Nuvi 1300 Prikazuje LA in JCV

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
SYSTEM SOFTWARE MISSING ponavadi napiše,če pozabiš odstranit originalen gupdate.gcd.
Prenese si naj EU Firmware za 2x5W in ga da zraven updater programa namesto SG/MY.
Nuvi izklopi,in ga poveže na pc in takoj da prst v levi kot in tam drži.
Odpre updater,nastavi na usb in flasha.
Če mu napiše da ni novega updata za njegovo napravo in mu ne pusti flashat naj samo spremeni številko .rgn iz 082701000710.rgn v 110901000710.rgn oziroma ,če je vzel tazadnji update spremeni 082701000310.rgn v 110901000310.rgn
pa mu nazaj naloži originalen firmware.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za vse,ki se boste odločali predelat svoje nuvije 2x5w je TUKAJ forum za S2 in S3 in S4 verzijo matične plošče,kako se flasha.Dobro je da prej prečitate preden se odločite za flashanje.

V teh postih sem še našel,katere funkcije delujejo glede na državo,ki jo izbereš.post je pod sliko od inventory page.
 
Nazadnje urejeno:

z3ko

Zelenc'
30. dec 2010
12
0
1
Naložil sem nazaj 7.1 fw, vendar mi še vedno kaže napako pri splash screen. Kaka ideja kako to popraviti?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tukaj imaš za SPLASH screen.
Javi,rezultat kaj ti piše zraven splash v inventory page

p.s. Kot vedno to delate na lastno odgovornost.Če boš še vedno imel error bom ti probal naredit še enega.

To je rezervni splash screen,uporabite ga samo če zgornji ne bi delal.
 
Nazadnje urejeno:

z3ko

Zelenc'
30. dec 2010
12
0
1
Rezervni dela normalno, samo ima grabljice v logotipu, ne javlja pa več nobenega faila. Je pa še ena napaka, sedaj mi ne kaže več omejitve hitrosti kot mi jo je kazalo pred zamenjavo. Kaj se da storiti, da bo spet normalno delovalo tako kot je prej in mi bo kazalo omejitve...
 
Nazadnje urejeno:

z3ko

Zelenc'
30. dec 2010
12
0
1
Hvala za odgovor, sprobal sem tudi to varianto, vendar omejitev ne kaže. Primerjal sem z identično napravo in ugotovil, da je tu splash screen oznaka D0825-64 (4.3 splash screen LA. JVC+) pri originalnem pa je oznaka D0825-14(nuvi wide). To je edina razlika, ki sem jo opazil med tema dvema napravama, na eni kaže omejitve hitrosti, na drugi pa ne. Pred flashanjem je to delalo na obeh in tudi na tej na kateri sedaj ne dela je delovalo, četudi je v SM pisalo splash faild. Je pa s tem novim splash screenom v SM vse ok, razen te razlike v verziji in pa to, da je drugi logo naluknjan (pošprican). Kaj naj sedaj naredim?
hvala, T.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem ugotovil,da če na nuviju 1300 spremeniš splash številko na 1340-30 potem imaš samo prikaz omejitve hitrosti in nimaš več jcv.
Kitajski logo ima številko splash 1340-65 in prikazuje omejitev hitrosti ,pravi vozni pas in jcv.
Potem takem so vsi Logoti za serijo 13xx in 14xx enaki samo zadnji dve številki sta tisti,ki omogočata ali onemogočata določene funkcije.
Originalen splash za nuvija je 1340-00 in takrat imaš dejansko iste funkcije kot si jih imel,ko si ga kupil.
Fantje dajte no pošljite mi številke Splash od 1350 in 1390,in od vseh 14xx da vidimo kaj bomo vse omogočli oziroma onemogočli,da nebom rabil na blef številk probavat.
Nekje sem zasledil da ta splash screen deluje tudi na nuvijih serije 7xx mislim da je uporabnik teddy zamenjal z njim logo.
Potem takem se da naredit da tudi 7xx serija prikazuje jcv.
Tisti ki imate nuvija serije 7xx in vam ne prikazuje jcv pošljite splash stevilko in tudi tisti ki vam prikazuje jcv na seriji 7xx pošljite številko,da zrihtamo jcv
wink-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@alfist555
Okrog 8 sekund držiš prst na ikoni za baterijo,da prideš v servisni meni,na drugi strani imaš gumb start test stisneš in počakaš,da imaš gumb More obarvan belo.Stisneš na njega in boš videl splash številko.

p.s.
A ima kdo nuvija serije 2,ki mu prikazuje pravi vozni pas (Lane assist) in bi lahko napisal številko splash?
Nuvi 13 in 14xx Originalna splash številka za evropsko regijo,ki prikazuje LA,JCV in Speed Limit je D1340-50 nuvi narrow+wide,TTS,TRF,LA,JCV.

 
Nazadnje urejeno:

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Popotnik jaz sem zamenjal sliko na 1200-ki. Na 765 pa še nisem probaval. Se bom še s tem mal poigral. Me pa zanima, če shranim original file in kasneje naložim nazaj, a pride potem nazaj na originalne zadeve al je treba še kej poštimat? Po moji logiki bi mogl bit potem nazaj na original. Sprašujem zato, ker če se kdaj kaj zašuštra, da lahko prideš nazaj na original.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Teddy
Zaenkrat se še ne igraj z 765,dokler mi ne uspe pogruntat,kateri zadnji dve številki povrneta vse funkcije.
Recimo na 1300 ko daš na privzete številke je isto ko je bilo prej (se pravi ne prikazuje nič)
Tebi na 765 originalna številka prikazuje vse,ampak vprašanje,če jo spremeniš v kaj drugega,če ti potem ko daš nazaj zopet kaže vse.
Ta številka bi prej pomagal lastnikom 760,ki jim ne prikazuje nič,ti nimajo kaj za zgubit.
Ampak ne pozabite,da delate vse na lastno odgovornost.
Tudi sam ne vem kaj se bo zgodilo ko probavam.
Vem pa da karkoli storiš nuvija ne moreš zbrikat,tako da ne bi več delal.
Obstaja še en skrit meni za katerega pa razen serviserjev malo ljudi ve kako se pride v njega.

Prst držiš v levem zgornjem kotu zaslona
Z drugo roko vklopiš nuvija in prst še vedno držiš na ekranu.
Po nekje 10 sekundah priklopiš nuvija na pc prst še vedno držiš na zaslonu.
Po nekje 1 minuti zagledaš na ekranu zeleno črto takrat lahko spustiš prst iz zaslona
V nuvija daš GUPDATE.gcd in ga odklopiš iz pc
Po ponovnem zagonu se ti naloži in ponovno vklopi.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Evo moj nuvi 760 ima sledeci splash screen:
D0825-00 2.00 nuvi-wide Splash Screen Fail
Zakaj mi na koncu napise Fail nimam pojma.

LP