EVJ KABELSKI TV

smucar

Zelenc'
5. okt 2010
2
0
1
V Smledniku ima stranka EVJ in dve digitalne tv eno LG drugo Samsung .Iz omarice gre kabel do delilnika kjer je vezana prva tv LG,drugi kabel pa gredo tv Samsung.Obe imata dovolj signala nad 68db.LG deluje brez problema, Samsung pa kocka na nekaterih programih (digitalnih) Torej je z signalom vse O.k
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Probaj drugi tv ali pa računalniško dvb-c kartico. Samo verjetno bo isto.

Bi jaz na tvojem mestu bolj verjel Samsungu , da je z njihove strani vse okey. Enemu ga nesi, ki ima telemach, da se sproba.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Zakaj? EVJ je vsaj prišel na teren pogledat stanje. Samsung pa ugotovil telepatsko?

Če drugo ne od stare mame staro CRT domov pripelji in probaj.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Zato ker imam jaz z evj tudi slabe izkušnje in vem da imajo tudi drugi probleme. SAmsung nima napake, tistih 5 minut ko so sprobal signal pa tudi ne pomeni kaj dosti. Jaz sem sprobal 2 tvja pa imam isto kockanje, seveda samo na nekaterih kanalih.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
naredil bom naslednje, kupil bom anteno, katero bom priklopil na tv in pogledal slo1 v digitalni obliki. če bo slika brez kock pomeni, da s tv ni nič narobe, a je tako?

če pa bo tv še vedno imel kocke z zunanjo anteno pri dig slo1 pa pomeni, da morem tv na servis nesti.

serviser mi je po telefonu povedal, da pozna tak primer in da ni napaka na tv, temveč v temu, ker ni dovolj signala. jutri bom ponovno poklical na samsung servis in povedal, da tzdu če ojačajo signal da je isto..

vpašanje, če bi imel t2 ali bi imel iste težave? kolikor vem t2 nima koksialnega kabla, ampak utp, katerega vtakneš v modem in nato prek hdmi v tv, ali bi imel iste težave, če bi bila tv kriva?

lp
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Lahko pa TV prineseš k meni (sem tudi iz Medvod, EVJ), pa skupaj eksperimentirava. Pri meni Philips PFL6605 dela brez težav, uro časa si pa tudi lahko vzamem.

EDIT: z anteno boš lahko ugotovil če ti DVB-T sprejemnik dela OK, o DVB-C sprejemniku pa še vedno ne boš ničesar izvedel.
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Nekaj moras razumeti: ce pride do hise zanic signal (prenizek SNR), potem ti nobeno ojacanje ne pomaga absolutno nic. Ce so mojstri od EVJja samo dodali en ojacevalnik, to se ne pomeni, da do tebe res pride dovolj kvaliteten signal, cetudi je njihov nivo izredno visok. Zakaj ne ? Ker ojacevalnik ojaca vse, kar dobi na vhodu (vkljucno z vsemi motnjami, ki pridejo ali preko vhoda ali pa kje drugje) in doda se nekaj svojih motenj oz. popacenj (distorzij).Ce so serviserji samo odstranili kaksen atenuator, potem je druga zgodba, saj potem ze po definiciji ne more biti motenj vec, ampak kvecjemu manj, ce je enako kvalitetno narejen spoj, kot je bil prej (ni pa nobene garancije, da jih je res manj kakor prej).

Sprejmi ponudbo zgoraj za preizkusanje, popokaj svoj TV in bos v pol ure videl kje si. Pol ure vama potem se ostane za kaksno pivce
nahrung002.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Radirko: jaz verjamem na to kar si napisal, vendar je tukaj še ena zadeva in sicer ta, da sem jaz totalni LAIK za te zadeve in mi lahko tehniki od EVJ trdijo, da do mene pride najboljši signal in jim bom verjel, ker se ne morem z njimi prerekt če se pa ne razumem v te zadeve in ne morem vedet, ali pride res dober signal ali ne....

Danes je tehnik od EVJ imel s seboj le tisto majhno TV, ki jo nosi v torbi in en ojačevalec. Najprej je moj kabel iz tvja priklopil na to svojo majhno črnobelo tv, ki jo nosi s sabo. Verjetno (nisem gledal) je preklopil na digitalne kanale in izbral slo1, kjer ni imel težav s kockami.... Potem je kabel ponovno priklopil na moj tv in dodal neko škatlico (baje ojačevalec) in ojačeval signal iz 75db do 85 ali 90db. potem sva tv ponovno prižgala in na analognih kanalih je bila mreža....slika je bila v bistvu mrežasta, medtem ko pa na digitalnih kanalih je bilo še slabše! kocke so se več krat pojavljale kot prej, ko je bilo manj signala....

tudi pri info o signalu (kar mi omogoča tv) je pisalo, da je dotok signala le 69%, čeprav je tehnik nastavil na 90db signala...

to je vse, kar mi je povedal in pokazal ta tehnik in jaz nimam kaj. sicer pa ta tehnik tudi sodeluje v tej temi pogovora, uporabniško ime ima smucar in lahko on napiše kaj več oz ga lahko kar vi več vprašate.
smucar je dejansko ta tehnik, ki je bil danes pri meni, saj to kar je napisal (prvi post na 6. strani te debate) mi je danes identično povedal in zato menim, da je to on.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Citat:
Uporabnik smucar pravi:
V Smledniku ima stranka EVJ in dve digitalne tv eno LG drugo Samsung .Iz omarice gre kabel do delilnika kjer je vezana prva tv LG,drugi kabel pa gredo tv Samsung.Obe imata dovolj signala nad 68db.LG deluje brez problema, Samsung pa kocka na nekaterih programih (digitalnih) Torej je z signalom vse O.k

No ja, tako enostavno verjetno ni. Jaz sem probal dva Lgja pa mi kocka. Posamezen primer vedno lahko najdeš, pa dejansko ne pove nič. Me pa prav zanima kako se bo izkazal Samsung od uporabnika sylver na drugi lokaciji. Najbolje da vsi uporabniki odpeljemo Lgje in Samsunge na servis
ne-ne-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Kablaš ti nekatere kanale že dobi v slabi kakovosti. Nivo signala samo ojača in posreduje tebi.
Mrežasta slika na analognem sprejemu kaže, da je signal zadosti močen, oziroma premočen.
Na kazalec nivoja od TV_ja se ne da preveč zanašati, ker je odvisno od proizvajalca.
Na DVB_T moj Sony na nivoju signala "bad" (ena tretjina signala), kaže še vedno gledljivo sliko. Zakocka tu pa tam vsako minuto.
Da bi TV kaj štrajkal, in to samo pri določenih kanalih, je malo verjetno.
Kako so napisali zgoraj, nesi sosedu zraven in priklopi. Po tem še tistemu ki ima drugega ponudnika CATV_ja.
Si prepričan da kabel ne gre mimo električne omarice z varovalkami, ali kakšnega visokofrekventnega vira sevanja.
Koaksialni kabel je odporen na zunanje motnje, vendar je to odvisno od kakovosti, in gostote zunanjega opleta kabla..
Torej...hitro k sosedu, in poročaj
grims-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Tako bos zagotovo videl ali je problem pri tvojem TVju ali pri signalu, ki pride do TVja (pri cemer je spet lahko tezava ali v infrastrukturi v tvojem stanovanju ali pa tisti, ki je pod kontrolo ponudnika).
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Pri meni doma mi slika vedno zakocka na določenih kanalih, ko prižgem luč v kuhinji - lahko imaš super signal, vendar je velika možnost, da ti kaj v stanovanju moti signal. Tudi jaz ti priporočam, da preden TV odpelješ na servis testiraš pri drugih uporabnikih.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Imas v kuhinji morda 12V halogenke z elektronskim transformatorjem ali varcne zarnice ? Pri meni veselo ropota v zvocniku zaradi motenj ob zagonu ...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
jaz imam v kuhinji, preko katere gre ta glavni kabel, imam 12v žarnice te varčne. ampak tudi ko so ugasnjene ali prižgane mi slika na digitalnih kanalih dela slabo - kocke...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
v petek (jutri) peljem direktno tv na servis v lj, sem se že zmenil s serviserjem, tudi njega firbec matra in je prav radoveden, kaj bo test tvja pokazal pri njemu, takoj ga bo pregledal ko mu pripeljem, takoj bo priklopil gor in mi bo takoj povedal ali je kaka napaka na temu dvb-c sprejemniku ali ne. je rekel, da si bo prav čas vzel posebej zame, ker dvomi, da bi bil tv kriv (čeprav možnot obstaja).

sporočim takoj jutri ko zvem.