Nuvi 1300 Prikazuje LA in JCV

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
živjo!

Mene pa zanima, kakšna mora bit prioriteta map na garminu (spomin na napravi), da vse dela, kot se šika... namreč osnovna mapa naj bi bila CNE 2011.40 (gmapbmap), nato pa npr. še AR 3.20 (gmapsupp), ter ATopo 2.31 (gmapsup2)... če prav razumem... da potem tut JCV deluje (v skriti datoteki System), kot je potrebno... ali mora bit gmapbmap osnovna prednaložena (AR 3.0 npr.)..
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
osnovna mapa gmapbmap v5 ki je zadnja cca 50 MB je čisto druga mapa od teh ki si napisal .CNENT 2011.40 je lahko gmapprom ali gmapsupp in tako tudi AR in AT .
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
gmapbmap je osnovna mapa sveta.....tist k če zemljevid odzumiraš na max pa greš npr. na australijo...pa ti kaže osnovne ceste!

Lahko jo pa ponucaš za kako 3jo mapo........recmo jaz sem karto grčije (drive hellas) ki je standalone mapa (oz nism tolk hackerja da bi jo pridružu kaki drugi mapi) preimenoval v gmapbmap in je delala....

Nevem pa kako je pol z iskanjem po CN2011....kolker se neki spomnim debat za nazaj....ma pol gmapprom neke težave z iskanjem ulic.....al se motim
sprasujem se.gif


EDIT: si je pa pametno narest varnostno kopijo celotnega nuvija preden se začneš igrat s temio stvarmi........just my advice
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Latest DEM (Digital Elevation Model) routable Basemap
Garmin Worldwide Autoroute DEM Basemap NR 5.00
The newer DEM basemaps use higer and better compression for the DEM layers
Če pa rabiš link od te verzije pa sporoči .
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Citat:
Uporabnik magic1ce pravi:
Mojstri samo eno vprašanje a je možen LA na nuviju 750
Ne, ker nobeden iz te serije tega ne podpira... pa žal so to stari modeli. Ne bi mel nič proti, če bi podpiral
cheer.gif
 

BogdanH

Pripravnik
14. mar 2011
47
0
6
Maribor
Pozdrav vsem,
Edini razlog za mojo prijavo v ta forum (za katerega do pred kratkim sploh nisem vedel, da obstaja) je, da se zahvalim popotnik-u za izjemno pripravljenost pomagati.
Pred nekaj dnevi sem kupil nuvi1350 in dokaj hitro pristal na GpsPassion forumu, kjer je opisana možnost JCV na 1350. Na kratko: tam je ogromno materiala na to temo, vendar sem na koncu obupal, saj mi ni bilo jasno kako naj posamezne programe uporabim (katere datoteke so potrebne za moj Nuvi, kje jih najdem, itd...).
In kaj najdem tukaj? Že pripravljeno datoteko za moj 1350 v5.10! Mislim, da mi je "posodobitev" uspelo naložiti (glede na Inventory stanje), vendar še ne vem, če tudi v praksi deluje (imam CNEU-2011.40 in D2152010A.JCV datoteko). Bom videl...

Mimogrede: v Windows7 x64 mi Updater.exe ni našel Nuvija na USB-ju (čeprav ga je npr. MapSource našel prez problema). Šele ko sem naložil Garmin USBdriver, sem lahko naložil "posodobitev".

Bogdan
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Dobrodošel med nami.
zmaga.gif

Na tem forumu boš našel veliko zanimivih stvari in vodičev za nuvija.
D2152010A.JCV je low resolution.D2504030A.JCV je pa high resolution jcv in dela kot urca in še lepši prikazuje križišča.Poglej na ZS
 

iKvalita

Pripravnik
23. jan 2011
51
0
6
Prosim za pomoč. Imam od kolega Nuvija 1390, ki sem ga posodobil na verzijo 5.10 in nato posodobil še z aktivacijo (par posotov višje) voznih pasov in photoreal (jcv).
Delal sem po navodilih, vendar mi sedaj naprava povsem mrtva kar se tiče zvoka in vodenja.
Probal sem že s servisnim menijem pod Audijo Test page, da bi videl če dobim od njega sploh kakšen zvok. Vendar nič...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Nuvi 1390 vse te funkcije že podpira,ne bi ti ga bilo potrebno flashat.
V servisnem meniju pod audio test premakni puščico gor oziroma spremeni napis no compatibile audio,pa ti mora delat zvok.V meniju pod orodja poglej kateri jezik imaš nastavljen za govor.Drži tipko za vklop 10 Sekund da narediš soft reset.če še ne bo delalo izklopi nuvija,daj prst v spodnji desni kot ekrana in drži,z drugo roko pa vklopi nuvija,prst še vedno držiš na ekranu dokler ti ne napiše če želiš izbrisat uporabniške nastavitve in stisneš,DA.
Lahko pa z webupdater-jem še enkrat naložiš verzijo 7.10.
 

BogdanH

Pripravnik
14. mar 2011
47
0
6
Maribor
Hej popotnik,

Hvala za ekspresno ZS -se pravkar pretaka
cheer.gif

Na kratko:
1. sta lahko v JCV mapi dve JCV datoteki? In če ja, kako Nuvi vé, katero naj uporabi?
2. ali je D2504030A uporabna samo za CN2011.40, oz. bo uporana tudi v novejših CN verzijah?

In sedaj še edino kar mi ne da mira v zvezi s "posodobitvijo" na mojem 1350... V Inventary mi med ostalim piše:
....
JCV D2152-01 2.00 Junction View (JCV) 280B2466
Splash D1340-50 2.00 nuvi narrow+wide,TTS,TRF,LA,JCV Fail <-----
...
-bo to delovalo?

Hvala za odgovor
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če boš imel dve jcv se bo zatikalo.
Bo delovalo.Lahko probaš tako,da greš pod orodja sistem in vključiš simulacijo.
Potem naredi ruto naprimer proti Kopru in ko se ti simulacija začne klikni na puščice v levem kotu za smer vožnje in na naslednjem oknu klikaj puščice gor ali dol dokler se ti napis prikaz križišč ne obarva belo in potem stisneš na prikaz križišč in boš videl sliko.
D2504030A je za cn 2011.40 z novo CN pride tudi nov JCV
 

iKvalita

Pripravnik
23. jan 2011
51
0
6
- če spremenim puščico navzgor v servisnem meniju se vedno ni niti piska od naprave
- za govor imam nastavljenega Ameriško angleščino, ki sem jo prenesl z web updaterjem
- soft reset ni pomagal
- hard reset z zbrisom uporabniških podatkov sem naredil vendar ne pomaga
- webupdater mi ponudi (ze prej) samo verzijo 5.10

Problem, je da ne dobim niti zvoka od tega, ko tipkam po zaslonu.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
stisni na zvočnik zraven ikone za meni in poglej da nimaš ki obkljukano nemo.Ko ti webupdater ponudi verzijo 5.10 stisni da želiš ponovno namestit isti firmware.Ko ga boš ponovno naložil in ko se nuvi vklopi idi na prosto da ti navigacija najde signal,da se ti posodobi verzija X-Loader-ja
 

iKvalita

Pripravnik
23. jan 2011
51
0
6
- obkljukano na nemo ni bilo (glasnost 100%)
- namestil sem še enkrat novi firmware (5.10)
- navigacija našla signal, vendar ni drugače kar se zvoka tiče
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Probaj tam na jeziku nastavit na privzete nastavitve in potem izberi kateri drugi jezik namesto angleškega,da boš videl če drugi delujejo.

Idi v skrito mapo .System v mapo Sqlite in izbriši mlg_history.db in ponovno zaženi nuvija in bi ti zvok moral delat.