EVJ KABELSKI TV

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
kje najdem radijske postaje? pri mojem samsungu mi najde le eno ali 2 radijski postaji in še to ko priklopim na eno izmed dveh imam sneg na ekranu ampak zvok se sliši čist.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
jest analognega radija nisem znal naložit preko tvja- nekje 30 postaj. imam pa preko hišnega kina navadno anteno priklopljeno in mi po luftu lovi 6-7 kanalov.
 
Nazadnje urejeno:

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Radija pa nimajo v digitalni shemi ...
Sem pa ravno danes preklopil na infotv to je pa noro slika zvok vsak na svojem tiru
frown-1.gif
tako da sploh ni za gledat.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
Ne nisem rekel da je kriv evj ampak ni za gledat ....

A je se kdo opazil da na infotv kanalu slika vsake toliko zatakne ?
 
Nazadnje urejeno:

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
ja včasih se zatika, ni to vedno prisotno. zadnjič vroči stol so tudi nekam čudno naštimali nekaterim gostom mikrofon, so celo med oddaja napisali da se opravičujejo za motnje zvoka.
 

laser

Pripravnik
9. okt 2007
442
3
18
tam na INFO TV so eni šalajbajzarji. Včasih jim zvok nekaj hrešči drugič jim zvok zaostaja, tretjič se jim slika zatika.Se ve kdo je lastnik tega in da so (ali niso več) pod prisilno.Skrataka tam je kar nekaj, nimajo tud ene punce k poročila bere da bi jo pokazal.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Hello. Spet jaz in nekaj mojih vprašanj
smile-1.gif


Torej glede na to, da sem s kockanjem slike odpravil težave (servis tv) me zanima, kako usposobim internet na svoji TV SAMSUNG LE40C652.

Torej ta tv ima LAN vhod, torej če vstavim LAN kabel recimo od Amis ponudnika mi internet na TV brez nastavitev dela (ni mi potrebno vpisovati nobenih nastavitev) - testirano.

Odkar pa smo se doma v Medvovah odločili prestopiti na kabelsko EVJ trojček, pa zadeva ne deluje več.

Torej naj malo obrazložim moje napeljave:

- modem, ki sem ga dobil od EVJ (verjetno od Tušmobila) je CISCO EPC3212


- ta glavni kabel (koksialni) gre direktno v ta modem
- iz tega modema pa imam rumeni LAN kabel povezan na moj WIRELESS ROUTER WRT54GL



- iz WIRELESS ROUTERJA pa imam en drug LAN kabel povezan direktno v TV (za internet) (iz izhoda št 2 od 4)


- nekako sem slikal hrbtno stran TVja, da prikažem, da je LAN kabel res vključen v tv



Wireless router mi služi za wlan, da se lahko z prenosniki povežem nanj in imam tako brezžini internet doma. Hkrati bi pa rad, da ta isti router služi temu, da mi dovaža internet v tv.

Je to možno in kako? Ker sem že klicala na tušmobil in so mi povedali, da imajo 2 DNS naslova, katera morem vpisat ročno v nastavitve wireless routerja.

In ker jaz tega ne znam, sem neki v nastavitvah routerja vpisoval, ampak ne vem če sem prav vpisal (pod static dsn):


Ko zaženem internet na tv se mi prikaže samo ta napis:


Če grem v nastavitve interneta na tvju imam te možnosti:


Če naredim test interneta mi tv napiše tole:



To je to. Upam, da mi boste znali pomagat ker mi niti pri evj in niti pri tušmobilu ne morejo saj to ni njihova storitev.

Čudno pa mi je, da ko sem poskusil internet od amisa vstavit v tv (od soseda potegnu kabel za preizkus) pa je internet deloval brez problemov in brez nekih nastavitev.

Hvala.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.635
449
83
Tolmin
Daj VSE nastavitve na TVju na Auto !
Vse to Tvju ponudi router in na njemu tudi vse nastavis.naceloma bi moralo delati tudi na Tvju, ce dela na racunalniku.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce nimas ti ze modem nastavljen kot router in DHCP streznik... in ga potem zmede, ker sta dva DHCP streznika... ki se pomoznosti se prekrivata z naslovi? ...

Ce vkljucis recimo notebook direktno v router... ti internet deluje? Ce DA, kaksne nastavitve dobis?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Na fotki TV piše "network is operating properly", kje je problem?
A PC-ji na tem istem ruterju (po možnosti isti kabel) delajo?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Bom poskusil danes ko pridem domov (popoldan) priklopit tale LAN kabel iz modema direkt v prenosnika in bom preveril če dela internet.

Če dela? Kaj lahko pol naredim?
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Ročno vpiši IP,SM,GW in DNS v TV (mogoče TV nima/ne zazna pravilno DHCP protokola)

@stein
PCji na tem routerju mu delujejo (je napisal da prek WiFi deluje bp)
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Sem poskusil vse mozno in ne dela :/

Ce vstavim LAN kabel iz routerja v prenosnik - internet dela brez problemov. Ce pa vstavim v tv isti kabel in rocno vpisem ip, dns, gateway - mi na tv ne dela.

Tudi ce na tv izberem vse AVTO - mi ne dela.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zanimivo pa je to, da ce grem v nastavitve routerja, izberem STATUS, lahko vidim, da sta 2 napravi prikljuceni na omrezje.

Moj prenosnik ki ima svoj IP in pa se ena naprava (verjetno TV), ki ima svoj IP.

Torej tv naj bi bil v mrezi. Pingal sem IP in DNS in ni bilo nobenih napak.