EVJ KABELSKI TV

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
recimo roland garos na slo2 je bil včeraj v sd, dost solidna slika, pred meseci se pa spomnim nek slovenski turnir, slabe kamere, sd slika, kar lep zmazek:)
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Citat:
Uporabnik bondno1 pravi:
cheer.gif

Vsi ki imate EVJ digitalno televizijo:
Predvidoma konec maja bodo začeli kodirati PINK paket (razen Pink.si),
sredi poletja pa bodo dodali še kodirane programe Fox paket, HBO ipd.

To pomen da boš dobil (kupil) Conax kartico, s čimer bodo lahko zaračunavali dodatne obogatene pakete vsakemu naročniku posebaj. Tako kot npr. Telemach, Siol.

Men se zdi OK. Ker zdejšna shema ni ravno bogata.

IZ kje je sploh ta info?
A bojo še kakšni drugi programi? Recimo SCI-FI itd.?
FOX paket sploh ni nič takega, to je standard pri drugih ponudnikih že dolgooo časa LOL
bonk.gif
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
jaz pri analognih kanalih sploh ne morem naštimat urnika za gledanje, pri digitalnih to ni problem. tako da bi bilo zelo lepo da bi dali vsaj najbolj gledane analogne(discovery,ng,animal planet, cnn,eurosport ..) v digitalno shemo.
ne vidim zakaj bi bil to problem.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Citat:
Uporabnik bondno1 pravi:
cheer.gif

Vsi ki imate EVJ digitalno televizijo:
Predvidoma konec maja bodo začeli kodirati PINK paket (razen Pink.si),
sredi poletja pa bodo dodali še kodirane programe Fox paket, HBO ipd.

To pomen da boš dobil (kupil) Conax kartico, s čimer bodo lahko zaračunavali dodatne obogatene pakete vsakemu naročniku posebaj. Tako kot npr. Telemach, Siol.

Men se zdi OK. Ker zdejšna shema ni ravno bogata.

IZ kje je sploh ta info?
A bojo še kakšni drugi programi? Recimo SCI-FI itd.?
FOX paket sploh ni nič takega, to je standard pri drugih ponudnikih že dolgooo časa LOL
bonk.gif

Zato pa je je paket VIASAT pri Telemachu za doplačilo, pri EVJ v osnovni (= edini) shemi. EVJ ni slab, seveda pa bil lahko boljši.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Oops - malo zayeb...

Ne glede na to; začetni paket pri Telemachu je 15,50, pri EVJ je 14,90. Pri EVJ za ta denar dobiš tudi Explorer Viasat in Sportklub+

Nisem pa primerjal vsega, verjetno je v začetnem Telemachovem tudi kaj takega, kar EVJ nima. Telemachu gre v dobro šteje tudi to, da ima vse programe digitalizirane....
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik kroja pravi:
recimo roland garos na slo2 je bil včeraj v sd, dost solidna slika, pred meseci se pa spomnim nek slovenski turnir, slabe kamere, sd slika, kar lep zmazek:)

Roland Garros je verjetno ves posnet v HD in je nekje (pred oddajanjem, v Sloveniji ??) znižan na SD. In če je tak SD signal potem oddajan digitalno, je slika odlična. Pri EVJ se da pri F1 lepo primerjati slike - SLO2 HD, ORF1 SD digitalno, RTL SD analogno
 

bondno1

Pripravnik
25. maj 2011
87
0
6
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
Citat:
Uporabnik bondno1 pravi:
cheer.gif

Vsi ki imate EVJ digitalno televizijo:
Predvidoma konec maja bodo začeli kodirati PINK paket (razen Pink.si),
sredi poletja pa bodo dodali še kodirane programe Fox paket, HBO ipd.

To pomen da boš dobil (kupil) Conax kartico, s čimer bodo lahko zaračunavali dodatne obogatene pakete vsakemu naročniku posebaj. Tako kot npr. Telemach, Siol.

Men se zdi OK. Ker zdejšna shema ni ravno bogata.

IZ kje je sploh ta info?
A bojo še kakšni drugi programi? Recimo SCI-FI itd.?
FOX paket sploh ni nič takega, to je standard pri drugih ponudnikih že dolgooo časa LOL
bonk.gif

Ta INFO prihaja iz EVJ. Jaz sem jim pisal in so mi dal te podatke.
Lahko se pa tud mal vi opogumte in lobirate za kakšne programe (prek maila)!!!
Je pa res da bi poleg FOX-a in HBO lahko dodali še kakšne programe. Recimo cel paket Discovery, Cinemax, Eurosport2, HD.

Pa čas je že tud da mal testirajo EPG (edini ki je, je na SLO1 in 2, pa še ta je prek zraka).

Glede SD in digitalne TV.
Kakšen je signal (digital or analog) ni odvisno samo od resolucije (480, 720, 1080) ampak tud od kvalitete. Malo primerjajte nemške programe (vox, kabel1, pa tud POPtv) z raznimi low cost TV postajami (NETtv, Veseljak), kjer je slika slabša kot na YouTubu, pa je resolucija pri vseh enaka (480p)
confused-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
hvala za odgovor. Ja očitno bo vseskupaj bolj švoh nadgradnja. Sploh pa manjko EPGja je zame velik minus, ker to je pač ena od velikih prednosti digitalnih programov. In če tega ni, mi ne koristi niti boljša slika.

Drugače pa EVJ in Telemach se sploh ne da primerjat, NigelM ti si se malo zapletel s to tvojo primerjavo. Ni samo fora v tem kaj je v osnovnem paketu (trenutno je Telemach osnovni digitalni paket itak boljši), ampak tudi kaj vse obstaja v obliki dodatnih paketov (HD kanali itd.) in pa če obstaja EPG.
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Se strinjam - prvič sem preveč na pamet, nekako mi je ostala v spominu shema pri tastu - očitno sem si napačno zapomnil. Bi pa tudi sam raje plačeval Telemachovih 19,00 za osnovno shemo z EPG-jem(!) in nekaj več HD-ja, kot 14,90 pri EVJ za to, kar imamo sedaj.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
kaj mi bodo pink kodirani pa potem plačljivi, mi rabimo digitalne zastonj, sploh tiste ki so v analogni shemi, tudi slovenske v digitalno, recimo šport1,2, rts maribor,čarli tv..najbolj gledane tuje programe nujno v digitalno.


pri digitalnih lahko naštimaš urnik, boljša slika. eurosporta pa res nemoremo gledati analogno no:)
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Telemach ima 10 HD kanalov za 6 evrov.

Travel in history imata celo podnapise. Daj probajte lobirat na EVJ za travel HD, history HD, eurosport 1 in 2 v HD.
Lahko pa notri dajo še discovery HD, national geographic HD, animal HD tudi če nimajo podnapisov. Na telemachu so imeli kar nekaj časa brezplačno testno HD kanale.

Torej nekje 1 hd kanal pride pol eura, vsaj na telemachu zgleda da je tako. Mislim, da je to poštena cena:)
Sej lahko jih dajo tudi zastonj.
 
Nazadnje urejeno:

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
mislim, da to lahko komot dodajo. kot razumem bodo dali hbo, fox pa še kaj morda. povsod imajo digitalne, pa še hd paket zraven, pa še poleg tega ponavadi analogne, vsaj tiste najbolj gledane tuje kanale. Nekaj bodo morali narediti tukaj, prej ko slej.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
a ste vidli na njihovi strani. Oglašujejo novi pink paket, ki bo na voljo od 1.7
LOOOOL, to ti je pa res novost
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
na frekvenci 338 mhz so dodali pink paket, ki bo očitno še nekaj dni dostopen free, zraven so še dodali nekaj digitalnih nemških kanalov prosieben,kabel eins,sat1..ki mislim da so tudi v analogni shemi. kot vidim so dodali tudi dva kanala veseljak tv in net tv.
digitalni program sport klub ima tenis wimbledon celo v 16.9 formatu v dokaj solidni kvaliteti..včasih se mi je zdelo da je bilo bolj švoh s sliko..

pa svoj etv kanal so dali v digitalno shemo,slika seveda boljša, vsaj pri meni:)
upam da presenetijo v nekem doglednem času s kakšnimi kvalitetnimi programi, tako po vsebini kot sliki.
 
Nazadnje urejeno:

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Komi cakam da bom narocil pink paket raje naj dajo kaksen drugi paket oyiroma programe !
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Na dvb-t ne oddaja več, zato ga tudi ni več digitalni shemi, pravtako ni več programa Vaš kanal.