradit...Tak, da kupite pri nas, da mate garancijo.
wink-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Se strinjam glede ur iz Kitajske. Core-i so na začetku crkovali kot nori. Pa T serija tudi. Jaz imam T4c, pa imam trenutno drugo uro in tretji pas.
bonk.gif
Z modeli iz Finske pa nisem nikoli imel težav (Altimax, S6 dvakrat, X6 HR, X9i).
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Jaz imam Sector Mountain Master, katera sicer ima vse naštete funkcije, ni pa niti majhna (47mm), niti lahka (skoraj 1/4 kg).

R3251908035.jpg
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
Digitalno takoj najdeš. Recimo Casio ima G-Shock družino.
Samo meni digitalne niso dovolj pregledne.
 

PPoce

Zelenc'
10. dec 2011
15
0
1
Večina G shock ur nima pri alarmu moznost nastavlit, da zvoni samo za npr. delovne dneve (moja casio glx-5600 sigurno tega nima kar precej pogresam).
LD
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Sigurno se ne vrti, ker je krona nazobčana, da se fajn zavije/pričvrsti v ohišje pa tachymeter - tahimeter? mora bit tak nastavljen, kot je, da prav kaže. Deluje pa tak, da štopaš na razdalji 1km in kjer se kazalec ustavi,tam odčitaš vrednost=(povprečna) hitrost .