Dubaj

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Pozdravljeni

Nekako se interesiram za pot v Dubaj. Zanima me, kakšne so kaj cene hrane in pijače? Se da dokaj poceni jesti zunaj?
Če je že bil kdo, bi bil vesel vsakršne informacije
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz sem bil samo na letališču, pa je bil veliki Guiness v Irish pubu (ali nekaj takega) cca 8 €. Tako da malo dvomim o 30€ za mali heiniken. mogoče v kakem Burj al arabu.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.393
4.387
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Jaz sem bil samo na letališču, pa je bil veliki Guiness v Irish pubu (ali nekaj takega) cca 8 €. Tako da malo dvomim o 30€ za mali heiniken. mogoče v kakem Burj al arabu.

Si bil samo na letališču al si bil tudi v notranjosti?!
S 30€ prideš samo do vrat Burja, ko plačaš taxi in mostnino...
rolleyes-1.gif
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Kje se pa da dobiti poceni karte? ni mi jasno zakaj je z emirati dražje do dubaja kot do bangkoka?!?
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Cao!

Jaz bil v dubaju 3tedne nazaj. Avionska karta me je stala dobrih 400€, iz Munchna v Dubaj, kontra pa iz Muscata (Oman) preko Dubaja v Munchen (vse Emirates); najcenejsa je bila pa z Aerosvit iz Budimpeste v Dubaj in nazaj (293€), samo mi ni prisla prav (ce letis z Emirati imas vizo ceneje).

Sicer cene na normalnih mestih so dokaj evropske. Recimo hrana v restavraciji dirketno pred Burj Khalifa ob bazencku .. okoli 10€ - 15€ na glavno jed. Hrana v trgovini tudi nekako tako kot pri nas, mogoce za kaksnih 10% drazje. Piva oz. alkohola prakticno ne mores kupit. Imajo ga samo v barih ki so pripeti k ta fancy hotelom. Kjer sem bil je bil 0,5L pira 7€.
Dosti ugodno se okoli prevazas z metrojem (ubistvu je nadzemni), od letalisca do centra je dobra 2€. Taksiji so tudi precej cenejsi kot v Evropi (taksi med Abu Dhabijem in Dubajem, okoli 1,3h voznje 30€), da o bencinu ne govorimo (v Omanu poln tank, 40L = 8€).

Ce te zanima se kaj kar vprasaj...

lp Anze
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Kje se dobi vizo če ne letiš z emirati? Za recimo 5 dni....
Kako poteka najem avtomobila? Se da najeti tudi motor?
A je hotel/hostel bolje rezervirati prej preko interneta ali na kraju samem?
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Vizo dobis za 30dni, stane 150€. Najlazje jo dobis na potovalni agenciji Escape (Dimic & CO
smile-1.gif
)... ce letis z emirati potem je cenejsa za 60€, torej je "samo" 90€. To je "single entry visa", torej lahko samo prides in gres, ce hoces nazaj v emirate potem spet placas. Multiple entry visa je pa se drazja, samo ne vem koliko.

Za najem avta ti lahko povem samo za Oman. V emiratih smo mel "svoj" avto (od znanca k je tam). Cena v Omanu pri teh k smo mi najeli je ~30€ na dan (Suzuki SX4, dnevna omejitev je 200km (100 ekstra km je 10€ ce se prav spomnim). Sicer pa rabis pac voznisko in to je to. Eni pravjo da rabis mednarodno dovoljenje, ampak jz sm vzel avto z navadnim "našim"... pa rabis se kreditno kartico za kavcijo. Pac, enako kot kjerkoli drugje..

Hostel ti lahko tudi povem samo za Oman. Pomoje brezveze rezervirat prej. Ce slucajno ni prostora pa prespis kje zunaj (npr. na plazi, kar je popolnoma legalno), seveda ce si dovolj avanturista. Mene so npr. policaji sred noci zbudili v Muskatu ko sem spal na plazi, da se nej raj premaknem, ker folk rad ponoci po plazah z jeepi nori :D sm se premaknu 2m nazaj na skale in odsmrcal naprej
cool-1.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Moja izkušnja je ta da cene niso kaj dosti večje od teh v evropi, samo odvisno kje ješ oz. kje piješ. Lahko najdeš restavracijo kjer dobiš kosilo med 10-15€ in to zelo dobro kosilo, je pa opcija tudi ceneje v teh manjših restavracijah s hitro prehrano. Pivo pa tudi lahko dobiš po normalni ceni...
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
KSZ.

Pozdrav vsem!

Da malo obudim temo!

Skratka Dubaj bo očitno tudi moja vmesna točka na poti naprej, pa ne vem koliko časa naj si vzamem za ogled mesta in preostale države. Razmišlam med 3 dnevi ali max enim tednom.
Kot sem gledal tukaj reportažico od PICa, je bil on po slikah sodeč bolj kot ne v Dubaju.

Glede na to, da nekako nisem velik navdušenec velikih mest in velikih hord turistov (ponavadi poslikam kar mi je všeč in odbrzim avanturam naprej), me zanima, kaj bi mi vi Alterjevci še priporčali.

Tko na kratko zaenkrat.

LpTuši
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ma Dubaj mene ni ravno nekaj navdušil. Zame osebno je 3 dni več kot dovolj. Sicer ok, saj ne boš ravno vsega raziskal ampak jaz osebno sem imel 3 dni vrh glave. Vročina neznosna, neznoseni beton in mnogo nebotičnikov. Kalifo je sicer res fascinantno videti v živo. Pa ob Kalifi imaš to največje nakupovalno središče, kjer je v notrajnosti še največji akvarij oz. navečji akvarijski tunel na svetu, kar je tudi zanimivo videti. 15 minut stran imaš drugo nakupovalno središče znotraj katerega imaš še smučišče in greš lahko tudi sankat. do plaže sploh nismo hoteli iti ker je bila vročina za tamalo (2 leti staro) enostavno prehuda.
Skratka vem, da smo marsikaj izpustili in da je še mnogo za videti ampak kaj pa vem no, tudi meni ni do takih "umetnih" vele mest, tako da sem bil prej razočaran kot pa presenečen. Edino res Kalifa ti vzame sapo
cheer.gif
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Da mal obudim temo
smile-1.gif
A se splaca uzeti kaksno vodeno turo po mestu ali da sam lutas,..na zalost bom imel samo 1 dan za oglede,..

Pa kaj v tem 1 dnevu pogledat, poleg Kalife
smile-1.gif
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Da mal obudim temo
smile-1.gif
A se splaca uzeti kaksno vodeno turo po mestu ali da sam lutas,..na zalost bom imel samo 1 dan za oglede,..

Pa kaj v tem 1 dnevu pogledat, poleg Kalife
smile-1.gif

mas tisti hop on=hop off doubledecker bus in se ti za tisti en dan kar splaca to vzet, bos v najkrajsem casu lahko veliko videl
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.393
4.387
113
49
Na sončni strani ALP
Mi smo šli z đipi po puščavi, si ogledali sončni zahod na vrhu sipin in potem na večerjo pri beduinih v puščavi ter predstava trebušne plesalke. Zanimiva pustolovščina.