URE tretji del

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
V prvem odstavku se strinjam s tabo. Od ABC (alti, baro, compas) pač core delajo na kitajskem, ostalo na finskem. Kar se tiče AXN. Jajce od jajca. Takoj ko je prišla ven sem kupu AXN 300. Sranje od sranja. Praktično identična kot 500, brez ir ja in prenosa na komp in plastično ohišje. V prvem letu se m zamenju 2 paska, garancije niso priznali. Tam kjer se pas stika z ohišjem je odstopu(okoli ekrana). Zadeva je nekako vtisnjena z posebnimi kleščami) in je pač z nošenjem 24 ur na dan odstopila. Zglega grdo kot pes. Višinomer nekajkrat ponoru. Doma na omari sem ga kalibriral na 161 metorov kot je dejansko pri nas. Nekajkrat znoru, kazal tudi 5000 metrov in nato rapidno, nekaj sto metrov v nekaj minutah padu in rastu, kjub enakem vremenu. Enkarat pod garancijo menjan kompleten mehanizem. Po nekem času enako. je pa vsaj batareija držala cca. 1 letoo. Je pa res da sem mel axn 300 eden prveih v Sloveniji. Lahko da so prve serije imele porodne težave. Drugače, pa po raznih forumih so AXN plod sodelovanja Polar - Suunto. polar je vgrajeval Suunto barometrične module, ssunto pa polarjeve Heart rate module, zakaj se pa AXN niso obnesle pa ne vem. trenutno core zakon kaj se funkcij tiče, delovno živenče pa g shock riseman.

Če ne verjameš, kakšen zmazek je s tem paskom, ti jo lahko poslikam, mislim da jo mam še nekje doma. Zanimivo je pa to, da ima nekaj kolegov AXN 500, vpetje pašče je enako, samo na kovinsko ohišje, pa zadeva špila. Na AXN 300 sem mel pa same probleme.
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Za AXN 300 ne vem, za 500 in 700 pa, da je kvaliteta izdelave visoka. Moja 500ka je iz ene zadnjih serij, dela odlično. Bi se pa tudi sam odločil za Core, če ne bi takrat ob prihodu na trg bral toliko negativnih kritik in izkušenj. Resno upam, da so napake odpravili, ker si bo sicer Suunto zapravil ves ugled. Finski modeli so pa itak zakon.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Še odgovor na tvoj edit: ti popolnoma verjamem. Lahko, da je bila konstrukcijska napaka, kot pri Suuntu X9i, kjer je serijsko pokalo ohišje. Nekje sem slišal podatek, da je bilo okrog 25% vseh prodanih X9i reklamiranih na tej bazi. Pri X10 so potem spremenili dizajn plastičnega zgornjega dela ohišja.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Lej, vse ok. sam povem svojo izkušnjo. Kolker se sponimo axn - ke nisem prodal mora bit nekje doma v predalu. Bom jutr probu poiskat. Pa slikce prlepim.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Saj pravim, da ti verjamem.
grin1.gif
In da je bil dizajn slab, morda premehka plastika ali kaj podobnega, da je dobila luft. Si me pa spomnil, ta problem mi je omenjal en frend, ko sem se namenil nabavit 500ko, namreč, da imajo 300ke zanič ohišja. Ker je res zanimivo, da 500ke in 700ke tega problema nimajo.
 

xcape

Pripravnik
14. feb 2009
320
0
16
Ne vem kaj delate z uro in kako lahko imate tažave z AXN300. Morda sem imel srečo in naletel na dober primerek. Meni dela BP in tudi s paskom še nisem imel težave kot navajate. Axn 700 je pa zame malce pretežka.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
@xcape

To je pač outdoor ura in naj bi bila namenjena nekoliko težjim razmeram, kot je sedenja doma pred računalnikom ali v pisarni. In če po 2 mesecih uporabe začne razpadat je pač taka ura slab predstavnik svoje sorte. Lahko gre samo za en slab primerek, lahko je pa cel model šlampasto narejen in glede tega nekonkurenčen drugim, dobrim predstavnikom tega razreda ur. Škoda pa da Polar ni na AXN serijah odpravil napake in jo obdržal pri življenju. Saj je bila to edina ABC ura z spodobnim HR modulom. In kateri je hotel to funkcijo mu kej drugega kot AXN ni ostalo.
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Rečeno storjeno. Osvetlitev slike je crappy, sedaj je treba naštudirat...
1227608-suunto.jpg
 

Priponke

  • 1227608-suunto.jpg
    1227608-suunto.jpg
    168,4 KB · Ogledi: 290

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Mi je pomembna samo namembnost.

Uporabljal bi jo pri vseh športih in seveda še v določenih situacijah, da vidim kako nekaj vpliva name. Skratka, merjenje utripa vedno, poraba kalorij vedno in gps, povezljivost z računalnikom, da si lahko ogledam oz. analiziram.

Nimam pojma o teh urah.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Ajd, mojstri poznavalci, kaj predlagate:

Iščem uro za 300 do 500 eur, načeloma kovinski pašček, še bolje kaj športno elegantnega z gumijastim (al iz cesa pač) paščkom. Gledam Certine, Tissot, Sector...še kaj drugega? Se splača titan? Safirno steklo obvezno, pa nujno da je nareto kot se šika, pred leti se mi je na uri nabirati kot ena zelenkasta plesen
tongue-1.gif