URE tretji del

LuniShell

Zelenc'
13. mar 2011
21
0
1
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
To so prave ure, btw.
smirk-1.gif

Seveda:) Pravi fejki. Kje si še videl ORIGINAL pisanega submarinerja?;)
grims-1.gif

Submarinerja morda res ne, GMT Master II pa ja. V ljubiteljskih krogih bolj znanega kot 'Pepsi' :

gmt2.jpg


In tega je Kloshar prilimal.

Zdaj ali je fejk ali ne - o tem naj presodi vsak sam, ker iz linkanih slik, je to skoraj da nemogoče razbrati.
 
Nazadnje urejeno:

LuniShell

Zelenc'
13. mar 2011
21
0
1
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Pa ni "pepsi", ampak "coke" varianta, ker je črno-rdeča.
wink-1.gif

Kot pravim, slika je slaba in je težko karkoli pametnega reči. Daj kakšno boljšo sliko prilepi oziroma malo bolje predstavi zbirko - brand, kateri model in leto nastanka. To bi ti moralo v papirjih, ki si jih dobil - z nakupom - poleg ure - vse pisati.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Citat:
Uporabnik LuniShell pravi:
Zdaj ali je fejk ali ne - o tem naj presodi vsak sam, ker iz linkanih slik, je to skoraj da nemogoče razbrati.
Klošar nima fejkov, on ima replike.
hysterical-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Že iz odzivov soforumašev lahko vidiš, da ta forum ni primeren za to, ker se bi najraje požrli od zavisti.
tongue-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Že iz odzivov soforumašev lahko vidiš, da ta forum ni primeren za to, ker se bi najraje požrli od zavisti.
tongue-1.gif

No, zdaj pa se povej ZAKAj so se so-forumasi tako odzvali?
smile-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ja res čist zeleni smo od zavisti da imaš ti doma kolekcijo fejkov...

Par tvojih citatov da si bo kak novi bralec lažje ustvaril mnenje:

Ma vrhunske replike za 300$ še lokalni urmoher ne bi pogruntal, ker pač takšnih ur ne šraufa. Dobre replike z eta mehanizmom imajo vgraviran Rolex znak in le tisti, ki res dejansko pozna te ure, ti bo znal povedati in dokazati, zakaj ta ura ni original. Vsi ostali bodo le ugibali.

Izraz replika se na trgu uporablja tudi za kopije. Tak izraz se je prijel in ljudje ga uporabljamo. Lahko pa rečeš tudi kopija, falšak, ponaredek, kakor ti paše. V osnovi je res vse eno in isto sranje. Večina ponaredkov prihaja iz istih tovarn, mehanizmov ni težko dobiti, delov tudi ne. Stvari so v zadnjih letih bolj napredovale, kot si lahko mislite. Folk nori s ponaredki. Pa tukaj sploh ne gre za kakršen koli snobizem, ampak za čisto ljubezen do ur. Stvar čim bolj približati originalu in imeti ob tem lastno zadovoljstvo. Seveda upam, da si bom lahko v prihodnosti ustvaril zbirko ur, kot je treba. Originalov, seveda. kloshar bo, če se bo le dalo, imel nekoč dobre ure.

Za mene je fake človek nekdo, ki hoče biti, kar že v osnovi ne more biti. Takšnih je v bistvu 3/4 ljudi (tudi na alterju). Delajo se nekaj, kar niso, oz. za to nimajo prave podlage. To pa ni isto kot občudovanje dragih ur in nošenje ponaredkov. Dokler se z njimi, valda, ne postavljaš. Kupiti fake uro je v bistvu racionalen nakup. Povejte mi, kje lahko v celi Slo kupim lepo avtomatsko uro za 50€? Samo vi tega ne poštekate, ker mislite, da je originalna kvarčna zapestnica za 100€ višek originalnosti. Za mene si bolj fake, če skačeš okoli z neko cheap firma uro, kot pa z dobro repliko.

TheMan, naročiš si ga lahko z http://www.timeshops.net . Model, ki jih prodaja, je na listi premium dilerjev, je zanesljiv, hiter in korekten. Če se ti ura pokvari, mu jo lahko pošlješ nazaj in ti jo brezplačno popravi. Ima ogromno modelov, dobre in kvalitetne kopije. Na ceno pa navadno vpliva mehanizem v uri (azijski eta clon, azijski j21, swiss eta). Glej za slednjima dvema, ker so kloni nezanesljivi in hitro kaj poči (take mehanizme je pač težko kopirat ). Če boš naročil več ur, lahko dobiš dober količinski popust, tudi po 80$ za komad. Ko boš dobil uro v roke, ne boš mogel verjeti, da lahko za tak mizeren denar dobiš tako lepo uro. Seveda pa je ne primerjaj z originalom, ker to ni original. Tole je t.i. Noobmariner, ena najboljših replik, kar jih je. Cena: 110$

So pa to še vedno na videz lepe ure, narejene iz kakovostnega jekla, marsikatere imajo safirno steklo, so waterproof do 100m in bodo sigurno zdržale par let, tako da so vredne teh par sto $. Komu ni, da bi to nosil, pa naj pač ne nosi.

Če bi pa ti res rad imel takšno uro, pa pošlješ sliko in ti jo nekje že izbrskajo. Ali pa ti jo naredijo, če počakaš pol leta. Poleg tega so vse replike ročno sestavljene, pregledane in nosijo garancijo.

Tak, da ti kar ponosno nosi in razkazuj svoje fejke.
uf-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
na tajskem imaš več cenovnih razredov fejkov, tisti po cca 20 € so že tako dobri vizualni ponaredki , da je loči res samo poznavalec.

omg, zdaj prebral citat, to moraš bit orng bolan v glavo...
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Meni je zmagovalna tale:
Citat:
Folk nori s ponaredki. Pa tukaj sploh ne gre za kakršen koli snobizem, ampak za čisto ljubezen do ur.
Da iz ljubezni do ur kupiš fejk.
bonk.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
hysterical-1.gif


Ja kok ste vi bogi, to ne more človek verjet, da se vam da.
hysterical-1.gif


Sej ne vem, al bi reku otroc v vrtcu al branjevke na tržnici.

147622.jpg


Daj, futuristični bebček, skopiraj še celo temo iz l. 2004 o fejkih z Japonske.
hysterical-1.gif


Ja, teleta neumna, 23-letni študent se šeta po faxu z original Audemars Piguet Royal Oak TT.
hysterical-1.gif


PS: quasi poznavalci, tiste ure na sliki so ORIGINAL!
wink-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
A si spet v "ne, ne, sej nisem tko mislil, jaz se samo zajebavam, itak da to ni res" fazi?
hysterical-1.gif


Prides kaj v Ljubljano z vlakom (ko ravno v Cveku obujamo spomine...)?
smile-1.gif
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Lej dokler fehtaš na forumu za 5€, da boš mel za ganđo, ti ne bo nihče verjel da imaš kak orignal...

Sicer se pa pišemo spet čez 2 dni ( "futuristični bebček" ).
 

kloshy

Zelenc'
28. sep 2011
2
0
1
Eurofil, kdaj češ.
zmaga.gif


futuristic, ti pa nisi le bebček, si i.diot in to težki. Če bi jaz lahko banal vsakega, ki mi je že kdaj napisal kaj takega (pa še kaj hujšega), bi bilo pol foruma pobananega. Tako pa pisda vam smotana dvolična moderatorska, stisni mi ip ban v poduk vsem, da bodo videli, da se z vami "forumskimi bogovi" ni za zajebavat. Ljudje s tako nizko toleranco nimajo kaj početi z moderatorsko funkcijo! Hvala lepa, blo mi je v veselje!
 
Nazadnje uredil moderator:

LuniShell

Zelenc'
13. mar 2011
21
0
1
Škoda, da je tema takole zašla ...

Da malo umirim ozračje, prilagam sliko mojih ljubic:

 
Nazadnje urejeno: