EVJ KABELSKI TV

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Največji problem po mojem mnenju teh novodobnih DVB-C boxov in televizorjev je ta, da si vsaka naprava malo po svoje razlaga % signala, zato pa pokažejo tako različno...
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Važen je bit error level - če je 0, pol je signal dober, če pa ni nič, pol pa so motnje v sprejemu !
Te procente bi komot lahko zamenjali z je dovolj / ni dovolj signala.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Pa je bil sprejemnik priključen z istim antenskim kablom kot TV ?

Ja isti antenski kabel je bil ja. Signala je premalo kar tudi prikazuje slika. Morda pa samsung potrebuje 100% da bi delali dig kanali super. In teh 100% pri samaungu lahko pomeni pri philipsu 60%.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Citat:
Uporabnik DognerDJ pravi:
Važen je bit error level - če je 0, pol je signal dober, če pa ni nič, pol pa so motnje v sprejemu !
Te procente bi komot lahko zamenjali z je dovolj / ni dovolj signala.

Ja se strinjam z tebo bilo bi bovolj če bi samo pisalo je signa oziroma ga ni pa bit error !
Samo iz njegovega print screena tv je razvidno da ima bit error 6 če prav vidim
wink-1.gif
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
eh, jest imam signala kar veliko, pa mi isto dela kockanje pri določenih kanalih. tam kjer je signala več mi dela kockanje, kot tam kjer ga je manj. Vse možne finte. Povsod pa ga je nekje nad 80%. Sem priklopil navadno anteno je bilo signala manj pa je delalo vse okey. So mi govorili če je preveč tudi ni dobro, pa so dali manj pa tudi ni bilo uredu.

koliko časa pa so imeli priklopljen njihov digitalni sprejemnik, ker tisto minuto ali dve opazovanja je bolj za vzorec.
 
Nazadnje urejeno:

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ena je signal level, drugo je pa error rate. Lahko bi imel "100%" signal level, a nic od slike, ker bi bil vse to ojacan sum oziroma motnje.

Zanasati se na en sam indikator je nesmisel, oba sta tam z dolocenim namenom.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Zunanji dvb-c smo imeli priklopljen kar dobrih 5 minut na več kanalih in nikoli ni prikazalo nobene kockice ker smo vsi 3 gledali.

Težave imam tudi na drugih dvb-c kanalih, čim preklopim na analogne pa ni teh težav.

Sicer pa njihov signal je sedaj na max (po njihovem merilu) kar za mojo tv pomeni očitno le 58%, ko bodo dali ojačevalec bo za njih preveč očen signal, za mojo tv pa zmeren (vsaj 75%).
Pa bomo lahko takrat videli, kakšna bo slika.

Sedaj imam ponovno težave z netom na tv :/
Ko gre v internet tv lahko uporabljam vse že nameščene aplikacije (facebook, google earth...) itd... ko pa kliknem na samsung apps pa mi javi, da ni interneta!

Enako mi javi (torej da ni interneta) ko grem pod software upgrade. Kar pa je zelo čudno, ker če ne bi bilo interneta mi ne bi niti google earth delal
smile-1.gif


svašta
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Meni so tudi enkrat rihtali, pa je celo delalo pol ure, ko so že šli, potem se je pa spet začelo veselje s sliko. Če ti zrihtajo, ampak res da bo delalo kot treba, boš lahko zelo vesel. Samo ne se prehitro veseliti. Šele čas bo pokazal, če ti bodo vsi digitalni delali kot treba.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
No a so ti sedaj vse porihtali ali še vedno čakaš da pridejo ?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Čakam, da pridejo. Verjetno naslednji teden. Problem je ta, da jaz delam vsak dan do 15h in oni delajo tudi samo do 15h.

Ne vem kako bi se uskladil z njimi, čeprav mislim, da bi morali tudi popoldne imeti servis na voljo (vsaj do 17h).
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Upam da si se že pozanimal kako je s prekinitvijo pogodbe, kot rezervni scenarij. Čakanje na vse to, da ti bodo čez 1 teden morda uredili - not good.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Danes so bili spet pri meni, da bi i ojačali signal, vendar ne pomaga. Signal sem imel na 75db nastavljen, dali so mi ojačevalec in dvignili signal na 92db, analogni kanali so postali kvadratasti medtem ko pa digitaln se niso nič izboljšali...

Očitno bom mogu gledat kocke na digitalni tv in to 24 mesecev
frown-1.gif


Klical sem tudi na servis Samsung, če morda vejo kaj je vzrok temu in so mi povedali, da je to zaradi tega, ker tv nima dovolj signala, čeprav sem jim povedal, da so ga dvignili in ni pomagalo..

Jaz ne vem več nič, tukaj se moje znanje konča in verjamem tako EVJ ponudniku kot Samsung servisu...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ne more kazat TV tako malo signala če vse ostalo štima! Nesi TV na servis pa naj ga zamenjajo ker verjetno so kitajci nekje naredili slab spoj, ki ti sedaj od konektorja za anteno pa do tunerja izgublja signal.

Pa tu ni nič kriv kabelski ponudnik, ker ima očitno vse OK poštimano.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Potem je ocitno nekaj z samim TV-jem dej nesi svoj tv k komu drugemu ki ima EVJ ali pa ce ima drugega operaterja pa da bos potem videl kaj je na stvari. Ker ce so ti dvignili signal pa ni bilo nic bolje in da je delovalo normalno preko zunanjega DVB-C sprejemnika ? Tebi pa stalno javlja enak nivo signala. Ali pa daj tv v avto pa na servis pa naj ga tam prikljucijo na kabl.