EVJ KABELSKI TV

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Meni je pri EVJ občasno kockala SLO HD. Zone Reality je pa kockal nenormalno tako, da zadnje čase sploh ni bil gledljiv.

V ponedeljek sem odjavil EVJ in pri T-2 vzel še televizijo prek bakra (tel in net sem že imel pri t-2). Nikjer nič ne kocka, edina slabost je ta, da prek bakra ne morem gledat HD, ampak pri 4,5m razdalje na 42" se mi itak zdi kot da gledam HD vsebine, ker je slika resnično lepa
grin1.gif
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
kje pa se nahajaš točno? so to digitalni kanali?

litija, oboje.

@predator, jst tud zdej študiram da bi skenslu ta EVJ in nabavu T-2. Kolk si pa ti stran od centrale? Kater konc Litije si ti?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
jst sm EVJ skenslal prejšni mesec, ker sem na vse TVje naštimal satelitsko.
Pri drugi bajti pa imamo T2 TV, ki dela brezhibno, čeprav je notranja napeljava zjebana.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
a si pri evj imel samo tv? ali tudi internet (preko tuštelekoma)?

ker jaz če se odločim, da bi prekinil evj avtomatično dobim pogodbeno kazen od tuštelekoma, ker prekinjam vezavo. da bi pa pustil tuštelekom internet in prekinil samo evj tv pa žal ne gre...

sicer pa je pri meni tako, da niti nimam možnosti priklopa t2, ker nimam urejene povezave od mojega stanovanja (na vrhu bloka) do omarice (spodaj v kleti bloka) in mi zaradi tega telekom slovenije ne more priklipit PSTN priključka, da bi potem prenesel na T2 vse skupi ali pa na Amis recimo....v Medvodah imamo samo te možnosti (torej kabel od evj, t2 in amis). telemacha žal še ni.

ali bi za total tv potreboval dovoljenja sosedov v bloku? sicer živimo čisto na vrhu bloka in bi si ta sprejemnik od total tvja dali kr na streho sami, ampak me vseeno zanima, če bi lahko imel kakšne težave zaradi tega? pa imajo pri total tv tudi digitalne kanale?

meni je res žal, ampak ta slika pri evj kockasta pri digitalnih kanalih ni gledljiva sploh, živčen postanem samo ko preklopim na slo1 hd ali pop tv....sedaj po novem doma sploh ne gledamo hd kanalov ampak samo analogne...kar je pa KR NEKY! in smo brezveze kupli tako boljšo TV, katera bi naj ponujala lepo sliko. praktično tvja ne moreš izkoristit kar ti ponuja, še slabše - živcira te ko vidiš tiste kocke na ekranu.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
kako bi vi inštalirali anteno mi sicer ni jasno, verjetno bolj težko (85cm antena). TotalTV ima lastni sprejemnik (tudi HD varjanta) in gre seveda za digitalne kanale.

Jst mislim, da maš ti problem, ker je napeljava po bloku problmatična. Verjetno se signal mal degradira ko pride do tebe, ki si na vrhu. Pa je lahko še tako močan, očitno je preslabe kakovosti. No, sej boš videl, mogoče je pa TV kriv.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
ker jaz če se odločim, da bi prekinil evj avtomatično dobim pogodbeno kazen od tuštelekoma, ker prekinjam vezavo. da bi pa pustil tuštelekom internet in prekinil samo evj tv pa žal ne gre...
Če nasprotna stran ne izpolnjuje pogodbo, potem ne moreš ti dobiti kazen.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Imaš v pogodbi neko postavko, da če stvar ne dela oziroma dela samo v omejenem obsegu se za ta čas nedelovanja ne plačuje. Samo nevem če se to nanaša samo na tuštelekom ali tudi na evj oziroma televizijo.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Če nasprotna stran ne izpolnjuje pogodbo, potem ne moreš ti dobiti kazen.

[/QUOTE]

EVJ ima čez televizijo. Tuštelekom pa internet in telefonijo. Kazen bo plačal za tuštelekom, ki nima veze s kockanjem Tvja.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
TV ma podpisano z EVJ
Internet pa z TušTelekom, ki ima čez kabelski internet pri EVJ. EVJ sam ne trži interneta, oni ponujajo samo kable, v tem primeru TušTelekomu.
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Potem zelo verjetno piše v pogodbi s Tušem, da ti v primeru prekinitve kabelske TV, izklopijo internet in zaračunajo stroške predčasne prekinitve. V primeru, da je zadaj neka vezava.

Če vezave ni ali če so pozabili na ta člen, lahko prekineš brez stroškov. Lahko pa preveriš koliko je teh stroškov, prekineš pogodbo in plačaš.

Se mi pa zdi čudno, da bi imel težave s signalom na TV, hkrati bi ti pa internet normalno deloval...

Seveda, če ti EVJ ne more zagotoviti ustrezne kvalitete, sem mnenja da bi moral imeti možnost prekinitve brez stroškov.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Je pa tudi vprasanje kako se bodo izgovarjali glede digitalne TV ali je testno ali ne ?!?


Lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik kroja pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Če nasprotna stran ne izpolnjuje pogodbo, potem ne moreš ti dobiti kazen.

EVJ ima čez televizijo. Tuštelekom pa internet in telefonijo. Kazen bo plačal za tuštelekom, ki nima veze s kockanjem Tvja.

[/QUOTE]

Ovca bo plačala, ja.

Če TV ni za uporabo, odstopiš od pogodbe.
Če je internet del te iste pogodbe, gre pač zraven (v prekinitev).
Če ni, pa gre neodvisno dalje.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Evo me:

Torej sedaj se bom malo bolje razpisal, tako da bo malo več jasno vse skupaj in vsem skupaj.

Torej pred 3 tedni smo si doma v Medvodah kupili novo TV Samsung, katera ima vgrajen DVB-C sprejemnik. Ker pa živimo v mansardnem stanovanju v Medvodah (v bloku) in ker nimamo telefonskega priključka od telekoma (pač to stanovanje očitno nikoli tega ni imelo) smo se morali odločit za kabelskega ponudnika. V Medvodah je to edino EVJ in ker nimamo niti interneta doma nam lahko EVJ ponudi trojčka in sicer:
- EVJ ELEKTROPROM KABELSKA TV (to je od EVJ)
- INTERNET 10/1 (to je tuštelekom)
- TELEFONIJA (to je tudi od Tuštelekoma)

Ponudba se nam je zdelo zelo zanimiva in smo se tudi za to odločili - torej evj trojček (43 eurov/mesec). Ker nismo imeli nobenih kablov v stanovannju so nam EVJ napeljali po bloku navzgor koksialni kabel (ta okrogli) in vse do naše omarice, ki so nam jo namontirali nad vhodnimi vrati v bloku. Iz te omarice pa so nam čez steno prevrtali in potegnili kabel (ta isti - koksialni okrogli) do dnevne sobe, kjer imamo TV. Ta kabel se razdeli na 2 dela:
- 1. gre v TV Samsung,
- 2. pa v modem cisco, ki je od tuštelekoma in iz katerega dobim internet signal ter telefonski priključek

EVJ ponuja večinoma analogne kanale, ima pa tudi kar nekaj digitalnih kanalov. Sama shema kanalov sicer ni primerljiva s sheno od T2, AMIS, SIOL....Slednji imajo bistveno več kanalov v ponudbi (anpak, ker nimamo telefonskega priključka od telekoma ne moremo imeti nitit siol, niti t2 in niti amis...).

Internet dela super mega fantastično (od tuštelekoma), linija je res 10/1, nobenih izpadov, vse zdravo. Medtem ko pa kanali na TV so zelo slabe kvalitete. Že sami analogni kanali so bolj "motni" in težko razločiš obraz od osebe. Ko pa recimo preklopim na digitalne kanale (slo 1, slo 2, pop tv, kanal a, bn music, dm sat...) pa se pojavljajo kocke, barve se razlivajo po ekranu, tudi zvok se prekinja...

Na to smo jih že več krat (v ted 3 tednih) tudi opozorili in 3x so prišli njihovi tehniki do nas, da bi preverili kaj je narobe:
- prvič naj bi odstranili šum, vendar ni pomagalo (kriva naj bi bila moja TV Samsung)
- drugič so prišli in popravljali neke frekvence? ali kaj jaz vem kaj.. (kriva naj bi bila moja tv)
- ko so tretjič prišli sem bil jaz doma (prej mene ni bilo, ker sem bil v službi) in so mi prišli ojačat signal, vendar spet ni pomagalo, ker "je kriva tv"

Po vseh teh preveritvah mi ni preostalo drugega, kot da verjamem, da je kriva moja TV SAMSUNG in se odločim klicat samsung servis DAST D.O.O. v Ljubljano, kjer dobim zelo prijaznega tehnika in mu obrazložil celotno zadevo in mu povem, da je očitno nekaj z mojm DVB-C sprejemnikom narobe. Tehnik mi pove, da dvomi, da je tv kriva in da ga lahko prinesem na servis in da ga bodo stestirali pred mano, ker tam imajo tudi kabelskega operaterja in bomo takoj videli, ali je tv kriva. Pred tem pa mi je svetoval, naj mi EVJ prinese očajevalec signala in naj še s tem poskusimo. V to sredo je prišel še en krat EVJ tehnik sam, prinesel ojačevalec in ojačal signal na 92 db (pri njemu je tako kazalo) medtem ko pa v mojem TV je pod signal information še vedno pisalo 68%, tako kot prej, ko ni dal ojačevalca. Signal je bil res ojačan, ker ko smo preklopili na analogne kanale so bile mreže na ekranu, kar bi naj pomenilo, da je preveč signala. Kljub temu, da je bilo "preveč" signala je slika na digitalnih kanalih bila kockasta (torej nobene spremembe).

Čisto sem znoru nad TVjem in sem že obupal, zato sem se danes vsedu v avto, nestu tv v ljubljano na sansung servis, obrazložil sem jim zadevo in so se fantje takoj lotili testiranja (pohvalno). Priklopili si v tv kabel (koksialni - isti kot ga imam doma od EVJ) s tem da imajo pri njih ponudnika telemach. Našli smo programe in preklopili na SLO1 hd. Kar 6 minut smo gledali vsi 4 v ekran in noben ni sploh opazil kakšne kockice ali zmazane slike ali prekinjanje zvoka.... slika je bila kristalno čista! Tako smo poskusili več digitalnih programov in noben ni imel nobene napakice (niti najmanjše!). Seveda smo testirali tudi analogne kanale in so bili ravno tako brez napak. Prosil sem jih, naj mi naredijo nek zapisnik in vanj zapišejo, da je bila tv na testu skoraj 30 minut in ni pokazala nobene napake - ta zapisnik so mi seveda z veseljem dali in svetovali, da ga pokažem svojemu ponudniku.

Torej TV NI KRIVA! Kar me pa zelo veseli, tako kot se že veselim tehnikov od EVJ v ponedeljek, ko bodo lepo prišli do mene (SPET) in poskušali popravi signal.

Mi je pa seriser povedal: NIMA VEZE, ČE TI EVJ OJAČA SIGNAL, MORAJO TI PONUDITI DOVOLJ KVALITETEN SIGNAL, IN NI DOVOLJ, DA TI SLABEGA OJAČAJO (po kmečko razloženo).

Torej EVJ mi "dovaža" nekvaliteten signal oz se kvaliteta signala zgublja in zaradi tega ni dovolj le to, da mi ojačajo signal pri TVju.

PIKA.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Mi je pa seriser povedal: NIMA VEZE, ČE TI EVJ OJAČA SIGNAL, MORAJO TI PONUDITI DOVOLJ KVALITETEN SIGNAL, IN NI DOVOLJ, DA TI SLABEGA OJAČAJO (po kmečko razloženo).

To sem ti ze par dni nazaj napisal.

Nisi omenil kaksne stevilke (nivo signala) ste videli na servisu, je bilo kaj vec kot 68% oz. kolikorkoli imas ti doma ?

Sicer primerjava na servisu ni povsem relevantna, ker (kolikor je meni znano) Telemach ne uporablja QAM256. TV bi lahko se vedno deloal narobe (bi imel tezave z demodulacija QAM256, ki jo uporablja EVJ), pa vi tega ne bi videli.

Ti si pred casom napisal, da se na TVju, ki ga je prinesel tehnik, vidi slika super (upam, da ste gledali digitalne kanale). Ce se slika vidi v redu, potem ne more biti tezava v dobavljenem signalu. Se vedno mislim, da je najboljse, da sprejmes sosedovo ponudbo in prikljucis svoj TV pri njem (isti ponudnik, druga lokacija). Ce bodo tam kvadratki, je kriv tvoj TV. Ce jih ne bo, je edino kar se preostane, da imas ti na tvoji lokaciji zraven tak izvor motenj, ki skoduje tvojemu TVju, ne pa tudi tistemu, s katerim je tehnik pri tebi preizkusal, in se vedno ne bo preostalo drugega kot da zamenjas TV za takega, ki je manj izbircen.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
itak da ni tv kriv, vsa ta tv roba dela brezhibno. evj naj ti zrihta, tisto njihovo prejšne testiranje ne pomeni nič. Če ti ne rešijo pa se začni ukvarjat da ti ne bodo res kakšnih penalov zaračunal, kot so ti pač rekli na tušu.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
radirko: nivo signala na servisu je bila 72. nobene napake ni bilo zaznane.

kaj pa je to QAM256?

sicer pa je tako, da mene boli k**** kaj ima evj in kaj telemach, a sedaj morem še primerno televizijo kupovat, da bom lahko gledal tv pri evj brez napak? jaz sem svojo stran pogodbe že izpolnil s tem, ko sem kupil tv, kateri ima vgrajen dvb-c sprejemnik, s katerim ni nič narobe in za tem stojim. tvja ne bom več nikamor nesel, ker sem ga komj zapakiral v škatlo in ponovno odpakiral in morem pazit, da mi na tla ne pade, morem vozit avto zelo prepočasi...skratka ne mislim se več s tem ukvarjat, dovolj sem naredil - še preveč.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zakaj? Sej lahko prekinem ce mi ne porihtajo zadeve. Ce mi bo tus kaj zaracunal bom racun poslal na evj. Pritozil se bom na urad za varstvo potrosnikov ce bo treba. Vse bom naredil da dosezem kar je pravicno.