Nuvi 1300 Prikazuje LA in JCV

I

Izbrisan uporabnik #488

Opisano je isto kot če predelaš v 465, v obeh primerih flešaš...
 

scania

Pripravnik
27. jan 2008
350
5
18
ACTROS 1851
jst mislim da se jim na geosetu kr meša, ko prebirajo alter, saj je Alter bolj brihten kot geosetovci. Le da oni imajo napravo in jo zamenjajo ko crkne k jo popravt tko neznajo! Je pa vsaj nekaj!
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Citat:
Uporabnik scania pravi:
jst mislim da se jim na geosetu kr meša, ko prebirajo alter, saj je Alter bolj brihten kot geosetovci. Le da oni imajo napravo in jo zamenjajo ko crkne k jo popravt tko neznajo! Je pa vsaj nekaj!

Alter dela Geosetu veliko uslugo. 80 do 90% vseh naparv, ki jih uporabniki "popravljajo" po Alterjevem navodilu popravi (vrne v normalno delujoče stanje) Geoset.
 

muk

Zelenc'
15. jun 2008
26
0
1
Jodlar mislim, da se motiš. Če delaš po navodilih Alterja ti garmin dela kot mina in brez problemov.
Geoset pa mojega garmina nebo več videl saj so mi pred dobrim letom hoteli zaradi pokvarjenega zvočnika zamenjati z novim,
cena je saj veste kakšna. Zvočnik pa sem dobil za 1,17€ v drugi trgovini.
Sicer pa to ne spada več v to temo.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Dobr bi blo še zvedt, če je to sam za 2x5 serijo ali bi delal tud na 2x0 oziroma za vse 2xx serije.
Sorry sem gledal prejšno stran, tko de je pršlo do preskoka.
bonk.gif
To se nananša na posodobitve nuvijev 2x5 serije.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Ok, tole sem na hitro našel, ampak očitno JCV dela tudi na modelu 255w.
http://mytechnews.info/b/2009/04/junction-view-feature-in-garmin-nuvi-devices.html

Z RGN tool 0.60 so zadeve lažje,to kar si ti našel je že staro.Ničesar ne rabiš več brisat ampak samo zvok in text skopiraš v svojo obstoječo mapo,vzameš boot.bin od tvojega modela fw_all.bin in resource.bin pa vzameš od SG/MY verzije prepišeš HWID in SWID od sg/MY z svojim narediš .rgn datoteko in flashas in to je to.
Navodila na linku so pa že zastarela.
Tako da vsi ki se boste spustili v to naj vas ne bo strah nič nimate za zafrknit.
Sem vam pa na voljo za bolj podrobna navodila,če vas bo zanimalo.
 

Teddy

Pripravnik
10. jun 2008
568
0
16
Ljubljana
Se pravi za 2x5 serijo deluje, dočim za 2x0 pa ne. Verjetn je pa tud procesor za slednje že preveč počasen.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Citat:
Uporabnik NAVI_boy pravi:
Ok, tole sem na hitro našel, ampak očitno JCV dela tudi na modelu 255w.
http://mytechnews.info/b/2009/04/junction-view-feature-in-garmin-nuvi-devices.html

Z RGN tool 0.60 so zadeve lažje,to kar si ti našel je že staro.Ničesar ne rabiš več brisat ampak samo zvok in text skopiraš v svojo obstoječo mapo,vzameš boot.bin od tvojega modela fw_all.bin in resource.bin pa vzameš od SG/MY verzije prepišeš HWID in SWID od sg/MY z svojim narediš .rgn datoteko in flashas in to je to.
Navodila na linku so pa že zastarela.
Tako da vsi ki se boste spustili v to naj vas ne bo strah nič nimate za zafrknit.
Sem vam pa na voljo za bolj podrobna navodila,če vas bo zanimalo.

Stari, tole si tak skupaj napisal, da ne vem kje je rep in kje glava
10.gif


Daj tele besede spravi v razumljiv vodič, kot si naredil za serijo 13xx.
nahrung002.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Navodilo za spremenit 2x5w EU v 2x5w SG/MY z JCV.

1.) Preneseš Firmware 7.10 EU

2.) Preneseš SG/MY Firmware 3.00

3.)Preneseš RGN Tool

4.) Razpakiraj SG/MY v novo mapo z winzip ali winrar programom.

5.) Odpreš mapo nuvi2x5W_SG in v njej vsebino mape Text kopiraj in prilepi v svojo mapo na nuviju (Če ti napiše da na tvojem nuviju že obstaja ta datoteka jo ne prepiši ampak klikni ne)

6.) Isto naredi z mapo Voice

7.) Z rgn tool odpri EU Firmware in zraven boot.bin stisni na save in shrani na namizje.

8.) Sedaj z rgn tool odpri gupdate.gcd v mapi od SG/MY in zraven boot.bin klikni na load in pokaži na boot.bin,ki si ga prej shranil.

9.) Zapiši si številko HWID 827 in SW Version 710

10.) Pod overrides obkljukaj oba polja in vpiši številke,ki si si jih prej zapisal.

11.) Klikni na save to .rgn in shrani v 082701000710.rgn

12.) Vklopi nuvija drži prst na ikoni baterije da prideš v servisni menu

13.)Priklopi nuvija na pc in zaženi Updater

14.) Posodobitev 082701000710.rgn mora bit v isti mapi kot updater

15.)Ko updater konča imaš delujoč jcv

Za vse tiste,ki vam je vodič nerazumljiv ali predolg imate že narejen update
 

z3ko

Zelenc'
30. dec 2010
12
0
1
@POPOTNIK
Naredil sem vse za prikaz JCV na 205W in vse je šlo skozi, sedaj pa mi nikakor ne uspe videti JCV. V mapi Garmin na kartici, kjer imam naloženo tudi mapo CNE 2011.30, sem naredil mapo JCV in vanjo dal D2504020A.JCV, vendar nič. Moram morda še kje vklopiti ta JCV. Tudi ko grem v simulacijo poti za npr. GRAZ mi ne dela.
Poleg tega pa mi sedaj ne dela več slovenski VOICE in ga niti z update ne dobim več, TEXT dela normalno.
KAJ DELAM NAROBE.
frown-1.gif


Najlepša hvala.
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@z3ko

Slovenski zvok moraš imet v mapi,razen če si prepisal celo mapo namesto,da bi dal not samo malajski zvok.
Napravo resetiraj in potem ti more delovat.
Lahko pa greš v servisni meni na 3 stran in stisneš start chk počakaš da naredi do konca stisneš na more in moreš imet v inventory page napisano JCV.
Si probal dat v interni spomin v mapo Garmin/JCV/D2504020A.JCV

p.s. probaj naredit simulacijo do Dunaja
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za vse,ki bi radi šli nazaj na EU Firmware za 2x5W:

1.) Datoteko razpakirate in jo daste zraven updater-ja.

2.) Greste v servisni meni in priklopite napravo na Pc

3.) Zaženete updater in počakate,da konča.

4.) Ponovno zaženete nuvija in ste na originalnem firmware kot ste bili pred SG/MY flashanjem.
 

z3ko

Zelenc'
30. dec 2010
12
0
1
Hvala za odgovor,
situacija je sledeča, skopiral Garmin/JCV/D2504020A.JCV.....brez sprememb
naredil chk.....more siv in ko ga stisnem odpre inventory page, vendar je prazen
slo jezik sem pusti, vendar ga ne vidi, dodatno pognal update in dodal srpski jezik, slovenskega ni bilo na voljo, tudi ostale jezike, ki so bili prej naloženi ne vidi, torej je potrebno dobiti kje druge variante, ki bodo delovale.
Tudi po resetu je stanje enako.
Imaš morda še kako varianto kaj je šlo narobe. Če imaš mogoče SKYPE bi bilo lažje za komunicirat ( Tomaž Zajc oz. Tomo Zajc)

hvala, tomaž
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Se opravičujem za mojo napako.
1.) Greš v Servisni meni na 2 stran

2.) Pritisneš na Start Test in počakaš da iz stop Test skoči na Cir Chksums

3.) Sedaj se ti je tipka More obarvala belo.

4.)Stisneš na More in si v inventory page,kjer bi ti moralo pisat JCV
 

z3ko

Zelenc'
30. dec 2010
12
0
1
Sem tudi sam pogruntal, da mora biti nekako tako, vendar se JCV ne pokaže, pa sem ga probal že povsod kopirati, pa nič. Mi pa javi error pod Splash in pa pod 006D135900.gpi, karkoli že je to. Mogoče še kaka ideja predno obupam. Je pa moj JCV velik 539.118KB, upam, da je pravi.