EVJ KABELSKI TV

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Sem poskusil vse mozno in ne dela :/

Ce vstavim LAN kabel iz routerja v prenosnik - internet dela brez problemov. Ce pa vstavim v tv isti kabel in rocno vpisem ip, dns, gateway - mi na tv ne dela.

Tudi ce na tv izberem vse AVTO - mi ne dela.

Na prenosniku moras klikniti kaksno povezavo, da internet deluje (PPPoe) - poglej pod mrezne nastavitve v prenosniku
Potem moras na Linksysu nastavit namesto DHCP na PPPoe in vpisati uporabniske podatke od Tusa.
wink-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
mislim, da tole ne bo delovalo, če dam na PPPoe, ker tuš ima samo DHCP povezavo.

sicer pa ko v nastavitvah routerja premaknem na PPPoe mi zahtava up ime in geslo, katerega nimam.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
PPPoe je za adsl povezave .DHCP v routerju izklopi pa vsaki napravi določi ročni IP v nastavitvah tako kot prenosniku in kot tv-ju .
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Dodatno:

za foro sem iz modema lan kabel povezal direkt na prenosnik in NI DELAL INTERNET, zato sem klical na tušmobil in so mi takoj to omogočili, ker morejo za vsako napravo, kjer priklopim lan kabel, omogočit MAC adreso.

tako da mi sedaj deluje internet na prenosniku brez routerja (torej direkt iz modema - prej mi ni). sedaj pa želim dostopati do nastavitev na routerju in grem na naslov 192.160.100.1 in pridem do začetne strani, kjer mi zahteva us name in pass.

nikakor ne morem v nastavitve modema
frown-1.gif


probavam:
admin
admin

probavam:
admin
W2402

Nič ne prime, tako da ne morem ničesar nastavit na modemu.

potem sem pa iz računalnika lan kabel vključil direktno na tv (torej iz modema cisco na tv) in ponovno klical na tušmobil, da mi omogočijo MAC in to so tudi naredili še za to napravo (tv). a internet na tv še vedno ne dela.
nastavitve na tv sem pa dal vse na AVTO, razen DNS sem ročno vpisal (192.111.220.3) in internet ne dela na tv.

kaj lahko še naredim?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
1.) Ruter v modem, PC v ruter. Vse avtomatsko (prej poklič za MAC... če ti je preklopilo za PC).
Dela?
Če ja, ne spreminjaj.

2.) AVTO nastavitve na TV delajo, čeje povezan z modemom, ne dela pa, če je z ruterjem povezan?
Na PC imaš tudi vse na AVTO?

Aja, kaki firmware imaš na ruterju? Če je original, preveri, da je zadnja verzija. (zadnja je bila marca letos izdana)
Sicer za neoriginalne tudi.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
internet ne dela na tv.
Še enkrat: Kako ne dela? Izpiše kako napako? Kaj si naredil, kaj se je zgodilo, kaj si namesto tega pričakoval?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik stein pravi:
1.) Ruter v modem, PC v ruter. Vse avtomatsko (prej poklič za MAC... če ti je preklopilo za PC).
Dela?
Če ja, ne spreminjaj.

2.) AVTO nastavitve na TV delajo, čeje povezan z modemom, ne dela pa, če je z ruterjem povezan?
Na PC imaš tudi vse na AVTO?

Aja, kaki firmware imaš na ruterju? Če je original, preveri, da je zadnja verzija. (zadnja je bila marca letos izdana)
Sicer za neoriginalne tudi.

Ja firmware za router je zadnji od marca. Sedaj sploh ne vem več kaj sem vse delal in kaj ne
bonk.gif


Iskreno povedano ZELO TEŽKO POVEM kaj sem delal in kaj ne, ker se ne spoznam NIČ na te zadeve.. Čisto nič!

Nastavitve v routerju imam take, kot sem prilepil sliko gor tupliju. Na tv ne dela internet - ali izberem avto ali pa vnesem ročno.

A obstaja kdo, ki bi znal te zadeve uredit, lahko ga tudi pokličem in se slišiva in bi mi prek telefona pomagu, ker sicer bom začel apaurine jemat
hysterical-1.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
DHCP server lahko izklopiš pa daš npr.192.168.2.2 prenosnik , 192.168.2.3 pa tv ip, Pa v povezavi v prenosniku da ročni vpis ip in tako tudi tv-ju
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če ti ISP avtomatsko nastavi IP parametre na ruterju, je njihovo ročno vtipkavanje precej nesmiselno.

Pa če TV dobi parametre avtomatsko (oboje lahko preveriš v statusnih straneh naprav), velja enako.

Mogoče TV "noče" delat s privatnimi naslovi. A komu drugemu dela v podobni situaciji?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
jaz ne razumem več nič. ne znam jaz tega delat.

kot da bi dal blondinki za zamenjat gumo na avtomobilu.

mi lahko kdo prek telefona pomaga? mislim da bo prej rešeno kot pa to dolgo nesmiselno tipkanje...
 

miki133

Pripravnik
19. nov 2008
80
40
18
Router nastavi zakole, kot si že imel :


Na TV pa nastavi takole( Internet protocol setup nastavi na ročno ) :


Ugasni in ponovno prižgi TV ( iz elektrike ) in bi moralo delat .


LP Miro
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Jap. So ja. Ce vstavim LAN kabel od soseda, ki ima Amis, deluje internet na tv brez problemov in brez nastavitev. Vse pustim na avtomaticno.

Verjetno zato, ker ima Amis PPPoe povezavo.
 

miki133

Pripravnik
19. nov 2008
80
40
18
Kot ti je že v nastavitvah TV diagnosticiralo , je s samo povezavo vse v redu , tudi PPoE nima nobene veze
pri tem .
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Amis ima PPPoE povezavo ker je adsl .Evj elektroprom pa je kabelska in operater je pri njih tuštelekom ki ima statičen ip .