Nuvi 1300 Prikazuje LA in JCV

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@marko1

Sam še nisem dobil 205 pod roke da bi probal,se je pa sedaj malo več ljudi opogumilo,da bo probalo,ko smo ugotovili,da z originalno številko splash dobiš vse funkcije nazaj,če ge slučajno kaj narobe.Pri seriji 2 moraš bit edino pozoren katero ploščo imaš (S2,S3,S4)
Če zvem kaj novega,javim.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
................
Potem z RGN tool združiš EU boot.bin + SG/MY fw_all.bin +SG/MY fw_resource.bin
Pri RGN tool obkljukaš HWID in SWID in vpišeš številke,ki jih ima tvoj originalen boot.bin
Vse skupaj shraniš v .rgn. in daš zraven updater programa. (obvezno moraš odstranit iz naprave gupdate.gcd)
...............
Kako je potrebno poimenovati *.rgn datoteko (Nuvi 760)? Z poljubnim imenom ne deluje.
Ali se *.rgn lahko poimenuje z istim imenom kot pri Nuvi 12xx ali 13xx ?
 

api

Pripravnik
6. avg 2008
39
0
6
Prebral sem sicer celotno temo, pa sem se malo zgubil. Popotnik - kako je z Nuvijem 255 - ali je sprememba izvedljiva in če je kako. Hvala za odgovor
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@steni
poglej v inventory page kakšno številko imaš pod boot BLK pa mi jo javi in katero verzijo firmware imaš gor

@api
Sam še nisem probal,ker ga še nisem dobil v roke,probavajo pa na enem drugem forumu.Ti bom javil rezultate.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik steni pravi:
@popotnik: boot BLK = B0754-00 4.90
firmware = 4.90

Steni ce ti uspe flashat povej...jaz ne najdem pol datotek, ki jih popotnik opisuje v navodilih
redface-1.gif

Pa povej kaj sploh pridobis s flasanjem...da se ne bom cel dan matral za en mp3 player
bonk.gif


LP
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
A no...ce dobim tole "Lane assist (guides you to the proper lane for navigation):

yes (with junction view)" pol se mi ze splaca zajebavat in testirat.

Ne najdem nobene bin datoteke (Boot.bin, fw_all.bin in fw_resource.bin)..samo je pa res da se nisem trudil niti 5 minut. Trenutno nimam casa se s tem ubadat, ce pa mi kaj uspe sporocim situacijo.

popotnik hvala..sem ti dodeliv zvezdice
LP
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Tudi mene zanima sicer mogoče banalen ta korak flešanja 760-ke ...

Namreč RGM file sem si naredil in ga dal zraven Wbupdaterja kot je to naredil Steni in imam isti rezultat ...

Update mi namreč potegne z neta in ne z računalnika ...

GPUPDATE.GCD sem pobrisal oz. odstranil s 760 ...
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Sem že enkrat predlagal, da se objavlja samo pripravljene datoteke, drugač je preveč zmede.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Naviboy

Nimajo vsi iste boot BLK številke in je malo težko naredit skupaj že v naprej.
Skupaj naredim tistega,ki sem ga sam probal in deluje.
Steni je včeraj probaval pa mu ni uspelo zagnat SG firmware,ker očitno nekaj manjka.
In kolikor sem zasledil na drugih forumih,je to kriv Voice in Text,ki ga je potrebno preimenovat ali pa vsebino obeh map skopirat in prilepit na Trdi disk računalnika za backup.
Najboljše je Originalni mapi Text in Voice preimenovat v Text 1 in Voice 1 in ustvarit novi prazni mapi Text in Voice in šele nato flashat.
Ter potem ko je naložen SG posodobit Voice in Text preko webupdater-ja.
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
OK! Updater sem si potegnil dol ...

Zagnal ... Pa mi javi: There are no USB devices available

Nuvi priklopljen na USB kabel s slikico PC-ja ...

Moj OS je Win7 64Bit Enterprize (vse pravice admina)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Da prideš v preboot moraš nuvija izklopit iz računalnika in izklopit nuvija.
Potem zakleneš ekran.

Daš prst v sredino ekrana in ga držiš.

Z drugo roko vklopiš usb prst pa še vedno držiš na ekranu in updater ti ga zazna

Klikneš na OK in začne se flashanje.

Prst držiš na ekranu tako dolgo dokler ne napiše LOADER ali pa LOADING potem ga lahko spustiš.

Če ti pa updater vseeno ne bi hotel prepoznat nuvija pa si naloži usb gonilnike iz te strani
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
OK! Uspel mi ga je updatat ...

Mam pa problem 2 ... Zdej mi ga Webupdater ne zazna in nimam nobenih map na njemu čeprav jih imam ...

Nuvi se mi sedaj sploh ne poveže s PC-jem ...