EVJ KABELSKI TV

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Na T2 nič ne kocka in slika je lepša kot pri EVJ prek DVB-C vgrajenega v isti TV (Philips 7404). Na TV-ju mi je vedno kazalo da je signal oziroma kvaliteta signala na nekje okoli 75% (pisalo je kvaliteta: Dobra).
Kockalo je občasno in to predvsem na slo HD in reality tv. Na analognem signalu je pa bila slika slaba z veliko šuma (malo je odvisno od TV, vendar tudi na navadni CRT ni bila slika v pravem pomenu besede).
Internet je bil od T2, EVJ sem pa imel od vselitve v stanovanje leta 2006 (ostal od prejšnjega lastnika) tako, da nisem bil z ničemer vezan pri njih. Prekilcal pa sem ga kar prek e-maila, čez 2 dni je bila na kabelski že tema
smile-1.gif

Rečeno je bilo, če odjavim do 5. v mesecu, da ne bom dobil položnice za tekoči mesec. Novembra bom vidu, če to drži.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Zakaj? Sej lahko prekinem ce mi ne porihtajo zadeve. Ce mi bo tus kaj zaracunal bom racun poslal na evj. Pritozil se bom na urad za varstvo potrosnikov ce bo treba. Vse bom naredil da dosezem kar je pravicno.

Saj ti placujes racun kot paket (trojcek) ali ne? Tebi poslje racun EVJ... koga pa imajo oni izbranega kot ponudnika interneta, pa tebe niti ne briga... Tebi izstavlja racun EVJ .... s katerimi si tudi podpisal pogodbo.

Jaz sem pred casom spraseval, ce lahko vzamem trojcek in da je internet na enem racun (placuje podjetje), TV in telefon pa na drugem (placujem sam)... pa se ni dalo... ker je to kot paketna ponudba...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Imel sem 10/1net+ip tel. Televizja je bila prek kabelske EVJ, katera je občasno kockala ( tv - PHILIPS 7404H)
Navadni telefonski od tel.vtičnice razvlečen po tleh (pod preprogo,toplim podom---pač je tenek in se ga zavleče povsod) po celotnem stanovanju do modema in PSTN vmesnika, kateri se je prej nahajal na čisto drugemu koncu fleta.
Torej tel. kabel je tudi v redu deloval? Na njemu si imel samo internet? Je kaj prekinjalo?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
jest: račune bom prejemal ločeno:
- en račun od tušmobila (zaradi interneta)
- drugi pa za evj (kabelska tv 14 eurov pa neki)

pogodbo sem sklenil z tušmobilom (bivši tuštelekom) in se pri njih vezal za 24 mesecev, čeprav sem ravno kar izvedel, da je ta modem CISCO, ki so mi ga dali last evj. in zaradi modema sem se vezal.

ni mi pa sploh logično, da je modem od evj in da sem se pri tušmobilu vezal za 24 mesecev
bonk.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
občasno tako net kot tel, ampak daleč od tega da bi bilo moteče oz. nevzdržno.
lahko je bil tudi kakšen manjši izpad pri t2, nisem nikoli preverjal.
povod za menjavo kablov je bila ip tv.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Kako imaš lahko ločene račune trojčka pri EVJ .Pri ženi doma v vašah imamo trojčka na kabelski 43 euro in je skupen račun od EVJ
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Kolikor jaz vem pošilja položnice Tusmobil na kateri je tudi postavka EVJ TV
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
QAM256 je modulacija, ki jo bojda uporablja EVJ na kabelski v Medvodah. QAM64 je modulacija, ki jo bojda uporablja Telemach na kabelski v Ljubljani. Kot lahko razberes ze iz imena, prva kodira 8x vec simbolov v istem prostoru, torej je (poleg visje ucinkovitosti, kar je plus) tudi bolj obcutljiva na motnje (kar je minus).

Nivo signala ni nikakrsna garancija, da do tebe pride kavaliteten signal. Jaz tvojega TVja ne poznam in ne vem kaj pomenijo tisti procenti, ki jih ti vidis, a ce gre za RSSI, potem je podatek prakticno neuporaben. Ce bi slo za kvaliteto signala (kakorkoli pac ovrednoteno), bi bil smiseln (vec bi bilo boljse in 100% bi bilo potrebno za delovanje brez vsakrsne kocke - pri tebi zelo ocitno to ni to, ce se vidi lepo pri 72%). Da si bos lazje predstavljal kaj to pomeni: ce se midva pogovarjava po telefonu, je lahko recimo v povprecju 20% signala povsem izgubljenega, pa bos verjetno razumel kaj ti govorim. Ce po drugi strani pridejo motnje v signal, ki mene preglasijo, lahko ti dobis 100% "signala" (z motnjami), a ne bos nic razumel, ker bos slisal samo motnje.

Kaj je lahko pri tebi narobe ?

1: Lahko pride do tebe zanic signal, za kar je kriv ali ponudnik ali pa tvoja infrastruktura v stanovanju (vkljucno z viri motenj). Ce je temu tako, potem bo zanic slika tudi na kaksnem drugem TVju, saj je problem v signalu in ne TVju (= "po totalno razsuti cesti se tudi z Mercedezom ne bos nic bolje peljal kot s Fiatom"). Ti pravis, da je z drugim TVjem slika super, torej to ni to.

2: Lahko pride do tebe OK signal, a ima TV tezave z njim (torej ima kaksen defekt oziroma je slabo nacrtovan). Da bi vedel ali je kriv TV ali ne, potrebujes preverjeno dober izvor slike na signalu iste vrste. To ti ponuja tvoj sokrajan. Ce njegov TV dela OK pri enako modularinem signalu, tvoj pa ne, je jasno napaka v TV. Ce njegov TV deluje dobro pri njem, tvoj pa tudi deluje dobro pri njem, potem imas ti tak TV, ki je obcutljiv na (zaenkrat neidentificiran) dejavnik v tvojem okolju, ki povzroci dovolj motenj, da ne dela v redu. Ta izvor bos moral njati in ga odstraniti, ce se pokaze, da mora nekje biti. Zares si vzemi cas in preveri kako je s tem namesto vsega pisanja po forumu, ker bos edino tako zanesljivo videl kje je problem.

Tezavi v tvojem dosedanjem preizkusanju sta dve:

1: Lahko da je TV od EVJ delal dobro zato, ker morda vendarle ni bil v identicni situaciji kot tvoj in ni bil izpostavljen enakemu viru motenj ()ce kaksen tak vir sploh obstaja). Jaz namrec tezko verjamem, da si tvoj TV fizicno odstranil in je na njegovo mesto prisel TV enakih dimenzij, z enakim oklopom znotraj skatle, montiran v enaki poziciji, s kabli speljanimi tocno enako, itd. Najbrz ni bilo cisto tako, ampak je tisti tehnik preizkusal tam, kjer je pac bil prostor, ker trako pac pac "bolj prakticno" ...

2: Tvoj TV je s signalom od Telemacha sicer deloval OK, a to je tako, kot ce bi ti meni povedal, da tvoj avto (bencinar) sicer deluje s Petrolovim 95-oktanskim bencinom cisto OK, ko si pa vanj vlil od umrlega dedka zalogo neznanega goriva (mazuta), je pa nehal delati. Indikacija, da deluje nekaj, se ne pomeni da deluje tudi nekaj drugega, v tem primeru gre pac za bistveno bolj obcutljivo demodulacijsko tehniko in je vendarle mozno (ceprav se zdi dokaj neverjetno), da bi TV bil toliko defekten, da eno obvlada dobro, drugega pa pac ne.

Zares preizkusi tvoj TV na drugi lokaciji, kjer je dobavljen enak signal (EVJ digitalna kabelska, isto modulacija QAM256). Rekel si vikend, evo, jutri je vikend, torej porocaj, ko bo to opravljeno
smile-1.gif
Upam, da bos uredil, tole je res bizarna situacija, ampak vsaka taka situacija ima nekje tehnicen vzrok in to se da vse popraviti.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Sylver je eden izmed mnogih, ki ima take probleme. Zato mirno lahko rečem, da problema verjetno nikoli ne bo čisto rešil.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Tisti tehnik, ki je bil nazadnje v sredo pri meni je imel tisto svojo majhno tv, ki jo nosi v nahrbtniku in ima zelo majhen črno beli ekran (še moj mobitel mislim, da ima večji ekran). In je prikopil moj kabel na to njegovo tv in za par sekund gledal slo 1 na digitalnih kanalih (jaz sicer nisem gledal, ker je to tako majhno, da je samo za ene oči
smile-1.gif
in mi je povedal, da s signalom ni nič narobe.

To je vse, kar se tiče druge televzije pri meni doma. Nikamor ni postavljal to njegovo tv ampak jo je imel v rokaz na mizi. Moja tv je ostala tam, kjer je ves čas.

Ja se strinjam, da zna biti problem tudi v temu, da neka določena zadeva moti kvaliteto signala oziroma jo zmanjšuje pri meni doma, vendar je zanimivo predvsem to, da mi do sedaj noben od EVJ tega ni pove, niti svetoval, niti omenil...nič. Če bi oni bili seznanjeni s tabo problematiko bi sigutno bili podkovani v znanju glede tega in bi lahko takoj pomislili in mi rekli: GLEJ, TI IMAŠ PAČ VARČNE ŽARNICE DOMA MIMO KATERIH POTEKA NAŠ KABEL IN OBSTAJA MOŽNOST, DA SE ZARADI TEH ŽARNIH IZGUBLJA KVALITETA SIGNALA (recimo).

Ampak ker mi tega nihče ne omeni, se bom tudi jaz delal francoza in zahteval od njih, da naj ugotovijo izvor napake. Sploh ni nujno, da so krive žarnice (in tudi dvomim, da so ker se slika kocka ali so prižgane žarnice ali ugasnene).

V ponedeljek pridejo do mene ponovno njihovi tehniki popoldan in bodo začeti napako iskati drugje in ne samo pri kablu, kateri gre v moj tv (to bi lahko sicer že prej naredili ampak ok).

Res je, da imam priliko nest tv do soseda, vendar jo moram spet spakirat in to zame ni enostavno (tv je namreč kar velika in težka zame 40" torej 107cm, sam tudi nisem fizično sposoben tega nosit okoli in okoli ker mi pač to moje zdravje ne dopušča in sem že zadnjič mogu soseda prosit, če mi pomaga tv v avto naložit ....). ampak ne mislim več nosit nikamor ta tv, ker ga bom samo zjebal če ga bom po avtu vozil non stop. Tv ni narejen za to, da se ga non stop odpakira, zapakira, razstavi, ponovno zapakira, pelje nekam, ponovno odpakira...sestavi...mene take stvari zelo motijo in tega ne bom naredil.

Sicer pa zakaj bi se jaz tukaj neki pretrgal in nesu sem, nesu tja nesu onemu tv....(čeprav sem že ugotovil in imam potrdilo, da je tv v delujočem stanju v vseh pomenih), ko pa pri EVJ delajo po liniji najmanjšega odpora? Najbolj enostavno je reči: TV JE KRIV! MI NIMAMO NIČ TUKAJ!

A res? Ja kako to, da pri telemachu dela? In bi tudi pri vas delala brez problemov, če bi ugotovili vzrok napake pri napeljavi, ali kjer koli pač je napaka...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Po cem pa sklepas da ti on ni pokazal analognega programa ? Saj ne recem, morda obstajajo taki majhni TVji z DVB-C tunerjem, se bolj verjetno se mi pa zdi, da gre za tak TV, kot so bili vcasih za monterje kabelske in tisti so predvajali analogne programe.

Ce imas voljo voziti TV na servis, potem jo bos menda tudi do sokrajana. Ce ne, pa pac zivi s slabo sliko ali pa brez kabelske
smile-1.gif
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Radirko bo imel kar prav. Tisti sprejemnik od tehnika prikazuje analogno sliko in ne digitalne.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
A si imel kakšne stroške ko so ti potegnili kabel do stanovanja?
 
Nazadnje urejeno: