EVJ KABELSKI TV

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
torej si sam določiil ipje. hm mislim, da pri meni niso problem ipji, ampak sama namestitev države tako kot mi je že nekdo svetoval.

lahko pa za test poskusim sam nastavit privatni ip. mi samo poveš, kje v routerju to nastavim? vem, da morem spremenit v nastavitvah oruterja iz avtomatično dhcp na statični IP in potem kje to nastavim?

untitled-picture.png
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
torej si sam določiil ipje. hm mislim, da pri meni niso problem ipji, ampak sama namestitev države tako kot mi je že nekdo svetoval.

lahko pa za test poskusim sam nastavit privatni ip. mi samo poveš, kje v routerju to nastavim? vem, da morem spremenit v nastavitvah oruterja iz avtomatično dhcp na statični IP in potem kje to nastavim?

Saj ze imas nastavljene privatne IPje... (192.168.2.xxx)... TV bi moral sam dobiti enoega od naslovo 192.168.2.100 - 192.168.2.149 (tako imas namrec sedaj nastavljen DHCP ... Nevem pa, kako imas nastavljen modem. Da deluje kot modem ali da deluje tudi kot router. Ker ce je slednje, potem je lahko problem v tem, da ne najde route od tvojega omrezja, do tistega, ki je na routerju na modemu ...

Glede na to, da imas ze router... bi jaz najprej klical na EVJ in jim rekel, naj nastavijo modem tako, da deluje samo kot modem.... in potem bi nastavil router tako, da ta vzpostavlja povezavo... Za to bo treba verjetno klicat EVJ, da vpisejo MAC naslov routerja pri sebi... Potem pa vse ostale naprave prikljucujes samo se na tvoj router ... torej od modema do routerja je zgolj en UTP kabel ... Vsi ostali, ki so preko kabla, pa gredo na tvoj router ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Dr_S pravi:
Če je DHCP protokol, kako naj deluje kot modem?

To nima veze ... staticni IP ali DHCP ... ali PPPoE ... v vsakem primeru je pred routerjem se ena skatla... zdaj ali je to modem, pretvornik ali karkoli ze ... v vsakem priemru imas lahko za to skatlo svoj router...

Pri xDSL ponudnikih je recimo tako, da recimo tista skatla, ki je od operaterja, lahko deluje kot modem ali kombinirano modem/router ... Verjetno je podobno pri kablasih ...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če v ruter vtakneš kabel od laptop, pa dela, pomeni da je z ruterjem in modemom vse v redu.

Težave s temi samsungi ima veliko ljudi po svetu (google) in žal nisem našel skupnega imenovalca.
Verjetno firmware TV-ja neke bedarije počne (recimo poskuša ugotoviti državo...) in sam sebe zmede.

Jaz bi probal forum od Samsung-a ali mogoče slovensko podporo (za probat je).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Tv bom nesel na servis, da testirajo, če sploh internet na tej novi osnovni plošči deluje.

Obstaja celo možnost, da so "pozabili" aktivirati internet možnost na novi osnovni plošči, sem se včeraj pogovarjal direkt s servisem.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Pri xDSL je že tko ponavadi da lahko modem nastaviš kot modem ali kot router (ker je pppoe povezava) in je ponudniku "vseeno" ali je modem povezan na internet ali modem samo "spusti" internet do tvojega routerja, kjer nato vpišeš user in pass

Pri kablaših je pa DHCP protokol in je modem že "povezan" in je zato potrebno vpisovati MAC naslov

Tako da on modema od EVJ (cisco) ne more spreminjati iz DHCP na pppoe ...


Kakor sem gledal po internetu bo rešitev na servisu TV, čeprav so mu že enkrat menjali matično ploščo...
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Hvala ti ,za to kar si napisal.Ampak eni še vedno ne vedo kako pa kaj ,in se delajo preveč pametnega glede tega DHCP ,PPPOE , MAC , ADSL .
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Hvala,a ampak pri T-2 VDSL je tudi DHCP, pa nič ne rabiš vpisovati MAC naslovov.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Dr_S pravi:
Pri xDSL je že tko ponavadi da lahko modem nastaviš kot modem ali kot router (ker je pppoe povezava) in je ponudniku "vseeno" ali je modem povezan na internet ali modem samo "spusti" internet do tvojega routerja, kjer nato vpišeš user in pass

Pri kablaših je pa DHCP protokol in je modem že "povezan" in je zato potrebno vpisovati MAC naslov

Tako da on modema od EVJ (cisco) ne more spreminjati iz DHCP na pppoe ...


Kakor sem gledal po internetu bo rešitev na servisu TV, čeprav so mu že enkrat menjali matično ploščo...

Tudi pri optiki je DHCP ... pa imamo v sluzbi vseeno za skatlo od T2-ja se router ... Normalno pa je, da ne mores spremeniti v PPPoE ... moras pac na routerju izbrati pravi nacin povezovanja... Prav tako lahko na kabelski modem prikljucis direktno kliente (ponavadi omejeno na en ali dva racunalnika)... ali pa prikljucis router in za njim prikljucis vec klientov ...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Naredil glih kar po navodilih, ki si mi jih napisal:






Sedaj mi internet na tv deluje (jeii, huraa, ne moreš verjeti...). Kaj sem naredil? Nastavil sem tako, kot je zgoraj napisano IN totalno resetiral tv in tv te vedno na začetku ponovnega nameščanja vpraša, katero državo naj nastavi in tokrat sem nastavil SLOVAŠKO in internet deluje
cheer.gif


zanimivo je to, da sem to že več krat naredil, vendar sem vedno izbral ali Nemčijo ali Avstrijo ali Hrvaško.. in ni delalo. Na Slovaški očitno deluje.

Svašta. No sicer pa bi še nekaj preveril oz vprašal. Občutek imam, da mi internet na tv deluje le "DELNO". Kaj to pomeni?

recimo ko zaženem internet se mi prikažejo nameščene aplikacije (youtube, face..) in komot lahko gledam youtube itd..ampak ko kliknem na SAMSUNG APPS, da bi namestil še katere druge/nove aplikacije pa mi napiše, da ni internetne povezave
rolleyes-1.gif
(zanimivo, da lahko strima youtube itd..in vse ostale aplikacije, ki so že nameščene, katere potrebujejo internet delajo).

Tudi če grem pod nastavitve tvja in grem pod software update mi piše, da nimam internetne povezave
rolleyes-1.gif


Kakšna ideja, kako bi lahko nastavil "POLNI" internet na tvju, ker mislim, da je sedaj omogočeno samo delno - kakor zgleda.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Hm..včeraj sem si vzel čas in podrobno stestiral večino digitalnih kanalov pri mojemu kabelskemu ponudniku EVJ in ugotovil naslednje.

Ker so mi pred 1 mesecev zamenjali osnovno ploščo na moji TV Samsung sedaj načeloma več ne kocka slike.

ampak..
recimo programi, kot so (digitalna shema):
- arte hd
- pink.si
- pop tv
- kanal a
- DAS ERSTE HD
.... ne kockajo slike. NIKOLI (gledal vsak kanal po 40 minut skoraj neprekinjeno).

Potem imam 2 programa, pri katerih mi OBČASNO kocka sliko in sicer:
- rai 2 (italjanski program - včasih mi kocka FULL, včasih pa nič - odvisno od oddaje, recimo če gledam poročila je kul, če pa kak filem pa začne kockat)
- reality tv (tudi tukaj občasno kocka ampak ne ful, na vsaki 2 minuti malo zakocka ampak dovolj, da se opazi).

evo to je to, pri teh 2 kanalih sem zasledil kockanje....

kaj bi to lahko pomenilo, če samo na določenih programih kocka sliko? in pri rai 2 je potrebno poudarit, da ne kocka vedno...

je možno, da je s tv spet nekaj narobe? kljub temu, da mi na ostalih digitalnih kanalih ne kocka ampak samo na teh 2 kanalih?

ker na servisu ko sem tv prevzel ko so mi zamenjali osnovno ploščo, mi je serviser pokazal samo 1 kanal (arte HD) in mi s tem dokala, da sedaj ne kocka več. in to naj bi bilo načeloma dovolj, da me prpriča v to, da sedaj tv ne kocka. hm ja itak sem verjel...ker če HD kanal ne kocka, potem tudi drugi kanali ki niso hd ne bodo kockali (kmečko razmišljanje).

a je kakšna finta tukaj, da imajo kanali svoje zahteve, katere bi moral tv izpolnjevati?

sicer me ne moti spet toliko, ker na teh 2 kanalih kocka, ker ju itak ne gledam, ampak za princip se mi gre..
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ker se vse prenasa enako, nima nobene zveze ali je program HD ali ne; dokler je v istem multipleksu (to je nekaj programov skupaj na istem kanalu), bodo motnje na vseh, ce so motnje na enem, vklolikor je kriv ponudnik. Ce je kriv TV, so hipoteticno lahko motnje na enem programu, ni pa prav prevec verjetno. Prej bi ugibal o tem ali morda ponudnik ne dobi dovolj izmalicenega streama do sebe in pac potem to posilja naprej. To njlazje preveris z uporabo drugega sprejemnika.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
hehe, se mi je kar zdelo da se bo sylver ponovno oglasil glede problemov s sliko. najbolj da neseš spet na servis:)

sicer pa: a history dela pa brezhibno, malo glej pa poročaj, če te seveda ni to kockanje spet spravilo v slabo voljo:)
 
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
a pol moram tud jst nest na servis, ker mi na dvb-t tud včasih slika zakocka? Mogoče je pa plošča šla
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
dvb-t po mojih izkušnjah zelo redko zakocka, zaradi napak v prenosu ali napake tvja. večkrat zakocka že na samem izvoru, torej prihaja iz samega rtvja, popa, kadar so kakšni hitri prehodi med reklamo in kakšno oddajo. ampak to je normalno.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.705
113
blizu močvirne prestolnice
Mislim, da se nisi na pravega vsedel. OldSkul je velik strokovnjak in ti lahko pove marsikaj o tv, sat opremi.... Malo poglej na druge forume
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik OldSkul pravi:
a pol moram tud jst nest na servis, ker mi na dvb-t tud včasih slika zakocka? Mogoče je pa plošča šla
grin1.gif

meniš, da je sedaj ponudnik deloma kriv? da je s tv vse ok?

ja samo na teh 2 kanalih mi kocka, na ostalih pa ne - čudno.